Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Dźwirzyno - oferta noclegu w Dźwirzynie i okolice

Noclegi Dźwirzyna

Urlop w okolicy Dźwirzyna można zaplanować dzięki dość bogatej ofercie miejsc noclegowych. Kwatery ulokowane na wschód od centrum miejscowości (obszar wzdłuż ul. Wyzwolenia) w kierunku Grzybowa są zdecydowanie droższe niż w pozostałej jej części. Tutaj znajduje się kilka apartamentów oraz luksusowy hotel z basenem i spa, jeden z niewielu w okolicy. Jego atutem jest także położenie w odległości zaledwie 50 m od plaży (obok zejścia „Solaris”). Z tego miejsca łatwo dostać się na środkową część wybrzeża (do Kołobrzegu – 13 km od Dźwirzyna). Noclegi w obrębie ulic Wyzwolenia i Piastowskiej to okazja, żeby z okien zobaczyć charakterystyczną dla Dźwirzyna zabytkową zabudowę, z którą kontrastuje nowoczesny kościół Matki Bożej Uzdrowienia Chorych z końca XX w. Ciekawie prezentuje się oferta domków letniskowych i pokoi gościnnych rozmieszczonych w pobliżu plaży (ok. 60 m), jak i w południowej, spokojniejszej części Dźwirzyna. Te, znajdujące się przy jeziorze Resko Przymorskie, są najbardziej odpowiednią bazą turystyczną dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu oraz dla wędkarzy. Nad jeziorem znajdziemy wypożyczalnie sprzętu wodnego i wędkarskiego. Noclegi blisko jeziora i plaży cieszą się ogromnym powodzeniem w sezonie letnim.

Dźwirzyno

Położone na Zachodnim Pomorzu Dźwirzyno to zaciszny ośrodek turystyczny. Letnisko, zlokalizowane między linią brzegową Bałtyku a jeziorem Resko Przymorskie, posiada szerokie plaże i widokowy port usytuowany w kanale łączącym zbiorniki wodne. Wieś po II wojnie światowej liczyła zaledwie 80 mieszkańców, lecz w wyniku rozbudowy (zakłady lecznictwa, port) liczba ich powiększyła się obecnie ośmiokrotnie. Dynamiczny rozwój miejscowości dzisiaj wspiera Gmina Kołobrzeg, co skutkuje intensywnym modernizowaniem nie tylko oświaty czy komunikacji, ale także bazy turystyczno-wypoczynkowej.

Kino na leżakach i Bieg ku słońcu

Główne atrakcje dla aktywnych skupiają się wokół rozbudowanych szlaków pieszych i rowerowych w kierunku Kołobrzegu lub Ustronia Morskiego. Zaliczyć można do nich także ścieżkę zdrowia o długości 1600 m z 15 przystankami do ćwiczeń. Ten odcinek w kształcie pętli rozciąga się od zejścia na plażę 343/3 do okolic ul. Wyzwolenia 35. Ta główna ulica Dźwirzyna zaprowadzi nas także do naturalnych pomników przyrody, czyli 16 dębów szypułkowych, o wysokości 20 m i obwodzie 2,5 m, mających ponad 250 lat. W Dźwirzynie w sezonie odbywa się także wiele imprez i koncertów. Do najciekawszych wydarzeń sportowych należy organizowany w lipcu Ogólnopolski Bieg ku Słońcu. Trasa ma 10 km a szlak biegnie częściowo wzdłuż plaży (4 km). Dużym powodzeniem cieszy się także wakacyjne Kino na leżakach - bezpłatne projekcje filmowe na dźwirzyńskiej plaży.