Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Białka Tatrzańska

Nocleg w Białce Tatrzańskiej

Obiekty noclegowe w miejscowości ulokowane są wzdłuż głównej ulicy Białki – Pod Grapą, przechodzącą w ulicę Środkową, z największą ich ilością przy Ośrodku Narciarskim Kotelnica i Termach Bania. W pobliżu tych ośrodków w Białce Tatrzańskiej noclegi są najdroższe. Prawie połowa wszystkich obiektów to kwatery prywatne i pokoje gościnne, rozlokowane w całej wiosce, do kilometra od ośrodka i term będzie też wiele pensjonatów, które znajdziemy na południowym obrzeżu miejscowości, przed stacją paliw Orlen i przy trzygwiazdkowym hotelu z zabiegami SPA. Luksusowy czterogwiazdkowy hotel znajduje się tuż pod ośrodkiem Kotelnica i połączony jest z basenami termalnymi Bania. Przez miejscowość przebiega droga krajowa nr 49, którą dojedziemy do Białki, zjeżdżając z popularnej Zakopianki. Do wioski kursują także autobusy oraz lokalne busy.

Informacje o Białce Tatrzańskiej

Tu żył Jaśko Nowobilski „Prawo” – zwany zbójnikiem nad zbójnikami, który według lokalnych podań w austriackim więzieniu chodził nawet po pionowych murach. Jak mówi legenda, tędy też uciekał przed Szwedami król Jan Kazimierz, a życzliwi górale udzielili mu pomocy. W dolinie Tatr Bielskich nad rzeką Białką zlokalizowana jest popularna podhalańska wieś – Białka Tatrzańska. Miejscowość znana z dobrze rozbudowanej bazy noclegów, a także z licznych ośrodków narciarskich, w tym cenionej Kotelnicy, nagradzanej za najlepszy ośrodek narciarski w Polsce. Przyjeżdżają tu także fani sportów wodnych dzięki warunkom, jakie zapewnia tutejsza rzeka. Białka Tatrzańska leży przy trasie nr 49, w odległości 13 km od Nowego Targu. W pobliżu znajduje się Bukowina Tatrzańska (8 km), Zakopane (22 km) oraz Czorsztyn nad Jeziorem Czorsztyńskim (30 km). W odległości 10 km jest przejście graniczne ze Słowacją – Jurgów.

Wypoczynek z góralskim przytupem

Kilka ośrodków narciarskich, w tym największy na Podhalu – Kotelnica, z 14 kilometrami tras o różnym stopniu trudności, 7 wyciągami krzesełkowymi i paroma orczykowymi przyciąga co roku dużą liczbę turystów w sezonie zimowym. Druga co do wielkości atrakcja to nowoczesny kompleks źródeł termalnych – Terma Bania. Dostępne są tu liczne baseny, zjeżdżalnie, masaże wodne, sauny oraz strefa zabiegów SPA. Nieco inne wodne atrakcje zapewnia rzeka Białka, na której można uprawiać sporty ekstremalne, takie jak kajakarstwo górskie i spływy pontonowe. Białka Tatrzańska, w której można znaleźć noclegi w pensjonatach, hotelach i kwaterach prywatnych, jest także doskonałą bazą wypadową na liczne szlaki górskie, warto zobaczyć szczególnie Skałki – ścisły rezerwat przyrody, który daje zwiedzającym możliwość wspinaczki. Ciekawa wyprawa to szlak na szczyt Czarnej Góry (903 m n.p.m.) czy Cisową Skałę. Spragnieni rozrywki goście mogą wziąć udział w „Festynie Białczańskim”, podczas którego odbywają się konkursy – wybór Cepra i Ceperki Roku, wybór harnasia Roku oraz koncerty, pokazy tańca i śpiewu ludowego. Latem odbywa się tutaj także górski maraton „Goniacka Białka Tatrzańska”.