Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Dźwirzynie

Kościół Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Dźwirzynie

Dźwirzyno to niewątpliwie urokliwy zakątek stanowiący jeden z najpiękniejszych kurortów na mapie Polski. Każdy, kto choć raz odwiedził to miejsce zapamiętał szerokie plaże, aleję ćwierć wiecznych dębów szypułkowych i nowoczesny port z wieloma atrakcjami rekreacyjnymi. Pośród licznych walorów turystycznych wyróżnia się sakramentalna budowla – Kościół pw. Matki Bożej Uzdrowienia. To miejsce z niedługą historią, jednak warte odwiedzenia.

Budowany przez parafian

Niewiele ponad dwadzieścia lat temu zapadła dosyć intrygująca decyzja - na pustym terenie przy ulicy Wyzwolenia postawiony zostanie kościół. Tuż po pojawieniu się tego pomysłu zaistniał projekt, za który odpowiedzialny był inżynier Rafał Kostrzewa. Do głównych budowniczych zaliczał się Jerzy Uberman oraz Marian Wołoszyn.

Kościół powstawał dzięki wysiłkowi około 700 osób stanowiących część lokalnej wspólnoty parafialnej. Ponadto środki przeznaczone na materiały budowlane zebrane zostały z pomocą wiernych z terenów całej Polski. Trudy dały efekt już w 1982 roku, kiedy to rozpoczęto prace i stworzono szkielet kościoła, a w 1998 roku podstawowa budowa została zakończona. Rok później zdecydowano się na dobudowanie wieży, która znacznie urozmaiciła wygląd zewnętrzny budowli. W trakcie prac nad ukończeniem obiektu, do życia powołana została parafia pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, odbywały się także zgromadzenia zakonne. Po dziś dzień Kościół prężnie funkcjonuje przyciągając do siebie nie tylko mieszkańców, ale także amatorów miejsc sakralnych z całej Polski.

Zwiedzanie kościoła

Obejrzenie wnętrza tego okazałego obiektu jest możliwe wyłącznie w godzinach, w których nie odbywa się żadna msza. Obecność turystów zakłócałaby bowiem przebieg wydarzenia. Można jednak przynajmniej częściowo obejrzeć wnętrze uczestnicząc we mszy świętej, a potem zobaczyć resztę wystroju świątyni. Msze odbywają się w każdą niedzielę o 9:30 oraz 11:00, a także w dni powszednie punktualnie o 16:00. Latem organizowane są dodatkowe godziny: w niedzielę z mszy skorzystać można o godzinie 18:00 oraz 20:30, a w dni powszednie o 19:00.

Aktualne informacje o wydarzeniach powiązanych z Kościołem pw. Matki Bożej Uzdrowienia w Dźwirzynie śledzić można poprzez oficjalną stronę obiektu: http://www.parafia.dzwirzyno.pl

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Dźwirzynie