Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Niechorze - oferta noclegu w Niechorzu i okolice

Noclegi w Niechorzu

W ofercie noclegowej Niechorza występuje przewaga kwater prywatnych, których szczególnie duża ilość znajduje się po zachodniej stronie w pobliżu Parku Miniatur Latarni Morskich. Z drugiej strony miejscowości turyści mogą wybierać zakwaterowanie w licznych ośrodkach wypoczynkowych i pensjonatach. Położone są one w okolicy Alei Bursztynowej i stanowią większość propozycji noclegowych we wschodniej części. Turyści ceniący podczas wypoczynku niezależność oraz brak ograniczeń (np. obowiązująca cisza nocna) mogą zdecydować się na domek letniskowy, który zapewni pełną autonomiczność. Niechorze to niewielka wieś, dlatego znajdują się tu tylko 3 hotele. Równie mało popularną propozycją noclegu są kempingi oraz pola namiotowe. Zdarza się, że niektóre obiekty (zwykle domki letniskowe) są otwarte tylko sezonowo, warto o tym pamiętać, gdy wybieramy się do Niechorza poza sezonem.

Informacje o Niechorzu

Niechorze to jedyna wieś nad Morzem Bałtyckim, gdzie w niecałą godzinę można zobaczyć wszystkie latarnie polskiego wybrzeża. A to dzięki Parkowi Miniatur Latarni Morskich, zlokalizowany bardzo blisko pełnowymiarowej latarni w Niechorzu. Niechorze to miejscowość wypoczynkowa ceniona za panujący tu spokój i niespieszny klimat. Tą nadmorską osadę szczególnie mocno upodobały sobie rodziny z dziećmi oraz turyści preferujący bardziej kameralne kurorty. Wyróżniającą cechą wsi jest lokalizacja na szerokim pasie mierzei (400 – 1200 m) między morzem a Jeziorem Liwia Łuża, co pozwala na swobodny wybór akwenu wodnego. Turyści mogą wypoczywać na plażach i strzeżonych kąpieliskach nad Bałtykiem, ale także spędzać przyjemnie czas nad jeziorem.

Niechorze – miasto latarni i foki Depki

Symbolem tego kurortu jest latarnia morska – obowiązkowy punkt do zwiedzenia, ponieważ roztaczające się z tarasu widokowego krajobrazy morza i okolicy są naprawdę warte zobaczenia. Światło latarni prowadzi bezpiecznie statki do portu już od 1866 roku. Kilka kroków dalej znajduje się Parki Miniatur z innymi latarniami. Modele wykonane są w skali 1:10 w sposób nowoczesny, precyzyjny i z dbałością o najmniejszy szczegół. Warto wybrać się także na Plac Foki Depki pod jej pomnik. Foka Depka urodzona w helskim fokarium razem z innymi przedstawicielami swojego gatunku, po wypuszczeniu do morza popłynęła do brzegów Niemiec i Danii. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich Depka wróciła na polskie wybrzeże i pojawiała się na nim regularnie. Szczególnie chętnie wylegiwała się na plażach Niechorza. Mieszkańcy postanowili uhonorować wierną turystkę-fokę i postawili jej pomnik na miejskim placu, który nazwno jej imieniem. Dla aktywnych turystów ciekawym pomysłem będzie wycieczka jednym ze szlaków turystycznych – przez Niechorze biegnie Szlak Rowerowy Morza Bałtyckiego (EuroVelo 10), Szlak Liwiej Łuży lub Szlak Nadmorski ze Świnoujścia do Kołobrzegu. W Niechorzu nie brakuje również ciekawych imprez i wydarzeń. Są to np. odbywające się w lipcu Święto Śledzia Bałtyckiego czy Festiwal Kulinarny Zapomniane Smaki, będący jarmarkiem produktów regionalnych.