Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Lublin - oferta noclegu w Lublinie i okolice

Noclegi w Lublinie

Obiekty noclegowe Lublina rozmieszczone są w obrębie koła, jaki tworzy droga ekspresowa S12. Dzięki temu, będąc tu w celach turystycznych, jak i biznesowych, można znaleźć lokum wjeżdżając do Lublina z trzech głównych kierunków komunikacyjnych. Najwięcej kwater czeka w północno-zachodniej części miasta (wjazd z Warszawy), w dzielnicy Sławin (to tutaj znajduje się Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej). Dostępny jest także nocleg na przedmieściach Lublina w luksusowym hotelu stylizowanym na pałac. Do najchętniej wybieranych przez turystów dzielnic należy zaliczyć także Śródmieście (wielofunkcyjne hotele) w tętniącym życiem centrum, a także Stare Miasto (apartamenty) skąd blisko na główny deptak (Krakowskie Przedmieście) oraz do ścisłego i historycznego centrum miasta. Otoczona hotelami i kawiarniami Starówka, zauroczy każdego swoim renesansowym klimatem. Tani nocleg można wynająć jadąc ze Starego Miasta aleją Tysiąclecia w kierunku dzielnic Tatary i Kalinowszczyzna. Spokojna okolica i tereny zielone zagwarantują warunki do odpoczynku, a podróż do dworca PKP zajmie zaledwie 15 min.

Informacje o Lublinie

Mały Kraków, Żydowski Oxford, Kozi Gród - tak nazywano to jedno z najstarszych miast Polski, dwukrotną jego stolicę, gdzie jeżdżą spotykane tylko w trzech polskich miejscowościach trolejbusy. To tu według legendy koza wykarmiła osierocone po bitwie z Nomadami dzieci, tu zjemy własną, zarejestrowaną potrawę - cebularza i zobaczymy wiele zabytków, począwszy od Bramy Krakowskiej czy Zamku Lubelskiego. Lublin to stolica Lubelszczyzny, położona na Wyżynie Lubelskiej nad Bystrzycą. W miejscowości rozwija się przemysł motoryzacyjny, energetyczny oraz nowoczesne technologie (Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, Lubelska Wyżyna IT). Lublin to także siedziba Międzynarodowych Targów Lubelskich, o nowoczesne imprezy wystawiennicze różnych branż. Dojazd do miasta jest dogodny zarówno od Warszawy (170 km), Kielc (184), jak i Krakowa (274 km).

Duch historii i lubelskich legend

Lublin, jedno z najstarszych miast w kraju, zadziwia nie tylko zabytkami, które są jawnym świadkiem biegnącego czasu, ale także ciekawymi legendami. Piękne historyczne krajobrazy tej okolicy, gdzie brzmiały radosne pieśni chasydów, można odnaleźć na Szlaku Chasydzkim, Via Regia czy na Jagiellońskim Szlaku. Koniecznie trzeba usłyszeć hejnał lubelski, 400-letnią melodię wygrywaną z balkonu Ratusza. Do największych atrakcji należy na pewno neogotycki Zamek Lubelski z zachowaną z XIII wieku wieżą romańską i kaplicą Świętej Trójcy czy całe Stare Miasto z Bramą Krakowską, Kościołem Dominikanów i licznymi wiekowymi kamienicami, np. Konopniców czy Lubomelskich. Pod rynkiem ciągnie się 300-metrowa trasa podziemna, ukazująca na makietach historię miasta. Działa tu także najstarsze w Europie muzeum poświęcone ofiarom II wojny światowej, utworzone na terenie byłego obozu na Majdanku. Dla osób aktywnych Zalew Zemborzycki oferuje dobre warunki do uprawiania narciarstwa wodnego, wędkowania czy długich spacerów. W mieście odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, koncerty, festiwale, spośród których wymienić należy Carnaval Sztuk-Mistrzów, Noc Kultury, Jarmark Jagielloński czy festiwale: Inne Brzmienia, Teatrów Europy Środkowej czy Europejski Festiwal Smaku.