Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Ustka

Nocleg w Ustce

Baza noclegowa Ustki skoncentrowana jest w północno-wschodniej części miasta, zarówno wzdłuż Bulwaru Portowego, jak i Promenady Nadmorskiej. Skupisko najdroższych apartamentów znajdziemy w obrębie półkola o promieniu 600 metrów, biorąc za punkt wyjścia plażę wschodnią (przy porcie, z którego Słupia uchodzi do morza). W centrum Ustki jest kilka hoteli o wyższym standardzie i cenie (z basenem i strefą wellness), lecz im dalej, w kierunku Dworca PKP, noclegi tanieją. Pojawiają się tu przytulne kwatery prywatne i pokoje gościnne w przystępnych cenach. Spokojny klimat wypoczynku zapewnią także domki letniskowe na obrzeżach miasta, głównie przy wyjeździe ul. Grunwaldzką i Ustecką w kierunku wsi Przewłoka. U zbiegu tych ulic ciekawą propozycję noclegu stanowią także pola kempingowe – miejsca dobre na wczasy z grupą przyjaciół, z dala od gwarnego w lecie centrum kurortu. Stąd także blisko do wyjazdowej drogi krajowej nr 21, przebiegającej głównie przez las i prowadzącej w kierunku Słupska (świetnie skomunikowanego z Ustką szczególnie w sezonie letnim).

Ustka – informacje

Jeden z najstarszych nadbałtyckich kurortów, gdzie z chęcią wypoczywał książę Otto von Bismarck, a swoją ławeczkę ma Irena Kwiatkowska. Pierwsi letnicy nocowali w tutejszych chatach rybackich już ok. 1832 r. Choć Ustka status uzdrowiska posiada zaledwie od 1988 r., to jednak naturalne surowce (złoża borowiny i wody lecznicze) oraz leczniczy klimat sprawiły, że rozkwit turystyczny miasto przeżywa już od schyłku XIX w. Dzisiaj Ustka to duży ośrodek turystyczny i uzdrowiskowy, atrakcyjny także poza sezonem, zwłaszcza że na turystów czekają tu nie tylko noclegi w przystępnych cenach, ale i wiele atrakcji. Miasto położone w centralnej części polskiego Pomorza, na Wybrzeżu Słowińskim, leży ok. 18 km od Słupska i w odległości ok. 20 km od trasy S6.

Atrakcje uzdrowiska

Uzdrowiskowe walory Ustki wspierają turystykę, lecz do miasta przyjeżdżają nie tylko kuracjusze. Letnie festiwale (Złoto Bałtyku, Festiwal Sztucznych Ogni, Święto Ustki) przyciągają turystów bogatym wachlarzem inicjatyw. Przyjazd do Ustki to możliwość korzystania z pięknych plaż (2 kąpieliska spełniające wymogi UE dla wody) i urokliwej promenady. Decydując się na noclegi w tej nadmorskiej miejscowości, warto też zobaczyć port rybacki – jeden z największych w kraju – z ruchomą kładką nad kanałem i z przejściem granicznym oraz 20-metrową latarnię morską. Starówka z zabytkowym Zaułkiem Kapitańskim zachowała charakter dawnej morskiej osady, a przyległe jej zabudowania (domy rybackie i kamieniczki z typowym tu murem pruskim) tworzą unikalny klimat kurortu. Popularną atrakcją są rejsy na duńską wyspę Bornholm (malownicze szlaki rowerowe). Niezwykle ciekawy, a mniej znany jest szlak rowerowy biegnący z Ustki do Rowów – Szlak Zwiniętych Torów. Ta oznakowana i zagospodarowana trasa powstała w miejscu dawnych nasypów kolejowych prowadzi przez malownicze nadbałtyckie krajobrazy.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Ustce

 • Która oferta w Ustce ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się ośrodek wypoczynkowy "Ośrodek Wypoczynkowy Niewiadów".
 • Gdzie w Ustce znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Ustce ma kemping "Pole Namiotowe - Kempingowe KLIF". Przenocujesz tam już za jedyne 12 złotych.
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Ustce?

  Ustka to miasto w którym znajdziesz około 564 noclegów.
 • Który nocleg w Ustce znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Ustki znajduje się kwatera prywatna "Studio OK".
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Ustce?

  Ustka - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Muzeum Mineralogiczne w Ustce" czy "Bunkry Bluchera w Ustce". Warto również polecić "Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej w Ustce" i "Muzeum Chleba w Ustce"
 • Który hotel w Ustce ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Ustce oferuje kemping "Pole Namiotowe - Kempingowe KLIF". Umożliwia zakwaterowanie 1000 osób.