Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Pobierowo

Nocleg w Pobierowie

Z kilkuset obiektów noclegowych w nadmorskim Pobierowie ponad 30% to kwatery prywatne. Najwięcej ich znajdziemy między ul. Mickiewicza a Moniuszki. Są to niedrogie propozycje noclegu (średnia cena ok. 45 zł). Nieco droższe są pensjonaty, także mieszczące się w centrum, wzdłuż wspomnianych ulic oraz w pobliżu ul. Grunwaldzkiej. Kilkadziesiąt domków letniskowych mieści się w zachodniej części wioski (od ul. Borka do Chmielnej) i na wschodnim obrzeżu (od ul. Poznańskiej do Granicznej). Osoby nastawione na wypoczynek w luksusowym hotelu w Pobierowie, z zabiegami SPA znajdą noclegi na ul. Grunwaldzkiej, niedaleko dworca PKS, 200 m od plaży. Na tej ulicy mieści się także ośrodek powstały w odrestaurowanym dawnym budynku hotelowym z początku XX w. Przez miejscowość przebiega droga wojewódzka nr 102, którą dojedziemy z Kołobrzegu do Międzyzdrojów. Wybierając się na wakacje publicznymi środkami transportu, w wiosce mamy do dyspozycji prywatnych przewoźników autobusowych, do Szczecina lub Trzęsacza dojedziemy pociągiem, a stamtąd znajdziemy połączenie bezpośrednio do Pobierowa.

Informacje o Pobierowie

Duże letnisko na Pomorzu Zachodnim, na Wybrzeżu Trzebiatowskim, które rozwinęło się z osady rybackiej istniejącej od XIV w. Wioska do XVIII w. była prywatną własnością dawnego Pomorskiego rodu von Kleist, a od XIX w. rozwinęła się jako duża baza wypoczynkowa, oferująca turystom noclegi w pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych. Atrakcje wybrzeża Bałtyku oraz biegnące tutaj szlaki turystyczne i rowerowe ściągają w te strony wielu turystów. Pobierowo leży na zachód od Kołobrzegu (54 km) między Dziwnowem (16 km) a Trzęsaczem (5 km) przy drodze wojewódzkiej nr 102.

Weekend wśród nadbałtyckich szlaków

Dwa szlaki turystyczne prowadzą spacerowiczów przez trasę Pobrzeża Rewalskiego i Nadmorski Szlak im. Cz. Piskorskiego. Osoby aktywnie wypoczywające, które zdecydują się na noclegi w Pobierowie, mogą skorzystać z dobrych warunków do uprawiania sportów wodnych. Amatorzy ciekawostek historycznych powinny zobaczyć Hotel Seeblick z 1907 roku, który zapoczątkował powstawanie obiektów tego typu w wiosce. Warto zobaczyć także w pobliżu Pobierowa – ruiny kościoła na skarpie w Trzęsaczu (5 km) i obok Multimedialne Muzeum na Klifie, Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie (16 km), latarnię morską i Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu (12 km) oraz zabytkowy wiatrak holenderski w Lędzinie (12 km). Warto zobaczyć Pobierowo w czasie cyklicznych imprez – odbywają się tutaj: Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów im. St. Mamińskiego, Międzynarodowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski o Puchar Bałtyku w Siatkówce Plażowej, Windsurfing Euro Challenger, a także turnieje koszykówki i regaty żeglarskie.