Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Gąski - oferta noclegu w Gąskach i okolice

Oglądasz Gąski (Mielno / koszaliński / zachodniopomorskie).
Czy chodziło Ci o:

  • 1

Baza z noclegami w Gąskach

Baza noclegowa letniska Gąski tworzy sieć kwater wzdłuż ul. Nadbrzeżnej i jej przecznic, na długości od Sarbinowa do Pleśnej. Wybierając nocleg, najwięcej ofert znajdziemy wśród domków letniskowych i kwater prywatnych. W tej cichej miejscowości każdy powinien znaleźć dogodne dla siebie miejsce w cenie mieszczącej się w przedziale od 20 do 200 zł/doba. Do najdroższych propozycji należą ośrodki wypoczynkowe (z atrakcjami i udogodnieniami dla dzieci) i kilka pokoi gościnnych. Do ich atutów (większość obiektów zlokalizowanych w obrębie ul. Nadbrzeżnej znajduje się ok. 100-200 m od morza) należy także zaliczyć odległość od największej atrakcji Gąsek – latarni morskiej (blisko niej krzyżują się szlaki turystyczne). Do walorów miejscowości należy z pewnością jej niewysoka zabudowa, bez względu na położenie obiektu noclegowego, do latarni można dojść w czasie ok. 20 min. (1,5 km dzieli latarnię od położonego najdalej na wschód pola namiotowego na terenie Gąsek). Noclegi w obrębie ul. Latarników są położone tuż przy zejściu na plażę, a spacerując w jego kierunku z każdej strony, można zatrzymać się w przytulnych lokalach gastronomicznych (smażalnie, kawiarnie). Noclegi w miejscowości Gąski to dobry wybór dla każdego, kto marzy o odpoczynku w cichym i urokliwym letnisku.

Gąski – Pomorze Zachodnie i Wybrzeże Słowińskie

Popularne nadbałtyckie letnisko z drugą co do wielkości nadmorską latarnią w Polsce. Malowniczo położona miejscowość w obszarze chronionego Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego to kameralny ośrodek wypoczynkowy. Szeroka plaża z kąpieliskiem, nadmorskie szlaki piesze i rowerowe, urokliwy XIX-wieczny park pałacowy otaczający Pałac Morski oraz dobra infrastruktura przyciągają tutaj wielu turystów. Gąski to także dobra baza wypadowa do sąsiednich kurortów. Miejscowość leży w odległości 5 km od drogi krajowej nr 11. Gąski leżą najbliżej Sarbinowa (4 km), Mielna (10 km), Ustronia Morskiego (15 km), Koszalina (19 km) i Kołobrzegu (27 km).

Relaksujący klimat nadbałtyckich Gąsek

Wczasowiczów w Gąskach z pewnością zainteresuje czysta i szeroka plaża, która ze względu na spokojną atmosferę jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Kąpielisko spełnia wymogi jakościowe Unii Europejskiej. Jest to pas o długości 100 m, przy wejściu od ul. Latarników. To także odpowiednie miejsce do uprawiania sportów wodnych. Znajdująca się w Gąskach latarnia morska jest popularną atrakcją turystyczną udostępnioną do zwiedzania. Latarnia znajduje się w granicznym punkcie Zatoki Pomorskiej, a widok z tarasu widokowego obejmuje Morze Bałtyckie oraz nadmorskie miejscowości: Sarbinowo, Chłopy, Mielno oraz Unieście. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków i znalazł się na znaczku pocztowym wydanym przez Pocztę Polską. Wysokość latarni to ok. 50 m. Do jej wnętrza prowadzą kręte granitowe schody. Kolejnym ważnym punktem na mapie Gąsek jest neoklasycystyczny Pałac Morski z drugiej połowy XIX w., w którym mieści się obecnie ośrodek wypoczynkowo-konferencyjny. Pałac otacza park o powierzchni 5 ha. Dobrym pomysłem na zwiedzenie okolicy Gąsek jest wycieczka wzdłuż szlaków rowerowych oraz pieszych. Szlak Nadmorski przebiegający w pobliżu latarni morskiej oznakowany kolorem czerwonym to część Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Innymi szlakami są EV10 Szlak Wokół Bałtyku oraz Szlak Rowerowy Pałacowy rozpoczynający się w Mostowie. Jest to trasa prowadząca leśnymi drogami oraz południowym brzegiem Jeziora Rosnowskiego. Przez Gąski przebiega także trasa kołobrzeskiego maratonu. Latem w Gąskach odbywają się imprezy: Kino na Leżakach, piknik sportowy Na Fali oraz ciekawy i oryginalny Festyn Pieczonej Gęsi.