Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Dziwnów

Nocleg w Dziwnowie

W ofercie bazy noclegowej Dziwnowa dominują kwatery prywatne i pokoje gościnne (57% oferty). Większość z nich zlokalizowana jest na prawnym brzegu Dziwny, aczkolwiek po lewej stronie –  wzdłuż ul. Dziwnej i Marynarki Wojennej – szukający ciszy i spokoju znajdą także kwatery i kilka domków letniskowych. Tuż przy ujściu rzeki mieści się ośrodek wypoczynkowy i camping z portem jachtowym. Na wschodnim brzegu miejscowości najwięcej kwater znajdziemy w części portowej – tam noclegi są zlokalizowane głównie wzdłuż ul. Osiedle Rybackie, obok Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury, wzdłuż ul. Kochanowskiego i Mickiewicza, a także nieco dalej od turystycznego centrum – między ulicami Koniecznego a Wybrzeżem Kościuszkowskim. Tu też znajdują się luksusowe hotele (w tym jeden trzygwiazdkowy), których ceny wahają się w granicach 180-680 zł. We wschodniej części Dziwnowa jest także najwięcej ośrodków wypoczynkowych. Obok miejscowości przebiega droga wojewódzka nr 102, najbliższe stacje kolejowe są miejscowościach Kamień Pomorski (12 km) i Międzyzdroje (26 km). Do Dziwnowa kursują też autobusy i busy.

Informacje o Dziwnowie

Położony na przesmyku między Bałtykiem a Zalewem Wrzosowskim. Popularna miejscowość wypoczynkowa na Pomorzu Zachodnim turystów przyciąga nie tylko dobrze rozbudowaną bazą noclegów, ale też Nadmorskim Parkiem Miniatur i Kolejek oraz mostem zwodzonym z XX wieku. Poza mostem oraz statkiem wycieczkowym „Korsarz” miasteczko nie posiada zabytków. Wyjątkowa jest jednak przyroda tej okolicy, sąsiadującej z Wolińskim Parkiem Narodowym. Dziwnów leży 26 km od Międzyzdrojów i 42 km do Świnoujścia przy drodze wojewódzkiej nr 102.

Miniaturowy wypoczynek Dziwnowa

Ciekawą atrakcją w wiosce jest w porcie most zwodzony z lat 50. XX wieku, którego otwarcie można podziwiać w godzinach parzystych. Urokliwymi miejscami, które warto zobaczyć, decydując się na nocleg w Dziwnowie, są także port jachtowy i rybacki, a także promenada wzdłuż grzbietu wydmy. Kolejną ciekawostką jest jezioro Martwa Dziwna, które stanowi obszar chroniony, ze względu na krystalicznie czystą wodę i różne gatunki fauny i flory. Kiedyś istniało tu kąpielisko, jednak dziś turyści mają do dyspozycji plażę, długą na 800 m linii brzegowej. Jedną z najbardziej znanych atrakcji w Dziwnowie jest Nadmorski Park Miniatur i Kolejek z małymi modelami latarni i kolejek – to miejsce nie tylko dla najmłodszych. Zgromadzone tu latarnie wybrzeża wykonane się w skali 1:10 oraz lokomotywy zadziwiają starannością odwzorowania. W Dziwnowie odbywają się co roku sportowe imprezy, takie jak Festiwal Gwiazd Sportu z biegiem memoriałowym Cztery Mile Jarka, poświęcony tragicznie zmarłemu lekkoatlecie z Dziwnowa – Jarosławowi Marcowi oraz festyny morskie i regaty.