Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Zakopane

Nocleg w Zakopanem

Zakopane gości wielu turystów przez cały rok, a miejsca oferujące nocleg można znaleźć nawet przed jego granicami (w promieniu 6 km na zachód i północ, czyli w okolicy Kościeliska i Poronina). Jadąc z północy drogą nr 47 (fragment Zakopianki), natrafimy na oferty obiektów w przystępnych cenach (od 30 zł) zaaranżowanych na typowe góralskie domki pachnące drewnem i z komfortowym wyposażeniem. Im bliżej centrum (aleją 3 Maja na słynne Krupówki) ceny noclegów rosną minimum dwukrotnie, lecz ich położenie w samym sercu zimowej stolicy zapewni łatwy dostęp do sklepów i tętniących życiem restauracji. Wybór noclegów w pensjonatach położonych nieco niżej za Krupówkami (ul. Zamoyskiego), pozwoli na stworzenie sobie bazy na zwiedzenie kilku ważnych wizytówek miasta – ok. 2 km do Wielkiej Krokwi i ok. 3 km zielonym szlakiem na Nosal (1206 m n.p.m.), gdzie w zimie działa stacja narciarska, z jedną z najtrudniejszych polskich tras slalomowych. Pobyt w Zakopanem nie może odbyć się bez wycieczki na Gubałówkę czy Kasprowy Wierch – odpowiednią bazą noclegową w pobliżu tych szlaków są obiekty w obrębie trójkąta, jaki tworzy ul. Powstańców Śląskich i Władysława Zamoyskiego (z Krupówkami po środku).

Informacje o Zakopanem

Miasto usytuowane wśród niepowtarzalnych krajobrazów w kotlinie między szczytami Tatr a pasmem Głubałówki. Zakopane – jeden z największych ośrodków turystycznych w kraju – to miasto pachnące oscypkiem, otoczone gwarą i sztuką z muzyką góralską brzmiącą wśród oryginalnej zabudowy w stylu zakopiańskim. To miasto to nie tylko zimowa stolica Polski i centrum podhalańskiego folkloru. Od końca XIX wieku miejscowość nie przestaje być ojczyzną artystów oraz miłośników turystyki wysokogórskiej, na których czekają tu noclegi zarówno w hotelach, jak i prywatnych kwaterach. Z miasta startują liczne szlaki turystyczne do wszystkich najważniejszych atrakcji Tatr. Zakopane leży przy trasie nr 47 (tzw. Zakopianka) w odległości 23 km od Nowego Targu i 111 km od Krakowa.

Wypoczynek z widokiem na Giewont

Obok Krupówek – najsłynniejszego deptaka w centrum – wyjątkowy klimat ma ul. Kościeliska, gdzie najstarsze podhalańskie rody mają swoje chaty – dziś zabytki – skansen klasy zerowej. Przy tej ulicy leży stary kościół parafialny oraz Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Historyczne ślady i ciekawe eksponaty gromadzi Muzeum Tatrzańskie (ul. Krupówki), a do arcydzieł lokalnej architektury należy Willa Koliba (ul. Kościeliska 18), Willa Atma (ul. Kasprusie 19) i Willa pod Jedlami (ul. Droga na Koziniec 1). Miłośnicy sztuki, który zdecydują się na nocleg w Zakopanem, mogą odwiedzić liczne współczesne galerie oraz wybrać się na spektakl do Teatru Witkacego. Górskie wycieczki ze stolicy Tatr często rozpoczynane są od Gubałówki (1123 m n.p.m.) czy wyjazdu kolejką na Kasprowy Wierch (1985 m n.p.m.) skąd można dalej udać się na Halę Gąsienicową. Warto zobaczyć najpiękniejsze, polodowcowe jezioro w Tatrach – Morskie Oko (Palenica Białczańska, Wodogrzmoty Mickiewicza, Czarny Staw pod Rysami) i jedną z najpiękniejszych tatrzańskich dolin – Dolinę Kościeliską (Wąwóz Kraków, jaskinie, Staw Smreczyński, schronisko Ornak). Zakopane to miejsce licznych festiwali i imprez, do najważniejszych należą: Wiosna Jazzowa Zakopane, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem, Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich czy Zakopiański Festiwal Literacki. Odbywa się tu także wiele imprez biegowych, m.in. Wysokogórski Bieg im. druha Franciszka Marduły, Tatrzański Bieg Pod Górę czy Podhalański Maraton Górski. W mieście nie brak także pubów i klubów rozrywkowych.