Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Gdynia

Nocleg w Gdyni

Większość propozycji noclegowych, jakie oferuje turystom Gdynia, znajdują w centrum miasta (dzielnica Śródmieście), wzdłuż ul. Świętojańskiej. Można tam wybrać nocleg w pokojach gościnnych, które od plaży dzieli zaledwie 600 m, a od dworca PKP – 1 km. Nazywana miastem modernistycznym Gdynia, proponuje także pobyt w nowoczesnych apartamentach z tarasami z widokiem na Bałtyk. Lokalizacja przy Nabrzeżu Prezydenta (skąd odpływają żaglowce) sprawia, że koszt noclegu wzrasta powyżej 100 zł za dobę. Stąd jednak blisko do Skweru Kościuszki („Dar Pomorza” 200 m) oraz innych atrakcji Trójmiasta (rejsy, Akwarium Gdyńskie, Muzeum Marynarki Wojennej). Tanie propozycje noclegowe spotkamy, podążając wzdłuż ul. Morskiej (będącej częścią drogi nr 468), czyli arterii łączącej wszystkie trzy miasta (w kolejności: Gdańsk, Sopot, Gdynia). Decydując się na noclegi w okolicy skrzyżowania ul. Morskiej i Eugeniusza Kwiatkowskiego można najszybciej dostać się do przystanku SKM Gdynia-Grabówek (Szybka Kolej Miejska łącząca Trójmiasto, Rumię, Redę i Wejherowo), aby zwiedzić nadmorskie okolice. Dostępne są także oferty noclegu oddalone 3-5 km od centrum (dzielnica Witomino, skrzyżowanie ul. Chwarzeńskiej i Wielkokackiej) w otoczeniu Rezerwatu Kacze Łęgi (Trójmiejski Park Krajobrazowy), co pozwala odpocząć w cichej okolicy otoczonej lasami i szlakami spacerowymi.

Informacje o Gdyni

Dynamiczne i nowoczesne miasto portowe, dzieło budowniczego Eugeniusza Kwiatkowskiego, najmłodsze wśród głównych ośrodków Trójmiasta. Położone na Pobrzeżu Gdańskim jest jednym z największych portów na polskim wybrzeżu. Obecnie w mieście rozwija się także przemysł oraz branża finansowa i nowoczesne technologie. Skwer Kościuszki, Bulwar Nadmorski i ulica Świętojańska – to najbardziej charakterystyczne miejsca Gdyni, które warto zobaczyć, zatrzymując się tutaj na nocleg. Najpiękniejsza panorama miasta rozciąga się z Kamiennej Góry (na wys. 52,4 m n.p.m.).

Wypoczynek w mieście szczęśliwych ludzi

Gdynia nazywana bywa Białym Miastem, co wiąże się z często występującą tutaj architekturą modernistyczną. Najładniejszym jej przykładem, obrazującym przemyślaną i harmonijną koncepcję zagospodarowania przestrzeni miejskiej, jest zabytkowa zabudowa Śródmieścia. Gdyńskie zabytki pochodzą w większości z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Port, molo, skwer Kościuszki czy Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego przyciągają turystów. Odwiedzić warto Dar Pomorza – żaglowiec, w którym mieści się Muzeum Morskie. W mieście odbywa się także szereg wydarzeń kulturalnych. Do najbardziej znanych należy Open`er Festiwal – impreza goszcząca największe muzyczne gwiazdy polskie i zagraniczne. W maju odbywa się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – jedno z najważniejszych filmowych wydarzeń w kraju. W mieście także organizowany Jest festiwal muzyki elektronicznej Festival Bach Party oraz Żeglarskie Dni Gdyni. Rezerwując noclegi w czasie największych imprez, warto to robić z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Badania socjologiczne wykazały, że to właśnie Gdynianie są najbardziej zadowolonymi z życia mieszkańcami w Polsce.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Gdyni

 • Ile propozycji noclegów znajdę w Gdyni?

  Gdynia to miasto w którym znajdziesz około 474 noclegów.
 • Gdzie w Gdyni znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Gdyni ma domek kempingowy "Domki i Pokoje Gościnne U Piotra". Przenocujesz tam już za jedyne 17 złotych.
 • Który hotel w Gdyni ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Gdyni oferuje pokój gościnny "Pokoje Gościnne Klif". Umożliwia zakwaterowanie 60 osób.
 • Która oferta w Gdyni ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się kwatera prywatna "Bursztynek Wynajem Pokoi Gościnnych".
 • Który nocleg w Gdyni znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Gdyni znajduje się kwatera prywatna "Pokoje Gościnne Chomicka".
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Gdyni?

  Gdynia - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Rezerwat przyrody Kępa Redłowska" czy "Dar Pomorza". Warto również polecić "Muzeum Emigracji w Gdyni" i "Centrum Nauki Experyment w Gdyni"