Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Krynica Morska

Nocleg w Krynicy Morskiej

Krynica posiada kilkaset obiektów noclegowych skoncentrowanych w dwóch częściach miasta – spokojniejszej Nowej Karczmie, tuż obok Bezleśnej Wydmy Szarej i od ul. Zalewowej po ul. Żołnierzy w pobliżu latarni morskiej. W zachodniej części miasta, od strony latarni, jest duży wybór kwater prywatnych, kilka apartamentów na skrzyżowaniu ul. Marynarzy i Zabytkowej, a w okolicy latarni morskiej obok tych tańszych pokoi, znajdziemy wiele apartamentów – np. na ul. Teleexpressu, ośrodków wypoczynkowych tuż przed wejściem 23 na plażę i hoteli. W Nowej Karczmie znajdziemy tańsze obiekty – noclegi oferują tu przede wszystkim kwatery prywatne i pokoje gościnne, a także camping i pole namiotowe. Wczasowicze znajdą tu kilka restauracji, a na ul. Piaskowej kościół Matki Bożej Gwiazdy Morza. Krynicę przecina droga wojewódzka nr 501, łącząca miasto z Gdańskiem. Bezpośrednio autobusem PKS ze stacji Krynica Morska można dojechać do miejscowości z Łodzi, Radomia czy Warszawy lub też pociągiem do Gdańska i stamtąd autobusem dostać się statkiem z Elbląga bądź Fromborka.

Informacje o Krynicy

Najwyższa nieruchoma wydma w Europie – Wielbłądzi Garb, malowniczy port i latarnia morska to symbole kurortu na Mierzei Wiślanej. Krynica Morska doskonale położona między wodami Bałtyku a Zalewem Wiślanym, była od dawnych wieku ważnym punktem na kupieckich szlakach handlowych między Gdańskiem a Królewcem. Dzisiaj to tętniący życiem kurort położony na terenie Parku Krajobrazowego wśród licznych rezerwatów, w którym noclegi najchętniej są rezerwowane przez turystów w okresie letnim. Krynica Morska znajduje się 12 km od granicy, w pobliżu Stegny (23 km), Fromborka – dojazd tramwajem wodnym, w odległości 70 km od Gdańska.

Weekend w świetle krynickiej latarni

W Krynicy znajduje się najwyższa na Mierzei Wiślanej wydma – Wielbłądzi Garb, osiągająca wysokość 49,5 m n.p.m. Jest to równocześnie najwyższa wydma w formie stałej, jaka znajduje się na naszym kontynencie. Można ją zobaczyć, podążając ok. 40 minut żółtym szlakiem w kierunku wsi Nowa Karczma. Z wydmy roztacza się widok na Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany. Drugą ciekawą wydmą w okolicy jest bezleśna Wydma Szara, jedyna taka, nienaruszona przez działanie człowieka. Prawie 200-letnie buki obejrzymy w zachodniej części Krynicy, tam znajduje się rezerwat przyrody Buki. W mieście znajduje się także latarnia morska z 1951 roku, zbudowana na miejscu tej zniszczonej w 1945. Decydując się na noclegi w Krynicy Morskiej, warto także odwiedzić port morski i kościół śś. Piotra Apostoła i Franciszka z Asyżu z 1939 roku. Uprawianie sportów wodnych czy wycieczki statkiem tylko dopełniają atrakcji Krynicy Morskiej. Odbywa się tu także sporo imprez i koncertów, m.in. Międzynarodowe Regaty Trzech Marszałków, Letnie Koncerty Organowe i Kameralne, koncerty Lata z Radiem czy sportowe wydarzenia, takie jak biegi i regaty pucharu Polski.