Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Mielno

Nocleg w Mielnie

Przejeżdżając przez Mielno od strony Mielenka ulicą Kościelną, Chrobrego, 6 Marca i Świerczewskiego w kierunku Unieścia, znajdziemy największe zagęszczenie obiektów noclegowych. Pomiędzy brzegiem Bałtyku a jeziora Jamno ulokowana jest większość kwater prywatnych, ośrodków i pensjonatów w Mielnie, w których średnia cena noclegu wynosi ok. 41 zł. Osoby, dla których najważniejszy jest dostęp do wód jeziora (np. wędkarze, próbujący złowić leszcza czy sandacza), mogą także szukać noclegu po lewej stronie Jamna – pomiędzy jego brzegiem a ul. Lechitów mieści się także kilkadziesiąt pokoi i kwater prywatnych, a także kilkanaście pensjonatów. Natomiast największe hotele z dodatkowymi atrakcjami, takimi jak SPA, zajmują miejsce wzdłuż ulicy 6 Maja i Świerczewskiego.

Informacje o Mielnie

Zabytkowy kurort nadbałtyckich o dużych walorach krajobrazowych leżący ok. 14 km od Koszalina na Wybrzeżu Słowińskim. Mielno zlokalizowane na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Jeziora Jamno to modne letnisko nazywane „polską Ibizą” ze względu rzesze młodych ludzi, którzy szaleją w lecie w klubach do wczesnych godzin porannych. Bogaty wybór noclegów, zabytkowa zabudowa, malownicze deptaki i Promenada Przyjaźni to dodatkowe walory tego miejsca. Mielno położone pomiędzy Sarbinowem i Chłopami a Unieściem jest dobrze skomunikowane i zapewnia pełną bazę turystyczną na wakacyjny wypoczynek.

Wakacje w imprezowej stolicy Polski

Urok tego miasteczka sprawia, że warto je odwiedzić nie tylko ze względu na czystą plażę i zadbane, strzeżone kąpieliska, zwłaszcza że komfortowe noclegi czekają na turystów w Mielnie w hotelach, pensjonatach oraz kwaterach prywatnych. W centrum co rusz warto zobaczyć pierwsze przedwojenne pensjonaty, ze zdobieniami (kolumienki, wieżyce, oryginalne szczyty) lub z drewnianymi gankami. Mówi się, że Mielno to letnisko, które nigdy nie zasypia. W sezonie w licznych dyskotekach, klubach i na plaży odbywają się imprezy do białego rana. Można pospacerować biegnącą po wydmach Promenadą Przyjaźni lub wieczorem bawić się tu na słynnych imprezach na świeżym powietrzu. Na przystani żeglarskiej Jana odnajdziemy wypożyczalnię sprzętów wodnych – okazja do wycieczki po jeziorze. Przez Mielenko, Chłopy i Sarbinów wiedzie szlak rowerowy w otoczeniu przy wydmowego lasu iglasto-liściastego. Z Mielna biegnie także 9 km trasy rowerowej do Koszalina. Wesołe miasteczko, park linowy czy Pomnik Morsa z pewnością zaciekawią najmłodszych, natomiast poniemieckie bunkry czy zabytkowy kościół z XV w. osoby zainteresowane historią. Nie sposób nie wspomnieć o najbardziej znanym wydarzeniu tego miasta – rokrocznie odbywa się tu Zlot Morsów i wtedy Mielno (chociaż już poza sezonem) także tętni życiem.