Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Międzyzdroje

Nocleg w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to znany nadmorski kurort. Choć jest to niewielkie miasteczko to w sezonie tętni życiem, gdyż odwiedzane jest przez licznych turystów. Przez Międzyzdroje przebiega droga wojewódzka nr 102, dzieląc miasto na część północną i południową. W części południowej zlokalizowanej między trasą wojewódzką, a terenami Wolińskiego Parku Narodowego znajduje się ok. 1/3 wszystkich propozycji noclegowych Międzyzdrojów. W tym fragmencie miasta przeważają wille oferujące wygodne i w dobrej cenie (już od 40 zł od osoby poza sezonem) pokoje gościnne. Z tego miejsca tylko niewielka odległość dzieli turystów od Parku Narodowego. Im bliżej wybrzeża, tym ceny są wyższe, ale też wybór noclegów jest większy. Północno-wschodnia część miasta to skupisko apartamentów zlokalizowanych w pobliżu Promenady Gwiazd i Planetarium. W centrum oraz w części zachodniej Międzyzdrojów dominują noclegi w kwaterach prywatnych. Na drugim miejscu są wille oferujące dodatkowo swoim gościom place zabaw, wypoczynek czy grill w ogrodzie oraz parking na posesji. Na zachodnim końcu miasta nieco na obrzeżach, wzdłuż ulicy Gryfa Pomorskiego znajdują się apartamenty oraz ośrodki wypoczynkowe otoczone od południowej strony lasami. Nocleg tutaj zapewnia bardziej kameralną i intymną atmosferę wypoczynku. W różnych częściach miasta rozlokowane są także hotele zapewniające turystom najwyższe standardy obsługi połączone z szeroką ofertą zabiegów SPA. Kilka z nich znajduje się w pobliżu mola w Międzyzdrojach – najbardziej urokliwego miejsca tej destynacji.

Informacje o Międzyzdrojach

Międzyzdroje to urokliwe nadmorskie miasto położone na wyspie Wolin. Dokładnie znajduje się nad Zatoką Pomorską, w odległości 14 km od Świnoujścia, 14 km od miasta Wolin, 21 km od Kamienia Pomorskiego. W pobliżu miasta (około 3 km) znajduje się jezioro Wicko Małe. W mieście mieszka około 5000 osób, a powierzchnia jaką zajmuje to około 4,5 km2.

Międzyzdroje do połowy XIX wieku były jedynie niewielką, ubogą wioską rybacką. Ich rozwój jako miejscowości turystycznej rozpoczął się wraz z wyznaczeniem pierwszego kąpieliska, które to wydarzenie miało miejsce w roku 1835. Od tego czasu miejscowość zyskiwała uznanie turystów, a już na przełomie wieku XIX i XX był tu zakład solankowy, Park Zdrojowy, promenada spacerowa, molo spacerowe o długości 300 m, liczne wille, pensjonaty i hotele. Dwie wojny światowe oszczędziły tą nadmorską miejscowość, która nie poniosła w ich wyniku praktycznie żadnych zniszczeń. W roku 1945 miejscowość została wcielona w granice Polski, a dwa lata później uzyskała prawa miejskie. Od tego czasu Międzyzdroje cały czas rozwijają się turystycznie, przyciągając co roku wielu turystów, nie tylko zresztą z Polski, ale i zza granicy. Historyczną częścią miasta jest dzielnica nadmorska wraz z Parkiem Zdrojowym, gdzie można podziwiać zabytkowe budynki.

Miasto leży przy drodze nr 102. Można nią dojechać do Międzyzdrojów podróżując ze wschodu. Jeśli jedziemy od południa, wtedy najlepszym wyborem będzie droga S6 i E65. Do miasta można dotrzeć także komunikacją publiczną. Jest tu dworzec PKP i PKS. Zatrzymują się tu pociągi, których stacją docelową jest Świnoujście. Dojechać do Międzyzdrojów można więc bezpośrednio z Krakowa, Szczecina, Suwałk, Warszawy. Dojazd autobusem też jest możliwy – bezpośrednio z Kołobrzegu, Dziwnówka, Nowej Soli, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Legnicy, Szczecina.

Jeśli zdecydujecie się na przyjazd własnym autem to warto wiedzieć, że w mieście wyznaczone są dwie strefy płatnego parkowania, które obowiązują w dni robocze od poniedziałku do piątku: od 2 maja do 30 września w godzinach 8.00-22.00 oraz od 1 października do 30 kwietnia w godzinach 8.00-18.00 (I strefa) oraz od 2 maja do 30 września w godzinach 8.00-22.00 (II strefa). Poza tym znajduje się tu także dużo prywatnych parkingów, gdzie można zostawić auto na kilka godzin lub nawet na cały dzień. Funkcjonują także parkingi całodobowe.

Wakacyjnie w stolicy kultury i sztuki

Przede wszystkim osoby przybywające do Międzyzdrojów wybierają się na plażę. To bez wątpienia jedna z największych atrakcji miasta. Plaża w Międzyzdrojach jest piękna, piaszczysta, szeroka. Są tu wyznaczone dwa kąpieliska strzeżone, gdzie o bezpieczeństwo pływających codziennie od 10.00 do 18.00 dbają ratownicy WOPR. Kąpielisko Międzyzdroje Wschód – zlokalizowane jest na wschód od mola, a długość linii brzegowej wynosi ponad 900 m. Kąpielisko Międzyzdroje Zachód – rozciąga się na zachód od molo i ma długość ponad 1000 m. Obydwa kąpieliska posiadają: toalety, strefę rekreacji i sportu, kosze na śmieci. Na plażę jest zakaz wprowadzania psów (ale Międzyzdroje oferują także plażę dla zwierząt). W pobliżu plaży znajdują się także wypożyczalnie leżaków, sprzętu wodnego, są zlokalizowane liczne punkty gastronomiczne. Wejść na plaże jest kilka. Oznaczone są literami od A (wejście położone najbardziej na wschód) do M (najbardziej na zachód).

Na szczególną uwagę zasługuje plaża Wave Beach Concept – mieści się ona przy Wave Międzyzdroje Apartamenty. Znajduje się tu restauracja, bar, punkt z animacjami dla dzieci, są rozstawione wygodne leżaki, ustawione huśtawki. Odbywają się tu także koncerty i inne wydarzenia kulturalne.

Miasto poza plażą i kąpielami morskimi proponuje także ciekawą ofertę kulturalną.

Międzyzdroje od lat są gospodarzem Festiwalu Gwiazd. Odbywa się on od 1996 roku i od tego czasu jest miejscem, gdzie artyści i intelektualiści w wakacyjnej atmosferze spotykają się z widzami, by pokazać nie tylko swój dorobek artystyczny, ale także porozmawiać o sztuce i życiu. Ze względu na liczne spotkania Festiwal jest bardzo chętnie odwiedzany przez fanów filmów i seriali. Festiwal odbywa się zazwyczaj na początku lipca i trwa 3 dni. Z Festiwalem związana jest także Aleja Gwiazd, czyli promenada, na której umieszczone są brązowe płyty z odbitymi dłońmi najbardziej znanych i lubianych artystów. Swoje odciski zostawiło tam już ponad 200 aktorów i aktorek, a Aleja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów przez cały rok.

Neptunalia – czyli ceremonia morskiego chrztu, odbywa się w Międzyzdrojach co roku w czerwcu. To świetna zabawa dla całej rodziny. Podczas wydarzenia organizowane są liczne zabawy, atrakcje, gry i animacje. Organizatorem Neptunaliów jest Międzynarodowy Dom Kultury.

Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego – odbywa się corocznie w połowie czerwca. To najstarszy konkurs tego typu w Polsce. Pierwszy raz został zorganizowany w roku 1966 i od tego czasu nieprzerwanie co roku gromadzi najbardziej utalentowane zespoły i chóry z Polski i ze świata oraz wielbicieli muzyki chóralnej.

Bardzo dużą rolę w kulturalnym życiu Międzyzdrojów odgrywa Międzynarodowy Dom Kultury. Mieści się w on budynku wpisanym do rejestru zabytków (wybudowany pod koniec XIX wieku), przy ul. Bohaterów Warszawy 20, tuż obok muszli koncertowej, przy Promenadzie Nadmorskiej, czyli w centralnej części miasta. Wcześniej znajdował się tu Dom Zdrojowy, obecnie budynek jest zaadaptowany do potrzeb instytucji kulturalnej, która organizuje liczne imprezy większe (m.in. Festiwal Gwiazd) i mniejsze o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Organizowane są tu także liczne wernisaże, wystawy, koncerty, pokazy itp. Prężnie działają lokalne zespoły muzyczne, artystyczne, aktorskie.

Co warto zobaczyć w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to jeden z najbardziej znanych i popularnych kurortów Pomorza Zachodniego o przedwojennej tradycji letniska. Szeroka plaża ze znanym klifem Góry Gosań (93 m n.p.m.), urokliwa promenada i molo to symbole Międzyzdrojów.

Molo w Międzyzdrojach – to najdłuższe betonowe molo w Polsce. Jego długość wynosi 395 m, a jego początek sięga roku 1884. Początkowo była to drewniana konstrukcja, jednak przez lata przechodziła wiele remontów, by w końcu na przełomie XX i XXI wieku zyskać swój obecny wygląd. Molo poza tym, że można dzięki niemu, wybrać się na spacer „w głąb” morza, jest także miejscem, gdzie można kupić pamiątki w licznych sklepikach, a nawet coś zjeść w tutejszych kawiarenkach i restauracjach. Na końcu molo znajduje się przystań, skąd można wybrać się w rejs do Świnoujścia lub do niemieckich nabrzeżnych miejscowości. Molo zlokalizowane jest w środkowej części plaży. W pobliżu znajduje się amfiteatr i wiele innych atrakcji.

Promenada Nadmorska – to ciągnący się równolegle do plaży ul. Bohaterów Warszawy deptak. Prowadzi przez Park Zdrojowy, a kończy się w okolicach amfiteatru. Jest to typowy miejski deptak, w sezonie pełen turystów i tętniący życiem. Wzdłuż ulicy można podziwiać zabytkowe pensjonaty, świetnie utrzymane i będące prawdziwą ozdobą miasta. Znajdziemy tu także stoiska z pamiątkami (muszelki, bursztyny, magnesy itp.) oraz liczne punkty gastronomiczne.

Kładka po wydmach (promenada na wydmach) – kładka położona jest po zachodniej stronie molo. Prowadzi po koronach wydm, posiada kilka pomostów, z których rozciąga się przepiękny widok na morze. Są tu też ławeczki, gdzie można odpocząć. Obecnie kładka łączy ze sobą 4 wejścia na plażę i ma niecały kilometr długości, ale planowa jest jej dalsza rozbudowa.

Bałtycki Park Miniatur (ul. Nowomyśliwska 98) – jest to obiekt prywatny, który działa od 2015 roku. Wizyta w Parku to 45-minutowy spacer dookoła Bałtyku, podczas którego odwiedza się wszystkie państwa leżące nad Morzem Bałtyckim, a równocześnie można podziwiać znajdujące się w nich nadmorskie zabytki i latarnie zbudowane w skali 1:25. Jest to jedyny taki park w Polsce. Na terenie Parku znajduje się także makieta kolejek, zajmująca powierzchnię 500 m2.

Oceanarium (ul. Bohaterów Warszawy 16B) – ma powierzchnię 3000 m2 i daje szansę zobaczenia egzotycznych ryb niemal z całego świata. Można tu oglądać ryby raf koralowych (np. błazenki, ustniczki), ryby morskie (np. rekiny), słodkowodne (np. jesiotry, arapaimy). Wielką atrakcją jest póltunel o długości 16 m, gdzie można podziwiać najbardziej niezwykłe okazy. Jest tu także miejsce, gdzie można dotknąć żywej ryby i cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. W Oceanarium znajduje się także: sala edukacyjna i multimedialna, bawialnia, wystawa rekinów pokazująca te niezwykłe ryby w naturalnych wymiarach, restauracja.

Gabinet Figur Woskowych przy ul. Bohaterów Warszawy 19 – to najstarsze i najbardziej znane muzeum tego typu w Polsce. W salach wystawowych znajduje się ponad 100 figur woskowych. Są to postacie historyczne, współczesne, aktorzy, postacie z kultowych filmów, bajek, legend i mitów. Wszystkie figury wykonane są w sakli 1:1 i zachwycają pięknem oraz dbałością o szczegóły.

Planetarium (ul. Bohaterów Warszawy 19, przy kinie Eva) – pozwala zapoznać się z trójwymiarowym obrazem kosmosu, podróżować po galaktykach, odwiedzić każdą z planet układu słonecznego. W budynku działa także Kawiarnia Przepyszna, która jest obiektem całorocznym. Można tu zjeść pyszne desery i ciasta, a także wypić ciepłe i zimne napoje.

Tablica pamiątkowa dr Alfreda Trosta – na Placu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, znajduje się tablica poświęcona dr Alfredowi Trostowi. Niemiecki lekarz ofiarnie pomagał przez całą wojnę pacjentom niezależnie od ich narodowości. Po zakończeniu wojny nie opuścił Międzyzdrojów i został tu do końca życia, służąc swą pomocą, każdemu kto tego potrzebował. W roku 2014, kiedy została odsłonięta tablica dr Alfreda Trosta otrzymał on także tytuł Zasłużony dla Międzyzdrojów.

Dawna stacja ratownictwa morskiego (przy Promenadzie Gwiazd u podnóża Kawczej Góry) – to neogotycki budynek, który został wybudowany pod koniec XIX wieku. Budynek służył jako baza dla ratowników, którzy ruszali z pomocą statkom osiadłym na mieliźnie. Głównym budulcem stacji jest czerwona cegła, a uwagę przykuwają charakterystyczne wieżyczki oraz potężne drzwi wykonane ze stali. Obecnie budynek po gruntownym remoncie pełni funkcję klimatycznej restauracji, gdzie serwowane są dania kuchni polskiej, dania z ryb i owoców morza.

Kawcza Góra – to wzniesienie na wale morenowym Pasma Wolińskiego. Wzniesienie ma wysokość 61 m n.p.m. i znajduje się na nim punkt widokowy, który mieści się na wysokości 56,9 m n.p.m. Prowadzą do niego schody, które zostały wybudowane w roku 2013. W okresie przedwojennym działała tu kawiarnia i były dwa tarasy widokowe. Obecnie Kawcza Góra jest w całości porośnięta pięknym lasem bukowym, a także znajdują się tu dwa głazy upamiętniające Zjazd Leśników Niemieckich w roku 1892 oraz Zjazd Polskiego Związku Leśnego, który odbył się 100 lat później. Z punktu widokowego rozciąga się przepiękny widok na Bałtyk, Zatokę Pomorską oraz plażę. Na Kawczą Górą można dojść spacerkiem czarnym szlakiem z centrum Międzyzdrojów.

Wzgórze Gosań – to wzniesienie o wysokości 93,4 m n.p.m., a jego zbocza to najwyższy klif nad polskim wybrzeżem. Znajduje się ono zaledwie 4 km od Międzyzdrojów, więc można tu dotrzeć spacerkiem. Na szczycie znajdują się pozostałości po wybudowanym w latach 50. ubiegłego wieku, punkcie obserwacyjnym 17. Baterii Artylerii Stałej – jest to betonowa wieża obserwacyjna o wysokości 17 m oraz betonowy schron. Nie są one przeznaczone do zwiedzania – są w złym stanie technicznym i tylko doraźnie zabezpieczone.

Ścieżka Przyrodniczo-Historyczna Biała Góra – ma długość 1300 m i podczas spaceru nią można zapoznać się z z obiektami wojskowymi z lat 40 i 50. XX wieku, które zostały wybudowane na potrzeby 17. Baterii Artylerii Stałej. Jedno ze stanowisk jest udostępnione do zwiedzania, a pozostałe zabezpieczone przed wejściem turystów, stanowią miejsca zimowania nietoperzy i rozrodu płazów.

Międzyzdroje z dziećmi

Międzyzdroje to także dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajdziemy tu wiele obiektów, które są przyjazne dla dzieci, mają specjalne udogodnienia, a także na swoim terenie oferują place zabaw i inne atrakcje dla dzieci. Podczas zwiedzania miasta, także znajdziemy wiele miejsc, które zaciekawią dzieci w różnym wieku. Oczywiście dzieci doskonale będą się bawić w Oceanarium, Planetarium, Gabinecie Figur Woskowych, Bałtyckim Parku Miniatur. Świetnie spędzą czas także na molo, Promenadzie Gwiazd, Promenadzie Nadmorskiej, ale są tu także bawialnie i sale zabaw, które idealnie sprawdza się, gdy pogoda nie będzie dopisywać lub gdy dziecko zechce się po prostu pobawić.

Fun Park Międzyzdroje, ul. Komunalna 3 – na najmłodszych czeka tu małpi gaj (400 m2), dmuchane zjeżdżalnie, plac zabaw, karuzele, trampoliny, atrakcje wodne. Dla starszych super zabawą będzie wyścig na autodromie, kolejka górska Dirty Rally, ławka Old Show.

Ciuchcia – miejska kolejka na kółkach. To świetny sposób na bardzo wygodne zwiedzanie miasta, a dla dzieci sama jazda ciuchcią jest ogromną frajdą. Ciuchcia ma 3 przystanki - przy Parku Chopina 2, przy Bałtyckim Parku Miniatur oraz przystanek Polna-Rondo. Przejazd ciuchcią trwa około 40 minut, podczas jazdy można wysłuchać informacji na temat miasta oraz opisu głównych atrakcji Międzyzdrojów.

Place zabaw – w mieście znajduje się kilka miejskich placów zabaw. Ten najchętniej odwiedzany znajduje się przy molo. Jest to plac nowo wybudowany, posiada wiele atrakcji - huśtawki różnego typu, zjeżdżalnie, tyrolka, trampoliny itp.

Park linowy Bluszcz, ul. Przy Wodociągach 1 – znajduje się tu 11 tras o różnym poziomie trudności. Park dysponuje sprzętem wysokiej jakości, a obsługa parku to wykwalifikowani instruktorzy, którzy dbają o bezpieczeństwo gości i dobrą atmosferę panującą w parku. Na terenie parku znajduje się też kawiarnia z napojami i przekąskami.

Port rybacki – po wschodniej stronie mola znajduje się miejsce, gdzie mają swoją „bazę” kutry rybackie. Nie jest to prawdziwy port, ale można się tu zapoznać z ciężką pracą rybaków, zobaczyć jak przygotowują swe kutry do wypłynięcia, jak czyszczą je po powrocie z połowu. Są tu także smażalnie i wędzarnie ryb, gdzie na naszych oczach są przygotowywane świeże ryby.

Międzyzdroje – wypoczynek przez cały rok

Międzyzdroje choć jako miasto nadmorskie jest najczęściej odwiedzane w sezonie letnim, to tak naprawdę jest atrakcyjne o każdej porze roku. Świetnym pomysłem na spędzenie czasu w Międzyzdrojach jest aktywny wypoczynek: spacery, Nordic Walking, jazda na rowerze. Miasto i plaża są piękne przez cały rok, a osoby aktywne fizycznie doceniają fakt, że przez miasto przebiega m.in. Szlak Nadmorski E9, Międzynarodowy Szlak Rowerowy R-10, Szlak Świętego Jakuba. Wybierając się do Międzyzdrojów poza sezonem, warto pamiętać, że od listopada do marca, zawartość jodu w powietrzu jest największa.

Inne atrakcje czynne przez cały rok w Międzyzdrojach to:

Zagroda Pokazowa Żubrów Wolińskiego Parku Narodowego zlokalizowana jest w środku lasu, ale odległość od miasta jest nieduża i spokojnie można tu z centrum miasta dojść spacerkiem. Zagroda powstała w roku 1976 i znajdowało się w niej wtedy 4 żubry. Obecnie żyje tu od 6 do 12 żubrów. Wszystkie żubry, które przychodzą na świat w Zagrodzie mają imiona zaczynające się na „Po-” by było wiadomo, że pochodzą z Polski. Żubry można podziwiać z widokowych pomostów, które rozmieszczone są wzdłuż ogrodzenia. Na terenie Zagrody znajdują się także sarny i dziki, są także woliery z ptakami.

Mini Muzeum Broni Bunkier V3 – zlokalizowane jest w Zalesiu tuż obok Międzyzdrojów. Tu w czasie II wojny światowej mieścił się niemiecki poligon doświadczalny z trzema działami, o różnej długości i nachyleniu. Obecnie w bunkrze, gdzie składowane były pociski V-3 mieści się muzeum, w którym można podziwiać eksponaty techniki wojskowej.

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego (ul. Niepodległości 3) – to świetna propozycja, dla tych, którzy chcą się zapoznać z bioróżnorodnością Wolińskiego Parku Narodowego. Można tu w jednym miejscu i z bliska obejrzeć ekosystemy, które są charakterystyczne dla nadmorskiego obszaru (ekosystemy leśne, wodne). Na zwiedzających czeka 5 sal, które zwiedza się z audio przewodnikiem (jest podział dla dzieci i dorosłych, jest też audiodeskrypcja dla osób niedowidzących).

Kino Eva (ul. Bohaterów Warszawy 19) – kameralne kino (sala na 198 miejsc) z dobrze dobranym, aktualnym repertuarem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i spędzi miło czas.

Labirynt Luster (ul. Bohaterów Warszawy 18A) – zbudowany jest z kilkuset luster. Są one ustawione w taki sposób, by zdezorientować odwiedzających i zapewnić jak najwspanialszą rozrywkę dla dzieci i dorosłych.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.