Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Międzyzdroje

Nocleg w Międzyzdrojach

Przez Międzyzdroje przebiega droga wojewódzka nr 102, dzieląc miasto na część północną i południową. W części południowej zlokalizowanej się między trasą wojewódzką a terenami Wolińskiego Parku Narodowego znajduje się ok. 1/3 wszystkich propozycji noclegowych Międzyzdrojów. W tym fragmencie miasta przeważają głównie kwatery prywatne. Z tego miejsca tylko niewielka odległość dzieli turystów od parku narodowego. Im bliżej wybrzeża, tym bardziej ceny wzrastają, ale też wybór noclegów jest większy. Północno-wschodnia część miasta to skupisko apartamentów zlokalizowanych w pobliżu Promenady Gwiazd i Planetarium. W centrum oraz części zachodniej Międzyzdrojów dominują noclegi w kwaterach prywatnych. Na drugim miejscu są wille, oferujące dodatkowo swoim gościom place zabaw, wypoczynek czy grill w ogrodzie oraz parkingi na posesjach. Na zachodnim końcu miasta nieco na obrzeżach, wzdłuż ulicy Gryfa Pomorskiego znajduje się grupa apartamentów otoczona od południowej strony lasami. Nocleg tutaj zapewnia bardziej kameralną i intymną atmosferę wypoczynku. W różnych częściach miasta rozlokowane są także hotele zapewniające turystom najwyższe standardy obsługi połączone z szeroką ofertą zabiegów SPA. Kilka z nich znajduje się w pobliżu mola w Międzyzdrojach – najbardziej urokliwego miejsca tej aglomeracji.

Informacje o Międzyzdrojach

Jeden z najbardziej znanych i popularnych kurortów Pomorza Zachodniego, o jeszcze przedwojennej tradycji letniska. Szeroka plaża ze znanym klifem Góry Gosań (93 m n.p.m.), urokliwa promenada i  molo to symbole Międzyzdrojów. Miasto jest organizatorem znanego Europejskiego Festiwalu Gwiazd, podczas którego w te strony przyjeżdżają największe sławy polskiej sceny filmowej. Chętnie odwiedzają je wszyscy fani filmów i seriali, szczególnie w trakcie trwania lipcowego festiwalu. Międzyzdroje nazywane wakacyjną stolicą kultury i sztuki to również wyjątkowe miejsce dla miłośników przyrody – położone na Wyspie Wolin tuż w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego, o urozmaiconym krajobrazie jest oazą orła Bielika. Międzyzdroje oddalone są 13 km od Świnoujścia i od granicy z Niemcami, a znajdujące się tutaj noclegi mogą stanowić świetną bazę wypadową do organizowania wycieczek po całym Pomorzu Zachodnim.

Wakacyjnie w stolicy kultury i sztuki

Największą z atrakcji Międzyzdrojów jest oczywiście Europejski Festiwal Gwiazd i Promenada Gwiazd, na której odciski swoich dłoni zostawiają najwybitniejsi ludzie świata kultury, muzyki oraz sztuki. Do zalet wypoczynku w tym mieście należy zaliczyć również piaszczyste plaże, 2 kąpieliska oraz molo – ulubione miejsce spacerowiczów, na którego końcu znajduje się przystań. Bliskość Wolińskiego Parku Narodowego zachęca do zagłębienia się w jego leśne ścieżki i odwiedzenia Zagrody Żubrów – sztandarowej wizytówki parku. Wędrując po rezerwacie, warto skierować swoje kroki do Muzeum Przyrodniczego, gdzie na żywo można podziwiać w wolierach bieliki. Ptak ten jest symbolem wolińskiego rezerwatu. Warto ponadto pamiętać o Kawczej Górze i Gosaniu – punktach widokowych zapewniających wyjątkowy widok na okolicę. 14 km od Międzyzdrojów leży miasteczko Wolin – legendarna stolica silnego państwa Wolinian – w sagach germańskich nazywane wineta czy Jomsborg. Amatorzy aktywnego wypoczynku, którzy zdecydują się na noclegi w Międzyzdrojach, mogą wybrać się na szlaki turystyczne biegnące przez miasto: Szlak Nadmorski E9, Międzynarodowy szlak rowerowy wokół Bałtyku, Szlak Świętego Jakuba czy Zachodniopomorski Szlak Żeglarski.