Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Wrocław

Nocleg we Wrocławiu

Noclegi na terenie Wrocławia można znaleźć już przy jego granicach, większość z nich od strony południowo-zachodniej (kierunek Wałbrzych) oraz północno-wschodniej (kierunek Oleśnica). Będą to głównie kwatery prywatne oraz obiekty w stylu zajazdów i hosteli, mogących pomieścić nawet ok. 30-50 osób. Rozmieszczenie noclegów w środkowej części Wrocławia (od Starego Miasta do rzeki Oławy – terenów lewostronnego dopływu Odry) ciągnie się wzdłuż odcinka trasy W-Z, czyli wewnętrznej obwodnicy miasta. Jej znaczną część stanowi ul. Kazimierza Wielkiego i to ona wyznacza lokalizację bazy noclegowej. Wśród ofert znajdziemy niedrogie hostele (zbieg ulic Ruskiej i Św. Mikołaja), a także mnóstwo apartamentów (począwszy od Placu Solnego, wzdłuż Oławskiej, aż do Placu Dominikańskiego – głównego węzła przesiadkowego Wrocławia). Ułatwione przemieszczanie po mieście daje również możliwość znalezienia noclegu w okolicy Nadodrza – północny rejon (tanie apartamenty od 40 do 50 zł), skąd w ciągu 20 minut dojechać można na południe, do dworca (Wrocław Główny), omijając po drodze jeden z największych i najpiękniejszych rynków staromiejskich w Europie. Serce Wrocławia otoczone jest także przez najbardziej ekskluzywne hotele z pełną ofertą udogodnień.

Informacje o Wrocławiu

Kosmopolityczna i dynamiczna stolica Dolnego Śląska. Ośrodek o wielu twarzach i bogatej historii Vratislavia – Breslau – Wrocław, który ze względu na różnorodne i tanie noclegi jest chętnie odwiedzany nie tylko przez turystów z Polski, ale i całej Europy. Miasto Edyty Stein, Kingi Preis, Aleksandry Kurzak czy Waldemara Krzystka. Pierwsze ślady miasta pochodzą z początku naszej ery. W kronikach z XIII w. powstałych pod Wrocławiem zapisano jedno z pierwszych zdań w języku polskim. Natomiast w przedwojennym Breslau rozgrywa się akcja kultowej serii kryminałów Eberhardzie Mocku pisarza-wrocławianina Marka Krajewskiego. Wrocław to dzisiaj ważne centrum gospodarcze, przemysłowe, naukowe i kulturalne. Jedno z najszybciej rozwijających się dużych miast w Polsce. Dobrze odrestaurowane po wojennych zniszczeniach przyciąga także turystycznie, dzięki zróżnicowanym i wielokulturowym atrakcjom oraz malowniczemu położeniu nad Odrą wśród wielu wysp. Wrocław to ważny węzeł komunikacyjny – do miasta prowadzi autostrada A4, w biegnie wiele dróg krajowych. Miasto posiada także port lotniczy Wrocław-Starachowice.

Weekend w drugiej Wenecji

Wśród bogatej oferty atrakcji, jakie warto zwiedzić, decydując się na noclegi we Wrocławiu, do najbardziej znanych należy wrocławski Rynek z pięknym Starym Ratuszem w stylu łączącym elementy gotyku i renesansu. To miejsce warto zobaczyć także z wieży kościoła garnizonowego (w pobliżu rynku). Ostrów Tumski i Most Tumski wraz z okolicznymi wyspami to przykłady ciekawej architektury, miejsca oddające klimat tej metropolii. Spacer przez miasto mogą wyznaczyć też figurki krasnali – symbole miasta. Wpisana na listę zabytków Hala Stulecia wraz z Multimedialną Fontanną, jedną z największych w Europie, to miejsca nieco bardziej rekreacyjne i urokliwe wieczorem. W pobliżu znajdziemy także wyjątkowe we wrocławskim ZOO Afrykanarium, z okazami zwierząt tylko z Afryki. Po sąsiedzku w Parku Szczytnickim zlokalizowany jest Ogród Japoński z typową dla tej kultury organizacją przestrzeni ogrodu. Ciekawostką architektoniczną we Wrocławiu jest Trzonoliniowiec – jedyny w Polsce budynek oparty wyłącznie na linach. Wrocław to ponadto miasto wielu imprez i festiwali – bywa, że podczas niektórych z nich noclegi są oblegane przez turystów z Polski i zza granicy. Odbywa się tu m.in. Przegląd Piosenki Aktorskiej (od 1966 r.), Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Offensiva”, Gitarowy weekend Guinnessa, festiwal muzyki poważnej „Wratislavia Cantas” (od 1966 r.), Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Era Nowe Horyzonty”, Brave Festival, Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych „BuskerBus” i Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Dialog”.