Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Solina - oferta noclegu w Solinie i okolice

Gdzie w Solinie znajdziemy nocleg?

Noclegu powinniśmy szukać nad brzegiem Jeziora Solińskiego i Myczkowskiego. W ich pobliżu znajduje się największe skupisko domków letniskowych. Te drewniane domki to najpopularniejszy w Solinie sposób zakwaterowania – stanowią prawie 40% wszystkich obiektów. Poza sezonem – kiedy domki letniskowe są nieczynne – można skorzystać z noclegu w agroturystyce lub kwaterach prywatnych. Goście szukający wyższego komfortu znajdą tu także apartamenty i kilka ośrodków wypoczynkowych z zabiegami leczniczymi i SPA, których można szukać po lewej stronie jeziora, niedaleko kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Warto zauważyć, że to właśnie w Solinie znajduje się jedyny w swoim rodzaju boutique hotel SPA w Bieszczadach. Majowe i letnie weekendy to czas, kiedy o nocleg należy się starać z dużym wyprzedzeniem.

Informacje o Solinie

Ta niewielka podkarpacka wieś , leżąca niedaleko Polańczyka i Myczkowa, kojarzona dzięki sąsiedztwu z Jeziorem Solińskim to miejsce o unikalnej przyrodzie i ciekawej historii. Szczególnie w sezonie letnim Solina przyciąga rodziny z dziećmi, grupy znajomych i osoby lubiące aktywny wypoczynek. Turyści przyjeżdżają, żeby zobaczyć najwyższą w Polsce zaporę czy dwa malownicze jeziora. Niecałe pół godziny drogi dzieli Solinę od Uherzec Mineralnych, Leska czy Ustrzyk Dolnych.

Bieszczadzkie Krupówki i inne atrakcje Soliny

Zapora Solińska (wys. 82 m, dł. 664 m) to ulubione miejsce spacerów w Solinie i najbardziej rozpoznawalna lokalna atrakcja. Na ścianie zapory widnieje największy na świecie mural przedstawiający zwierzęta (ma ok. 3600 m2, wykonany w 2015 r.). Przechadzając się wzdłuż zapory i rozłożonych na niej licznych kramach z pamiątkami, możemy obserować Jezioro Solińskie - zbiornik retencyjny o niezwykle malowniczej linii brzegowej. W wyznaczonych do tego miejscach można zażyć kąpieli, uprawiać windsurfing i żeglarstwo. Aby poznać bliżej jezioro można dać się porwać w rejs, na jednym ze statków wycieczkowych. W niedalekiej odległości znajdziemy także drugi akwen - Jezioro Myczkowieckie. Turyści lubiący piesze i rowerowe wycieczki w tym rejonie znajdą wiele interesujących szlaków (np. zielony z Myczkowców i niebieski: Teleśnica Oszwarowa-Chrewt i Polana), dzięki którym można zachwycać się widokami bieszczadzich dolin i połonin. Wakacje w Solinie to cykl imprez, organizowanych w ramach Solińskiego Lata - festiwale i pikniki gromadzą tłumy wczasowniczów. Fani aktywnego spędzania czasu mogą wziąć udział w jednym z licznych biegów o charakterze górskim, np. Zaporowym Maratonie.