Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Dla dzieci
Lokalizacja
Oferta dla

Noclegi Krynica-Zdrój

Nocleg w Krynicy-Zdrój

Krynica-Zdrój posiada bogatą bazę noclegową, na którą w głównej mierze składają się kwatery prywatne i pensjonaty. Ich rozmieszczenie wzdłuż dróg wojewódzkich (981 i 971) sprawia, że miasto staje się także bazą noclegową dla okolicznych miejscowości. Aby najszybciej trafić do rozpoznawalnych budowli perły polskich uzdrowisk (Stary i Nowy Dom Zdrojowy, muszla koncertowa) należy wybrać nocleg w pobliżu al. Nowotarskiego (niektóre pokoje gościnne znajdują się tuż przy Pijalni Głównej, nawet w pobliżu 50-200 m). Klimat starego uzdrowiska zapewnią pensjonaty i wille usytuowane wzdłuż Bulwarów Dietla (równoległych do malowniczego potoku Kryniczanka oraz pełnego zabytków deptaku). Udogodnienie dla podróżujących pociągiem stanowi oferta noclegowa zlokalizowana w okolicy dworca – tanie noclegi w tej części miasta oferują między innymi pensjonaty pomiędzy ul. Cmentarną a Krótką, pozwalając tym samym na wczasy, które nie zaburzą rodzinnego budżetu (nocleg nawet od 25 zł). Kwatery w północnej części miasta (nad zakolem ul. Pułaskiego) to możliwość skorzystania ze ścieżek i szlaków w okolicy Góry Parkowej, a w zimie z ośrodków narciarskich usytuowanych po zachodniej stronie miasta. Centrum Krynicy, oprócz usług sanatoryjnych, daje także możliwość na luksusowe wczasy w hotelach z zabiegami Spa.

Krynica-Zdrój zwana Krynicą Górską

Miasto Nikifora Krynickiego, malarza prymitywisty, a także miejsce narodzin polskiego saneczkarstwa. Krynica-Zdrój to popularne uzdrowisko w Małopolsce niedaleko Nowego Sącza (potocznie nazywane także Krynicą Górską). Zdrojowisko słynie z zabytkowej pijalni Słotwinki oraz leczniczej wody Zuber – jednej z najsilniejszych wód leczniczych w Europie. Położona na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego zapewnia bazę wypadową w okolice Góry Parkowej (742 m n.p.m.) czy Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.). Krynica to obecnie duży ośrodek turystyczny i centrum sportów zimowych, w którym bez trudu można znaleźć noclegi zarówno w cztero i pięciogwiazdkowych hotelach, jak i w kwaterach prywatnych. Miasto leży 33 km od Nowego Sącza, 10 km od Muszyny, 7 km od Tylicza. Z Krynicy-Zdrój do granicy słowackiej jest o niespełna 20 km.

Weekend w Perle Polskich Uzdrowisk

Krynica-Zdrój słynie z leczniczych właściwości wód mineralnych, lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego. Zabytkowa pijalnia Słotwinka z 1806 roku w Parku Słotwińskim to najstarszy budynek w mieście. Do zabytków uzdrowiska, które warto zobaczyć, zatrzymując się na nocleg w Krynicy-Zdroju, należą także: Łazienki Borowinowe i Mineralne oraz Stary Dom Zdrojowy. W jednej ze zlokalizowanych na tyłach domu willi mieści się Muzeum Nikifora, krynickiego malarza prymitywisty, którego talent rozsławił miasto na świecie. Na skwerze pomiędzy ul. Nikifora Krynickiego a ul. Leona Nowotarskiego znajduje się pomnik malarza. Centralnym punktem miasta jest Pijalnia Główna, która stoi nieopodal muszli koncertowej upamiętniającej polskiego śpiewaka i aktora Jana Kiepurę, który chętnie tutaj wypoczywał. Na jego cześć organizowany jest w Krynicy corocznie Festiwal im. Jana Kiepury. Wielu turystów bierze także udział w organizowanym w lutym Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym. Dla amatorów górskich szlaków z Krynicy na szczyt Jaworzyny wiedzie zielony szlak lub kolej gondolowa. Nieopodal centrum usytuowana jest Góra Krzyżowa, do której prowadzi szlak żółty. W pobliżu znajduje się niższy szczyt Holica oraz popularny punkt widokowy –  Góra Parkowa. Zimą Krynica-Zdrój staje się bazą amatorów sportów zimowych, w której noclegi są oblegane głównie przez miłośników narciarstwa oraz snowboardu. Na narciarzy czekają stoki w Krynicy-Słotwinach, na Jaworzynie oraz w ośrodku Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla. Rodzice z dziećmi mogą skorzystać z Krynickiego Parku Linowego, Parku Linowego Mamut oraz odwiedzić Muzeum Zabawek. Wypad rodzinny urozmaici spływ kajakowy rzeką Poprad w dolinach Muszyny i Żegiestowa. Organizowane są wycieczki poza miasto: do Muzeum Pszczelarstwa, Szlakami Architektury Drewnianej czy Szlakiem Cerkwi Łemkowskich.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.