Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Darłowo

Nocleg w Darłowie

Baza noclegowa Darłowa dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich to kwatery w centrum miasta (na terenie zabytkowego rynku, w pierścieniu ulicy Wałowej, Zielonej oraz pomiędzy ul. Jana Matejki i Okrężną) oraz na jego obrzeżach (przy trasie 203 do Ustki i Dąbek). Druga część bazy wypoczynkowej Darłowa znajduje się wzdłuż wybrzeża, w wydzielonej na północy części miasta, jaką stanowi osiedle Darłówko. To chętnie wybierana na wczasy dzielnica (miejsca noclegowe nawet 100 m od plaży), oddalona od centrum o 2 km, lecz wciąż pozostająca w granicach malowniczej gminy Darłowo. Jadąc do Darłowa z południa Polski, najlepiej wybrać tanie noclegi w obrębie al. Wojska Polskiego i ul. Fryderyka Chopina (domki i pokoje gościnne). Nocując w centrum, zapłacimy najwięcej (nawet ponad 100 zł/dobę), lecz w zasięgu 500 m będziemy mieć chronione prawem zabytki (Zamek Książąt Pomorskich, Kościół Mariacki, ratusz oraz zabytkowe kamienice). Sporo obiektów noclegowych w przystępnych cenach (nawet od 20 zł) znajdziemy także we wschodniej części miasta (za Cmentarzem Komunalnym), przy trasie 203. Ten obszar dzieli od plaży ok. 2,5 km, lecz jest cichy i bezpieczny, chętnie wybierany przez rodziny z dziećmi, ceniące komfort i prywatność. W dzielnicy Darłówko oferty będą droższe, szczególnie w sezonie letnim (ceny podobne do tych w centrum Darłowa), lecz stąd blisko do portu (połowy, rejsy na Bornholm), mostu zwodzonego i głównej ul. Władysława IV. Znajdziemy tu każdy rodzaj noclegów, od domków po apartamenty, nie zabraknie także typowych ośrodków wczasowych dla większych wycieczek (z basenami i boiskami oraz pakietami zabiegowymi). Osiedle Darłówko to część miejscowości Darłowo, w której dogodnie zlokalizowane noclegi znajdą w szczególności turyści podróżujący po całym Pobrzeżu Koszalińskim (m.in. do Koszalina, Słupska, Mielna, Kołobrzegu, Ustki i Łeby).

Informacje o Darłowie

Królewskie miasto na polskim wybrzeżu. Wielokrotnie ogłaszane najlepszym nadbałtyckim kurortem. Miejsce urodzin króla Eryka I Pomorskiego, przez pewien czas króla Danii, Szwecji i Norwegii. Darłowo leży w dolinie rzeki Wieprzy i Grabowa, w pobliżu chronionego obszaru Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego. Unikalny rozsuwany most w porcie (jedyny taki w Polsce) oraz Zamek Książąt Pomorskich – to najbardziej charakterystyczne atrakcje letniska. Miasteczko zachowało zabytkową zabudowę oraz średniowieczny układ siatki ulic. Darłowo leży w pobliżu drogi ekspresowej nr 6 w odległości 38 km od Koszalina i 40 km od Ustki.

Atrakcje Królewskiego Darłowa

W Darłówku, nadmorskiej dzielnicy miasta Darłowo, istnieje jedno z najstarszych kąpielisk morskich, gdzie rozciąga się 5-kilometrowy pas piaszczystej plaży. Działa tu popularny port wędkarski, który działa przez cały rok i posiada wody bogate w królewskiego dorsza. Osoby, które zdecydują się na noclegi w Darłowie, mogą skorzystać z organizowanych tu rejsów morskich na stylizowanych statkach – katamaran Jantar zabiera gości na duńską wyspę Bornholm. Piękno nadmorskiej przyrody można podziwiać, wybierając się na jeden z wielu szlaków w okolicy, np. Szlak Wiatraków, Rezerwatów czy Zabytków Średniowiecza. Do ciekawych w okolicy miejsc należy średniowieczne Śródmieście, Zamek Książąt Pomorskich, czyli unikatowy gotycki gród z XIV wieku oraz kilka świątyń, w tym Kościół Mariacki z sarkofagami książąt pomorskich i Kościół św. Gertrudy – jedyny w Polsce przykład skandynawskiego gotyku. Wyjątkową atrakcją w porcie jest rozsuwany most im. Kapitana Witolda Huberta z wieżą kontrolną. Goszcząc w królewskim Darłowie, można uczestniczyć w wielu imprezach, takich jak: Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, Bałtyk Festiwal Media i Sztuka czy Reggaenwalde Festival.