Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Pogorzelica - oferta noclegu w Pogorzelicy i okolice

Oglądasz Pogorzelica (Rewal / gryficki / zachodniopomorskie).
Czy chodziło Ci o:

  • 1

Oferty noclegowe w Pogorzelicy

Baza noclegowa tego nadmorskiego letniska skupiona jest głównie wokół ul. Wojska Polskiego i jej przecznic, prowadzących na plażę. W tej okolicy można znaleźć najwięcej ośrodków wypoczynkowych oraz apartamentów (obszar pomiędzy ul. Plażową a Sztormową) o wyższym standardzie i cenie. Im dalej na wschód w kierunku ul. Bursztynowej i Morskiej, ceny kwater maleją, a dodatkowym atutem ich wyboru jest bliska odległość do plaży (200-300 m) oraz do atrakcji, jaką jest dworzec Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej (turystyczna trasa lokomotywy wiedzie do Gryfic m. in. przez Niechorze, Rewal, Trzęsacz i Paprotno). Wybór Pogorzelicy będzie odpowiedni na rodzinne wakacje, ze względu na to, że ok. 30% obiektów noclegowych w tej miejscowości to miejsca przyjazne dzieciom (place zabaw, grille, boiska) i położone blisko morza. Pogorzelica znajduje się ok. 3 km na wschód od Niechorza oraz 15 km na zachód od Mrzeżyna. Wynajmując domki na południu miejscowości, można wykorzystać bliskość dwóch jezior: Liwia Łuża oraz Konarzewo, a tereny wokół nich zachęcają do spacerów (Szlak Liwiej Łuży), wycieczek rowerowych i wędkowania.

Pogorzelica – zachodniopomorskie letnisko

Niewielkie letnisko nadbałtyckie na Pobrzeżu Szczecińskim na Pomorzu Zachodnim. Pogorzelica leży w pobliżu Jeziora Liwia Łuża i Jeziora Konarzewo na terenach objętych ochroną z racji znajdującego się w pobliżu rezerwatu ptaków. Miejscowość w obecnym kształcie powstała z połączenia dwóch osad rybackich, które po II wojnie światowej włączono w granice Polski. Pogorzelica to popularna miejscowość wypoczynkowa – kameralna baz turystyczna oraz malownicze krajobrazy na Szlaku Lwiej Łuży to jej główne atuty. Ciekawostką architektoniczną jest dworzec Gryfickiej Kolei Wąskotorowej powstały na przełomie XIX i XX w. Pogorzelica leży w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 102, niedaleko Niechorza (3 km), Rewala (8 km), Mrzeżyna (14 km) i Trzebiatowa (18 km).

Jezioro Liwia Łuża i rezerwat ptactwa - Pogorzelica

Największą atrakcją miejscowości jest piaszczysta plaża z wbitymi w morski brzeg balami, która prowadzi przez wydmy, porośnięte lasem. Specyficzny mikroklimat, na który wpływają sosnowe bory wspomaga leczenie chorób układu oddechowego. Wszyscy miłośnicy ptaków powinni udać się do położonego niedaleko Jeziora Liwia Łuża – mieści się tam rezerwat ptactwa wodnego i błotnego. Można także spacerować tam zielonym szlakiem turystycznym. Przez wioskę przebiega także Gryficka Kolej Wąskotorowa. W sezonie letnim można skorzystać z kursu zabytkowym składem „Ciuchci Retro”, która kursuje na trasie Gryfice-Trzęsacz-Niechorze-Pogorzelica lub Trzęsacz-Pogorzelica. Ciekawą rozrywką dla całej rodziny będą z pewnością Plażowe Mistrzostwa Budowniczych, które odbywają się tutaj w wakacje.