Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Trzęsacz - oferta noclegu w Trzęsaczu i okolice

  • 1

Oferty noclegowe w Trzęsaczu

Baza noclegowa Trzęsacza ma charakter typowy dla miejscowości wypoczynkowej. Przeważają tu kwatery prywatne i domki letniskowe), a obiekty zlokalizowane są przy głównej trasie (droga wojewódzka nr 102), która prowadzi wzdłuż pasa przybrzeżnego do Międzyzdrojów na zachodzie i do Kołobrzegu na wschodzie. Noclegi położone najdalej plaży należą do najtańszych, chociaż biorąc pod uwagę rozmiar miejscowości, znajdują się zaledwie ok. 700-800 m od niej (będą to domki letniskowe i wypoczynkowe na granicy z miejscowością Pustkowo, ok. 300 m od pola do minigolfa). Drogi nocleg spędzimy w ośrodkach wypoczynkowych, które oprócz komfortowego wyposażenia i atrakcji (baseny, siłownie), oferują wachlarz usług z zakresu odnowy biologicznej (masaże, sauna, jacuzzi i wiele innych) i mogą pomieścić do 250 osób. Noclegi w okolicy ul. Rewalskiej pozwolą mieć w zasięgu wzroku najważniejsze dla Trzęsacza miejsca (300 m w głąb miejscowości znajduje się Kościół Miłosierdzia Bożego, a 160 m od ul. Rewalskiej - ruiny dawnego Kościoła św. Mikołaja). Noclegi skupiają się także wokół atrakcji dla dzieci – wybierając kwatery w okolicy ul. Nadmorskiej lub Klifowej, będzie można skorzystać z placu zabaw oraz Multimedialnego Muzeum na Klifie. Zejście na plażę posiada także z taras widokowy, z którego można podziwiać Bałtyk i klifowy brzeg.

Trzęsacz – Pobrzeże Szczecińskie z klifem

Ruiny kościoła św. Mikołaja na wysokim klifie morskim to znak rozpoznawczy tego popularnego ośrodka turystycznego. Trzęsacz leży na Pomorzu Zachodnim na Wybrzeżu Trzebiatowskim. Historia miejscowości sięga XIV w. Niegdyś osada rolnicza i rybacka, w XIX w. przystanek Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, a współcześnie chętnie odwiedzane nadbałtyckie letnisko. Obok znanych ruin na klifie znajduje się tu kościół neogotycki, pałac i park dworski, a także stanowisko dla lotów paralotnią i szlaki turystyczne. Trzęsacz leży przy drodze nr 102, w pobliżu Rewala (2 km), Pobierowa (5 km). Najbliższymi większymi miastami są Międzyzdroje (44 km) i Kołobrzeg (49 km).

Z widokiem na Bałtyk i paralotnie – Trzęsacz

Trzęsacz jest znany z niepowtarzalnej atrakcji, czyli ruin gotyckiego kościoła, który został pierwotnie wybudowany w centralnej części wsi. Procesy abrazyjne zbliżyły brzeg morski do budowli doprowadzając do jej zawalenia w 1901 r. Warto dodać, że jest to jedyna tego typu atrakcja w Europie. Z ruinami kościoła wiąże się kilka legend dotyczących przyczyn zabierania jego części przez morze. Bałtyk – ojciec bogini morza Zielenicy próbował odebrać więzioną przez proboszcza i pochowaną na przykościelnym cmentarzu córkę. Inna legenda mówi o rozdzielonych kochankach, a nawet o nordyckim Thorze, który upomina się o swoje ziemie zabrane przez chrześcijan. Historię kościoła oraz miejscowości przedstawia Multimedialne Muzeum na Klifie. Wnętrze dawnego kościoła można oglądać w katedrze św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim. Zabytkowy ołtarz znajduje się w Trzęsaczu w kościele Miłosierdzia Bożego, który jest neogotycką budowlą przy ul. Pałacowej. Zabytkowym budynkiem jest także pałac przy ul. Kamieńskiej, obecnie zaadaptowany na hotel oraz park dworski z XVIII w. Kąpielisko w Trzęsaczu posiada certyfikat „Błękitna flaga”. Plaża strzeżona znajduje się na odcinku 200 m. Wysokie klify przechodzące w wydmy zapewniają malownicze widoki, które podziwiać można podczas lotu paralotnią w tandemie. Start zaczyna się skokiem z klifu pomiędzy Rewalem a Trzęsaczem. Popularną atrakcją jest spacer po platformie widokowej znajdującej się na wysokości 20 m. Jest to doskonały punkt obserwacyjny także po zmierzchu, kiedy konstrukcję ozdabia iluminacja świetlna. Latem ciekawostką jest przejazd kolejką wąskotorową z Gryfic do Niechorza ze stacją w Trzęsaczu. W miejscowości startuje także Bieg na Fali z metą w Pobierowie. Na aktywnych czekają szlaki turystyczne: Szlak Pobrzeża Rewalskiego oraz Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, a także stadnina koni oraz ośrodek jeździecki.