Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Świnoujście

Nocleg w Świnoujściu

Baza noclegowa Świnoujścia koncertuje się głównie w dwóch miejscach – wzdłuż ul. Wojska Polskiego oraz pomiędzy plażą, a ul. Henryka Sienkiewicza. Pierwszą propozycję tworzą oferty apartamentów i kwater prywatnych, gdzie ceny wahają się od 30 zł do nawet 160 zł. Nocując w tych okolicach, najłatwiej zwiedzić m.in. tzw. Basen Północny, czyli Wybrzeże Władysława IV (miejska przeprawa promowa) z dawną stocznią oraz Port Wojenny na wyspie Uznam. Do Parku Zdrojowego najszybciej dostać się z kwater w okolicy ul. Bolesława Chrobrego (kompleks willi) oraz ul. Uzdrowiskowej (komfortowe apartamenty). Tam spotkać można również kilka ośrodków o wysokim standardzie, w odrestaurowanych nadmorskich budynkach z końca XIX w., a także placówki rehabilitacyjne, oddalone od granicy niemieckiej zaledwie o 300 m. Im bliżej plaży, ceny kwater wzrastają, a urokliwa promenada z licznymi kawiarniami, przyciąga w środku lata wielu turystów. Ze znacznym wyprzedzeniem należy pomyśleć o wynajęciu noclegu w tej części Świnoujścia, gdyż letnicy chętnie wybierają pokoje oddzielone od głównej promenady wąską, spokojną uliczką.

Informacje o Świnoujściu

Klimatyczny Fort Anioła i unikalna Ptasia Wyspa – charakterystyczne punkty miasta zlokalizowanego u ujścia rzeki Świny, od której wywodzi ono swoją nazwę. Świnoujście to jeden z ważnych ośrodków portowych i turystycznych na polskim wybrzeżu. Położone na wyspach Zatoki Szczecińskiej posiada granicę z Niemcami oraz połączenie z Danią i Szwecją. Wiatrak Stawa Młyny oraz nowoczesna promenada to inne ważne symbole tego malowniczego kurortu i uzdrowiska. Wielokrotnie wyróżniane za czystość kąpieliska i mariny, dobrze rozbudowana baza noclegów oraz wyjątkowa przyroda Wolińskiego Parku Narodowego przyciągają do miasta wielu gości także z zagranicy. Do okolicznych ciekawostek należy tajemnicza Bateria Vineta – tajny obiekt militarny. Świnoujście leży 16 km od Międzyzdroi oraz 25 km od niemieckiego kurortu Usedom (po drugiej stronie wyspy).

Wypoczynek wśród 44 wysp

Niezwykłe położenie miasta na wyspach sprawia, że panuje tu ogromna różnorodność roślinności. Występuje wiele obszarów chronionych: Karsiborska Kępa,

Karsiborskie Paprocie, Delta Świny, Park Zdrojowy. Poza wspaniałą przyrodą w Świnoujściu można wypoczywać w sposób aktywny. Są tu ścieżki rowerowe, szlaki piesze i oczywiście możliwość uprawiania sportów wodnych. Do lokalnych środków transportu należą przeprawy promem między wyspami – komunikacja wodna to dla zwiedzających dodatkowa atrakcja. Wybierając się na wakacje do Świnoujścia i rezerwując noclegi w tej części Pomorza, warto sprawdzić kalendarz imprez i wydarzeń kulturalnych miasta. FAMA, czyli Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej, odbywa się na przełomie czerwca i lipca. Rowerzystów zainteresuje Ultramaraton Rowerowy im. Olka Czapnika. We wrześniu odbywa się Międzynarodowy Maraton Uznamski Świnoujście-Wolgast. Jednym z najhuczniej obchodzonych wydarzeń są czerwcowe Dni Morza – Dni Świnoujścia, kiedy to ma miejsce cały cykl imprez sportowych oraz artystycznych podkreślających morskie oblicze miasta.