Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Polanica-Zdrój - oferta noclegu w Polanicy-Zdroju i okolice

Noclegi w Polanicy-Zdroju

Baza noclegowa Polanicy-Zdroju składa się głównie z kwater prywatnych i apartamentów w zróżnicowanych cenach (25-195 zł). Ich rozmieszczenie wzdłuż drogi wojewódzkiej 388 (na skraju Gór Bystrzyckich) sprawia, że z okien można podziwiać walory krajobrazowe okolicy. Część obiektów zlokalizowana jest wokół Parku Zdrojowego (najwięcej znajdziemy w obrębie ul. Matuszewskiego i Piastowskiej). Kwatery tuż przy parku będą najdroższe (nocleg w zabytkowych willach nawet do 155 zł/dobę), jednak przez klimat otoczenia, standard wypoczynku i oferowane pakiety zabiegowe, takie obiekty cieszą się sporym powodzeniem bez względu na sezon. Nocleg w pobliżu ul. Parkowej pozwoli na skorzystanie z wycieczki turystyczną ciuchcią. Tańsze pensjonaty znajdziemy jadąc od północnej strony miasta (tereny zielone wzdłuż ul. Górskiej i nieopodal stadionu miejskiego przy ul. Sportowej). Te noclegi (położone od 150 do 500 m od ul. Zdrojowej), pozwolą w łatwy sposób dostać się do centralnych atrakcji miejscowości (park z fontannami i ścieżkami, Teatr Zdrojowy, malownicze tereny nad Bystrzycą Dusznicką). Ciekawe propozycje noclegowe znajdziemy jadąc na południe aleją Wojska Polskiego. Za skrzyżowaniem z ul. Rybną można wynająć tanie kwatery, w zasięgu których (do 200 m) będziemy mieć letni tor saneczkowy (rozrywka dla dzieci i dorosłych). Domki letniskowe na południu miejscowości pozwolą szybko dotrzeć do Bystrzycy Kłodzkiej i - na wschodzie - do Kłodzka.

Informacje o Polanicy-Zdroju

Skarb Doliny Bystrzyckiej w Kotlinie Kłodzkiej. Miasto parkowe i uzdrowisko, będące początkiem wielu szlaków turystycznych, a zimą - oaza narciarstwa. Polanica-Zdrój leży w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, w pobliżu Gór Stołowych i Bystrzyckich, 7 km od Kłodzka. Centrum miasta stanowi Park Zdrojowy wraz z popularną pijalnią wód mineralnych. Najsłynniejsza z nich – Staropolanka - to jedna z niskosodowych wód, których historia sięga XVIII wieku. Popularne uzdrowisko posiada dobre połączenia komunikacyjne z Bystrzycą Kłodzką (18 km), Kudową-Zdrój (26 km) i z Wrocławiem (102 km). Miasto jest położone najbliżej Kłodzka (14 km) i trasy europejskiej E67 łączącej Wrocław z Pragą.

Weekend w uzdrowiskowym ogrodzie

Polanica-Zdrój przypomina przestronny ogród, szczególnie urokliwe są trasy tutejszego parku. Biegną nim szlaki: szachowy, różaneczników, zdrojowy czy leśny. Ten ostatni zdobi rzeźba niedźwiedzia Polarka wyznaczająca najdalszy zasięg lądolodu skandynawskiego na Ziemi Kłodzkiej. Równie znana jest rzeźba mistrza szachowego Akiby Rubinsteina znajdująca się przy wejściu do Parku Zdrojowego. Unowocześniony park wraz z muszlą koncertową stanowi wizytówkę miasta wpisaną do rejestru zabytków. Płynąca przez miasto rzeka Bystrzyca Dusznicka na swojej 33 km trasie przepływa przez Duszki Zdrój oraz Szczytną. W centrum miasta wzdłuż rzeki biegnie deptak, a w okolicach ul. Zdrojowej zamontowano w biegu strumienia rzecznego fontanny. Miłośnicy górskich wycieczek mogą zobaczyć w okolicy Piekielną Dolinę - ostre zbocza oraz rzadko uczęszczana droga pozwala cieszyć się pięknymi widokami. Z Polanicy-Zdroju startują piesze szlaki na szczyty Gór Stołowych oraz Gór Bystrzyckich. Najwyższym wzniesieniem jest Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m) z charakterystycznymi formami skalnymi. Do najbardziej znanych należy także labirynt Błędne Skały w masywie Skalniaka. Dla amatorów zimowego szaleństwa przygotowano liczne stacje narciarskie w kompleksach Zieleniec, Podgórze i Kozia Hala oferujące trasy zjazdowe, szkółki narciarskie, tory saneczkowe i wypożyczalnie sprzętu. Polanica-Zdrój organizuje także wiele imprez i wydarzeń kulturalnych, m.in. Międzynarodowy Festiwal Filmów Amatorskich POL-8 im. Józefa Miłki (od 1965 r.), Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej oraz Lato Filmowe w Hrabstwie Kłodzkim.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Polanicy-Zdroju

 • Która oferta w Polanicy-Zdroju ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się agroturystyka "Doboszówka".
 • Który hotel w Polanicy-Zdroju ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Polanicy-Zdroju oferuje ośrodek wypoczynkowy "Dom Wczasowy Kamela". Umożliwia zakwaterowanie 80 osób.
 • Gdzie w Polanicy-Zdroju znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Polanicy-Zdroju ma agroturystyka "Sudeckie Zacisze". Przenocujesz tam już za jedyne 29 złotych.
 • Który nocleg w Polanicy-Zdroju znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Polanicy-Zdroju znajduje się pensjonat "Pensjonat Miranda".
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Polanicy-Zdroju?

  Polanica-Zdrój - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Park Szachowy w Polanicy Zdrój" czy "Zamek Leśna". Warto również polecić "Park Leśny w Polanicy Zdróju" i "Muzeum Misyjne Ojców Sercanów w Polanicy Zdrój"
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Polanicy-Zdroju?

  Polanica-Zdrój to miasto w którym znajdziesz około 186 noclegów.