Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Sopot

Nocleg w Sopocie

Baza noclegowa miasta ulokowana jest w części Dolnego Sopotu – między brzegiem morza a Operą Leśną. Stanowi ją ponad 500 obiektów, z czego prawie połowa to apartamenty, których największy wybór jest w niedalekiej odległości od molo, między ulicami J. Goyki a Polną. Gdy zależy nam na nieco tańszym noclegu (średnia cena za noc ok. 60 zł), poszukajmy kwatery prywatnej bądź też mieszkania do wynajęcia, które w mieście są również rozpowszechnione (ponad 30% wszystkich obiektów). Ci natomiast, którzy szukają bardziej luksusowego miejsca na noclegi w Sopocie, mają do wyboru kilka cztero i pięciogwiazdkowych hoteli, z czego najbardziej znane, takie jak Sofitel Grand Sopot i Sheraton Sopot, znajdują się tuż obok Skweru Kuracyjnego i molo. Sopot jest dobrze skomunikowany z pozostałymi dwoma miastami trójmiejskiej aglomeracji, dzięki Szybkiej Kolei Miejskiej oraz liniom autobusowym, obsługiwanym przez transport miejski Gdyni i Gdańska, a także tramwaj wodny, który w sezonie letnim pozwala na podróż między miastami Trójmiasta i Helem.

Informacje o Sopocie

Nadbałtycki kurort zwany Perłą Bałtyku – Sopot to niewielkie miasto, które latem staje się gwarnym i tętniącym energią ośrodkiem, a znajdujące się tu noclegi są wręcz rozchwytywane przez turystów z  Polski i zza granicy. Doskonale zlokalizowany krajobrazowo, posiada urokliwy klimat dzięki okazałej zabudowie pełnej przedwojennych kamienic oraz nowoczesnych budynków. Miasto uzyskało w 1945 r. status uzdrowiska, dzięki surowcom leczniczym, takim jak solanki i woda jodkowa. Status modnego kurortu zyskał Sopot jeszcze w XIX w. Miasto najbardziej znane z organizowanego od 1964 roku w Operze Leśnej Międzynarodowego Festiwalu Piosenki (obecnie Sopot Festival) i z najdłuższego w Europie drewnianego molo. Położony jest nad Zatoką Gdańską, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią. W pobliżu miasta biegną cztery drogi krajowe oraz autostrada A1.

Sopot – miasto festiwali i kultury

Urozmaiceniem spacerów po urokliwym sopockim molo (516 m długości) i wypoczynku nad brzegiem morza niech będzie poznawanie historycznych miejsc w Sopocie, takich jak Kościół Zbawiciela, główny deptak –  ul. Bohaterów Monte Cassino (zwana Monciakiem) czy latania morska. Zwraca uwagę także Krzywy Dom wybudowany w 2003 r. (ul. Bohaterów Monte Cassino 53), Dom Zdrojowy i wczesnośrednioweczne Grodzisko. Dla aktywnych turystów działa tu Aquapark Sopot oraz Hipodrom Sopot. Poszukujący ciszy w kurorcie znajdą go w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Decydując się na noclegi w tej części Pomorza, warto zobaczyć także miejsce, gdzie odbywa się Sopot Festival – Operę Leśną, powstałą w 1909 r. i mieszczącą się na skraju parku. Sopot to miasto festiwali i imprez kulturalnych – oprócz konkursów piosenki (wspomniany już Sopot Festival, Festiwal Jedynki czy Top Trendy) co roku ma tu także miejsce Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Sopot Film Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Literacki czy Festiwal Chóralny Mundus Cantat. W Sopocie w 2014 r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce.