Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Bukowina Tatrzańska

Nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej cieszą się zainteresowaniem turystów zarówno zimą, jak i latem. Bez względu na porę, trudno znaleźć kwatery w pobliżu znanych term (ul. Sportowa), a w zimie szczególnie w okolicy największego kompleksu wyciągów narciarskich (Olczański Wierch). Skoncentrowane praktycznie wzdłuż całej wsi obiekty noclegowe (przeważają pensjonaty i kwatery prywatne), pozwalają na zatrzymanie się w obrębie drogi wojewódzkiej (nr 960), umożliwiającej dojazd zarówno do Czarnej Góry na północy, jak i do Łysej Polany i Morskiego Oka (trasy spacerowe). Na południu wsi, w okolicy ul. Leśnej, można wypocząć w nowoczesnych domach wczasowych. Podhalański klimat Bukowiny podkreśla tradycyjne budownictwo domów (z bala jodłowego), a komfortowe wnętrza zapewnią spokój i wygodę. Miłośnicy narciarstwa odnajdą najlepsze dla siebie noclegi (a także szkółki i wypożyczalnie sprzętu) w obszarze skrzyżowania dróg wojewódzkich 960 i 961. Ośrodki położone na wysokości 1000 m n.p.m. (tylko 400 m od centrum Bukowiny Tatrzańskiej), pozwolą podziwiać panoramę Tatr, a wyciągi narciarskie będą w zasięgu wzroku (zaledwie 50 m). Pensjonaty blisko centrum charakteryzują się wyższą ceną, ale za ich wyborem przemawiają dodatkowe atrakcje (Spa, kuchnia regionalna, organizacja wycieczek w Tatry i na Słowację, kuligi i przejażdżki dorożką).

Informacje o Bukowinie Tatrzańskiej

Tutaj znajduje się najwyższy górski wodospad w Polsce – Siklawa i najpiękniejsze polodowcowe jezioro w Tatrach – Morskie Oko. W tej podhalańskiej gminie działa kilkadziesiąt wyciągów narciarskich oraz dwa nowoczesne kompleksy źródeł termalnych. Bukowina Tatrzańska to jeden z najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych w Małopolsce. Decydując się tu na noclegi, możesz spróbować najlepszego pstrąga i tradycyjnej kwaśnicy. Bukowina Tatrzańska położona jest na wschód od Zakopanego (16 km) w pobliżu Białki Tatrzańskiej (6 km). W okolicy przebiega granica ze Słowacją – Łysa Polana 10 km i Jurgów 9 km.

Wypoczynek z widokiem na Tatry

Gorące źródła, świetne warunki narciarskie i piękna podhalańskie szlaki turystyczne – to największe atrakcje Bukowiny. Szerokie zaplecze do uprawiania sportów zimowych obejmuje 22 wyciągi (1 krzesełkowy, 6 orczykowych, 15 talerzykowych) wyposażone w ratraki i armatki śnieżne oraz wypożyczalnie sprzętu i instruktorów jazdy. Latem Bukowina Tatrzańska to okno na Tatry Wysokie, nic więc dziwnego, że noclegi w tej części Podhala są wówczas poszukiwane głównie przez miłośników pieszych wycieczek w góry. Biegną stąd liczne malownicze szlaki, m.in. wymagający szlak do Doliny Pięciu Stawów (na trasie wodospad Siklawa), jeden z najpiękniejszych szlak z Sołtystwa na Czarnej Górze do Rzepisk (trasa 1,5 godz.), z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka (na trasie 3 wodospady i widok na Gerlach – najwyższy szczyt Tatr), czy bardzo łatwy szlak wzdłuż rzeki Białki (to także szlak rowerowy, trasa pieszo 1,5 godz.). W ramach regeneracji po atrakcjach górskich Bukowina oferuje dwa nowoczesne kompleksy wodne z licznymi basenami, zjeżdżalniami i strefą Spa. W Bukowinie cyklicznie odbywają się takie imprezy jak: Góralski Karnawał z Ogólnopolskim Przeglądem Grup Kolędniczych oraz Festiwal Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” (organizowany od 1967 r.). W Bukowinie czynny jest także lokalny teatr amatorski, w którym aktorami są mieszkańcy Bukowiny, występujący ze spektaklem co tydzień w sezonie zimowym i letnim.