Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Karpacz

Nocleg w Karpaczu

Ścisłe centrum Karpacza otacza skupisko willi i rezydencji, gdzie pobyt wzbogacony jest o zabiegi Spa (to najdroższe propozycje noclegowe). Miłośnicy białego szaleństwa będą zadowoleni, wynajmując nocleg w centralnej części miasta, gdyż blisko stąd do wyciągów narciarskich (ok. 4 km do ul. Saneczkowej, 3 km na stok Relax). Największą część różnorodnej bazy noclegowej Karpacza stanowią apartamenty oraz pensjonaty (ok. 50% całej oferty). Ulokowane są wzdłuż ul. Wielkopolskiej oraz ul. Konstytucji 3 Maja, które przecinają miasto na pół, prowadząc do najważniejszych okolicznych atrakcji. Południowe obszary miasta z licznymi domami gościnnymi (500 m od góry Kopy), zapewnią komfortowe noclegi dla pieszych turystów górskich, korzystających z wielu szlaków (Doliną wilczego potoku, Doliną Łomniczki). W niektórych obiektach noclegowych o wyższym standardzie można spotkać się z dodatkową ofertą wyjazdów do Czech (Praga, Skalne Miasto).

Informacje o Karpaczu

Duży górski kurort leżący na Dolnym Śląsku w Karkonoszach u stóp Śnieżki, oferujący noclegi w pensjonatach, hotelach oraz prywatnych kwaterach. Niegdyś miasto słynące z zielarstwa oraz z przybywających tu poszukiwaczy złota. Karpacz ma długą i barwną historię. Pierwsze ślady człowieka na tej ziemi historycy datują na czasy jeszcze przed Chrystusem. Do końca II wojny miasto nazywane było „Krzywą Górą” (Krummhubel). Przez Karpacz ciągnie jedna główna droga –  pełna górskich serpentyn (ok. 7 km). Miasto leży 17 km od Jeleniej Góry i w odległości 27 km od Szklarskiej Poręby i 124 km od Wrocławia. Niedaleko od Karpacza biegnie granica z Czechami (przejście graniczne - 20 km).

Karpacz – wypoczynek w sercu Karkonoszy

Położony u podnóży Karkonoszy Karpacz przez cały rok otwiera przed turystami drogę do górskich atrakcji. Znajdują się tu liczne piesze szlaki turystyczne i ośrodki narciarskie, dla miłośników zimowych szaleństw. Poza ofertą sportową Karpacz może pochwalić się przeniesionym z Norwegii ewangelickim kościołem, znanym powszechnie jako Świątynia Wang. Kościół zbudowany został w XIII w. jako budowla klepkowa. W całej Polsce powstało tylko ok. 1000 takich obiektów. Spośród drewnianych świątyń w Polsce ta uważana jest za najstarszą. We wnętrzu kościółka imitującego łódź Wikingów zachowano autentyczne elementy dekoracyjne – symbole pogańskie i chrześcijańskie. W Karpaczu mieści się Muzeum Sportu i Turystyki gromadzące dokumenty, pamiątki, medale i inne nagrody. Niecałe 6 km od Karpacza na szczycie Śnieżki (1602 m n.p.m.) znajduje się zabytkowa kaplica św. Wawrzyńca. Kaplica nie tylko jest czynną świątynią, ale również najwyżej położonym zabytkiem sztuki barokowej na terenie naszego kraju. Natomiast na ulicy Strażackiej można zaobserwować jak obiekty koliste i ciecze przemieszczają się pozornie w górę po szosie. Zjawisko jest uważane za przykład złudzenia optycznego, tzw. magicznej górki. Osoby, które zdecydują się na noclegi w Karpaczu, powinny też wiedzieć, że w mieście znajduje się Muzeum Zabawek stworzone przez mistrza pantomimy – Henryka Tomaszewskiego oraz Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego. Wśród pobliskich atrakcji warto udać się wyciągiem krzesełkowym na Kopę oraz spacerem do Sowiej Doliny.