Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Mikołajki

Oglądasz Mikołajki (Mikołajki / mrągowski / warmińsko-mazurskie).
Czy chodziło Ci o:

Nocleg w Mikołajkach

Podczas noclegu w Mikołajkach można zdecydować się na prawo lub lewobrzeżne usytuowanie względem Jeziora Mikołajskiego i Jeziora Tałty. Na lewym brzegu znajduje się mniej noclegów, są one zlokalizowane głównie wzdłuż ulic: Mrągowskiej, Okrężnej oraz na Osiedlu na Górce. To przede wszystkim mikołajskie rodzinne pensjonaty oraz pokoje gościnne, wśród których jest duży wybór. Noclegi po stronie zachodniej są w większości usytuowane bardzo blisko brzegów akwenów wodnych. Lewa strona Mikołajek jest trochę mniejsza, bardziej spokojna, ponieważ część administracyjna, sklepy oraz port znajdują się w drugiej części miasta. Na prawej stronie noclegów jest więcej. Są to głównie kwatery prywatne położone niedaleko portu i wioski żeglarskiej, co szczególnie interesować będzie miłośników żeglowania. Obok brzegu wzdłuż najdłuższej ulicy Mikołajek – Michała Kajki – zlokalizowane są domki letniskowe, w których noclegi są chętnie wybierane przez turystów w sezonie turystycznym. Można także znaleźć zakwaterowanie w wygodnych i komfortowych apartamentach, często z widokiem na jezioro.

Informacje o Mikołajkach

Czy wiesz, dlaczego w herbie Mikołajek widnieje ryba? Ta ryba to Król Sielaw – legendarny władca strzegący zwierząt, które żyły w pruskich jeziorach oraz rzekach. Król tak skutecznie chronił poddanych, że mieszkańcy nie mogli nigdy niczego złowić i cierpieli okropny głód. Żona jednego z rybaków poprosiła o pomoc bogów, składając im przebłagalną ofiarę. Bogowie dali jej metalowe kółko jako wzór sieci, którą miała wykonać. W sieć tą złapano Rybiego Króla, a w pruskich domach zakończył się głód i niedostatek. Mikołajki leżą na Mazurach nad Jeziorem Mikołajskim i Tałty. Miasto zwane Perłą Mazur jest szczególnie cenione przez miłośników żeglowania, ale każdego roku noclegi w tej części Polski są też poszukiwane przez wielbicieli wielu innych sportów wodnych. Przez miasto, którego patronem jest św. Mikołaj, biegną trasy nr 16 do Olsztyna (84 km) i nr 609 do Ukty (w kierunku Rucianego-Nidy).

Rajdowe wyścigi i kolonia łabędzi, czyli co warto zobaczyć w Mikołajkach?

Jako jedno z mazurskich miast, Mikołajki każdego roku ubiegają się o tytuł żeglarskiej stolicy kraju. Jednym w najważniejszych wydarzeń, jakie rozgrywają się w mieście, jest samochodowy Rajd Polski, a jednocześnie jeden z etapów Rajdowych Mistrzostw Świata. Start i meta wyścigu znajdują się nad Jeziorem Mikołajskim. To najważniejsza impreza w sportach motorowych. Decydując się na nocleg w Mikołajkach, warto zwiedzić cmentarz żydowski – jedną z niewielu nekropolii żydowskich na Mazurach. Wpisany do rejestru zabytków jest kościół Matki Bożej Różańcowej znajdujący się przy ul. Michała Kajki – jednej z najładniejszych uliczek na Mazurach, pełnej starych niskich domków. Jest to dawny Ewangelicki Dom Ludowy, który po wielu przebudowach i remontach przekształcono na katolicką świątynię. Ze wschodnimi granicami miasta sąsiaduje Jezioro Łuknajno, na którego terenie znajduje się ornitologiczny rezerwat przyrody. Jego głównym i najważniejszym celem jest zachowanie najliczniejszej europejskiej kolonii łabędzia niemego.