Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Polańczyk

Nocleg w Polańczyku

Jest to miejscowość wypoczynkowo-uzdrowiskowa, dlatego propozycja noclegowa Polańczyka to głównie sezonowe domki letniskowe zlokalizowane w centrum oraz w niedalekiej odległości od Jeziora Solińskiego. W centrum większość noclegów to kwatery prywatne oraz agroturystyki, czynne także poza sezonem. Dla przybywających w Bieszczady młodych ludzi najlepszą opcją są pola namiotowe. W Polańczyku-Zdroju, który mieści się na cyplu, wzdłuż ulicy Zdrojowej położone są uzdrowiskowe sanatoria i pensjonaty, w których można znaleźć noclegi w całkiem przystępnych cenach. Na bardziej wymagających czeka hotel położony prawie nad samym jeziorem. Istnieją opcje zakwaterowania w obiektach znajdujących się od strony Myczkowa na wzniesieniu w okolicach Osiedla na Górce, skąd wczasowicze mogą podziwiać malownicze widoki bieszczadzkich szczytów, taflę Jeziora Solińskiego oraz całą panoramę Polańczyka.

Informacje o Polańczyku

Bieszczady to kraina, do której jedzie się tylko raz, a potem całe życie tam wraca – mówi stare powiedzenie. Najlepszym tego przykładem jest wieś Polańczyk leżąca po zachodniej stronie Jeziora Solińskiego. Utworzony w latach 60. Zalew Soliński był impulsem do budowy ośrodków sanatoryjnych i wypoczynkowych w Polańczyku, który w 1999 roku otrzymał oficjalnie status uzdrowiska. To miejsce łączy bliskie sąsiedztwo Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz sportowe i wodne atrakcje Jeziora Solińskiego. Warto wiedzieć, że ta miejscowość dzieli się zwyczajowo na dwie części: Polańczyk i Polańczyk Zdrój. Poszukując noclegów w tym regionie, warto pamiętać, że Polańczyk rozciąga się wzdłuż drogi wojewódzkiej, natomiast Polańczyk Zdrój położony jest na cyplu, który z 3 stron opływają wody jeziora.

Nad jeziorem z widokiem na Bieszczady

Największym atutem Polańczyka jest oczywiście Jezioro Solińskie, jego plaże oraz kąpielisko. Zalew Soliński jest otoczony sporym terenem zielonym, jednak nie ma wyznaczonego dojścia do wody. Zdarza się, że droga na plażę prowadzi przez dzikie i strome trasy, a sama plaża jest fragmentami nieco kamienista. Nie należy jednak zapominać, że to Bieszczady, a one mają swój wyjątkowy urok. Rozwija się tutaj żeglarstwo, wędkarstwo, są także trasy rowerowe i piesze, gdzie można wybrać się na nordic walking. Nad Zalewem Solińskim są 2 wypożyczalnie, gdzie można w atrakcyjnej cenie skorzystać z roweru wodnego czy też kajaków. Kąpielisko jest strzeżone.

Na spacery jest do wyboru kilka malowniczych szlaków po bieszczadzkich Połoninach o różnym poziomie trudności (Połonina Caryńska, Połonina Wetlińska). Osoby, które wybiorą noclegi w Polańczyku, mogą tu odbyć wycieczkę m.in. zielonym szlakiem rowerowym o długości 25 km wiodącym po całej gminie Solina. Ciekawym pieszym traktem jest Cypel Polańczyka, którego przejście zajmie ok. 2 godzin (początek i koniec szlaku na przystanku PKS Polańczyk Uzdrowisko). W tych okolicach nie brak pięknych zabytkowych kościołów – wśród nich jest sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Łopience oraz cerkiew Opieki Matki Bożej w Równi. W Polańczyku nie brak też ciekawych cyklicznych imprez jak Solińskie Lato czy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej. Relaks tutaj sprzyja zdrowiu – Polańczyk znajduje się na styku dwóch regionów klimatycznych. Panuje klimat górski, powietrze jest ciepłe i suche, a obecność zbiorników wodnych sprawia, że ciepło letnich miesięcy jest magazynowane i oddawane zimą. Co ważne nad Polańczykiem nie występuje nigdy smog, ponieważ ciągle wieją tutaj wiatry, a powietrze znad górskich szczytów przynosi orzeźwienie w upalne dni.