Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Murzasichle - oferta noclegu w Murzasichlu i okolice

Nocleg w Murzasichlu

Murzasichle oferuje komfortowy nocleg w prawdziwie góralskim klimacie. Połowa wszystkich obiektów noclegowych w podhalańskiej miejscowości Murzasichle to kwatery prywatne, znajdujące się wzdłuż dwóch ulic - Sądelskiej i Budzowej, odgałęzień ulicy Majerczykówka. W wiosce mieści się także wiele ośrodków wypoczynkowych (prawie jedna piąta wszystkich obiektów). Średnia cena noclegu to ok. 40 zł, a osoby potrzebujące luksusu znajdą go w wiosce np. w czterogwiazdkowym hotelu, oferującym zabiegi SPA (pokój 2-osobowy to koszt ok. 400 zł). Najwięcej obiektów zlokalizowanych jest w pobliżu stacji narciarskich – przy stacji na ul. Budzowej 41, Stacji Narciarskiej „Hajduk” (tutaj również wypożyczalnia nart i snowboardów) czy w okolicznej miejscowości Małe Ciche przy wyciągu (tylko 7 km od wioski Murzasichle). Te oferty szczególnie ucieszą osoby, które chcą spędzić ferie na stoku. Turyści, nastawieni na zwiedzanie czy spacery mogą wynająć jeden z wielu pokoi w pobliżu centrum – obok kościoła parafialnego, remizy, banku i Parku Linowego Stary Bór znajduje się wiele kwater i kilka ośrodków wypoczynkowych. Do wioski od strony Krakowa dojedziemy drogą krajową nr 47, popularną Zakopianką, skręcając w Poroninie w drogę wojewódzką nr 961. Odcinek trasy wzdłuż torów kolejowych jest w sezonie letnim i zimowym mocno zakorkowany. Trasą kursują także autobusy PKS i busy.

Informacje o Murzasichlu

Położona u stóp Tatr na wysokości ok. 1000 m n. p. m. podhalańska wioska to zaciszna górska baza wypadowa. Historia tego miejsca sięga XVII w. a jej zagadkowa nazwa ma prawdopodobnie rumuńskie korzenie i nawiązuje do pobliskich torfowisk i bagien. Murzasichle, co oznacza wieś za bagnem. Miejscowość jest znakomicie położona, w południowej części gminy Poronin, tylko 8 km od Zakopanego, 10 km od Bukowiny Tatrzańskiej i 12 km od granicy ze Słowacją.

Urlop u podnóża Tatr

Najważniejsze obiekty w Murzasichlu znajdziemy wzdłuż głównej ulicy w wiosce - ulicy Sądelskiej. Przy niej stoi drewniany kościół Najświętszej Marii Królowej wzniesiony w stylu regionalnym z poł. XX w. Latem miejscowość jest dobrą bazą wypadową w Tatry - można stąd się udać w rejony malowniczej Hali Gąsienicowej i tamtejszego schroniska Murowianiec, blisko stąd także do Morskiego Oka czy do Wiktorówek, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr. Zimą Murzasichle to centrum dla miłośników sportów zimowych – działa tu 5 wyciagów narciarskich z kilkoma i jest możliwość uprawiania snowtubingu, czyli zjazdu na specjalnych oponach. Trasy są oświetlone i sztucznie naśnieżane. W okolicy można także uprawiać biegi narciarskie. W poblużu Murzasichla odbywa się także cyklicznie wiele imprez i wydarzeń kulturalnych – w Zakopanem warto udział w jednej z imprez folklorystycznych, a w pobliskim Poroninie ciekawą imprezą jest Dzień Misia, Miodu i Bartników oraz koncerty odbywające się co roku Poronińskiego Lata.