Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Poznań

Nocleg w Poznaniu

Poznańskie Stare Miasto to dzielnica, w której wybór noclegu nie będzie stanowił problemu. W obrębie okręgu, który wyznacza Warta, ul. Solna, al. Niepodległości oraz ul. Królowej Jadwigi, kwaterę można znaleźć praktycznie nieopodal każdego większego skrzyżowania. Ponadto w pobliżu (ok. 2,5 km od rynku na północ), mieści się największy poznański park (Cytadela – z cmentarzami, muzeami, obiektami fortecznymi). Poza starówką noclegi w Poznaniu najłatwiej znaleźć w okolicy Dworca Głównego – wzdłuż zaledwie jednej z pobliskich ulic (Śniadeckich) trafić można na kilka propozycji (tani hostel oraz apartamenty). Miejsca noclegowe w korzystnych cenach, z widokiem na jezioro, czekają także wokół jednego z najbardziej urokliwych terenów wypoczynkowych miasta (Jezioro Maltańskie), które w lecie staje się centrum sportów wodnych. 70 miejsc noclegowych w pobliskim hotelu zapewni kwaterę nawet dla większej wycieczki. W lewobrzeżnych dzielnicach Warty noclegi będą najtańsze – w części Jeżyce nawet od 17 zł/dobę, ponadto, dojazd z tej części miasta na lotnisko zajmuje ok. 20 min.

Poznań – historyczna stolica Wielkopolski

Poznań to jedno z najstarszych polskich miast, które już w XIV w. przecinało wiele szlaków handlowych. W okresie rozbiorów ośrodek broniący polskości – to tutaj unikalne budynki publiczne wznosili Raczyńscy i Działyńscy. Poznań dzisiaj to centrum gospodarcze i kulturalne. Położenie Miasta na zachodnim brzegu Warty do dziś skutkuje rozwojem potencjału miasta. Obszar aglomeracji rozdzielony jest przez dwie rzeki (Warta i jej prawy dopływ – Cybina), nad którymi wzniesiono 9 mostów drogowych i 5 kolejowych. Przebiega tędy jeden z największych węzłów kolejowych w Polsce (8 linii), a port lotniczy Poznań-Ławica może obsłużyć do 3,5 mln pasażerów rocznie. O rozwoju świadczy także podział administracyjny – w XX w. na miasto składało się 5 dzielnic, obecnie – Poznań podzielony jest na 42 osiedla. Miasto zlokalizowane jest przy międzynarodowej autostradzie A2 (Świecko-Poznań-Warszawa) i na trasie E42 do Katowic.

Poznań – centrum wystawiennicze i inne tradycje

Poznań jest najstarszym i największym w Polsce ośrodkiem targowym – Targi Poznańskie powstały w 1921 r., a dziś jako lider, stanowią już ponad 50% udziałów polskiego rynku wystawienniczego. Przybywając na największe wydarzenia wystawiennicze, warto zawczasu pomyśleć o komfortowym noclegu w Poznaniu, zwłaszcza że w tym okresie do miasta ściągają wystawcy nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. Rozwój i wsparcie zapewnia im współpraca z ministerstwami, przez co reprezentują Polskę na rynku światowym (Niemcy, Chiny, Kanada, Kazachstan). Poznańskie Centrum Kongresowe jest organizatorem wydarzeń sportowych i kulturalnych (jeździecka Cavaliada, Turniej Tenisa Stołowego, koncerty, teatr tańca). Oprócz biznesowego ruchu turystycznego (38% turystów), Poznań odwiedzany jest także w celach wypoczynkowych i rekreacyjnych. Turyści, którzy zdecydują się na noclegi w stolicy Wielkopolski, mogą tutaj odnaleźć wszystkie style architektoniczne – gotycka Katedra Poznańska, renesansowy ratusz (z jego wieży raz dziennie o 12:00 ukazują się legendarne koziołki) oraz barokowa bazylika (Fara Poznańska), w której w każdą sobotę lata odbywają się koncerty organowe. Listopadowe obchody Dnia Św. Marcina wiążą się także z kulinarnym symbolem Poznania. Jada się tutaj pyszne rogale marcińskie, które oprócz atrybutu festynu, stanowią także o podtrzymywaniu średniowiecznej tradycji obszaru Wielkopolski. Na południe od centrum Poznania leżą ogromne kompleksy lasów i rozlewisk z wyjątkowymi zabytkami (arboretum w Kórniku, park w Rogalinie, dworek w Koszutach).