Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Jarosławiec

Nocleg w Jarosławcu

Wjeżdżając do Jarosławca od strony Jeziora Wicko (ul. Nadmorska), napotkamy pierwsze kwatery, oferujące noclegi w domkach letniskowych lub wypoczynkowych. Niewielki obszar miejscowości sprawia, że możemy się po niej łatwo i szybko przemieszczać w promieniu 4-5 km. Nocleg oddalony nieco od centrum (ul. Leśna, Letniskowa), nie będzie stanowił problemu dla miłośników plażowania. Plusem takiego pobytu „na obrzeżach” może być niska cena (nawet od 20 do 30 zł) oraz piękne otoczenie, na które składa się sosnowy las otulający Jarosławiec. Aby zanocować jak najbliżej plaży, należy wybrać kwatery pomiędzy równoległymi do siebie ulicami Bałtycką i Nadmorską. To obszar z bogatą ofertą pokoi i domków, których ceny będą już nieco wyższe, szczególnie w szczycie sezonu letniego. Atutem pobytu w niedalekiej odległości od morza (ok. 100 m) jest podziwianie przybrzeżnych klifów, które ciągną się ok. 2 km. Po zachodniej stronie Jarosławca, u zbiegu ulic Leśnej i Bałtyckiej, można znaleźć komfortowe noclegi w ośrodkach specjalnie przystosowanych na wczasy z najmłodszymi (do morza 500 m, a do centrum 300 m), które oferują ciekawe atrakcje (świetlice, baseny, boiska, place zabaw) oraz aktywne formy spędzania czasu – kursy pływackie i jeździeckie.

Informacje o Jarosławcu

Niewielkie nadbałtyckie letnisko z niezwykle czystą wodą morską oraz jedną z najpiękniejszych latarni morskich na polskim wybrzeżu. Dawna osada rybacka na Pomorzu Środkowym położona jest na klifowym pasie brzegowym w niedalekiej odległości od jezior Kopań i Wicko. Jarosławiec leży 40 km od Słupska w pobliżu trasy nr 203, pomiędzy Ustką (30 km) a Darłowem (19 km).

Wypoczynek w świetle latarni

Najbardziej zauważalnym zabytkiem jest licząca ponad 33 metry wysokości latarnia morska. Zasięg jej światła to ok. 42 km, co w przeliczeniu daje 23 mile morskie. Skonstruowana na planie koła latarnia, wybudowana została w 1838 r. z czerwonej i glazurowanej cegły. Obiekt można zwiedzać. Jarosławiec to osada rybacka, dlatego ważną atrakcją jest przystań morska, przy której stoją kolorowe kutry i łodzie rybaków. Istnieje możliwość rejsu w morze. Aktywni turyści, którzy zdecydują się na nocleg w Jarosławcu, mogą korzystać ze szlaków turystycznych i rowerowych, biegnących przez wieś. Każdego roku na początku lipca odbywa się tu Międzynarodowy Bieg po Plaży. 15-kilometrowy dystans uczestnicy pokonują po uliczkach Jarosławia i piaszczystym wybrzeżu. Na terenie wsi oraz jej bliskich okolicach można podziwiać budynki szachulcowe pochodzące z XIX i XX wieku, a także pozostałości cmentarza pierwszych polskich osadników (ul. Bałtycka).