Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Mrzeżyno - oferta noclegu w Mrzeżynie i okolice

Noclegi w Mrzeżynie

Baza noclegowa Mrzeżyna podzielona jest na dwie części – mniejszą – z lewej strony rzeki Regi, i większą – po jej prawobrzeżnej stronie (jadąc drogą wojewódzką nr 109 z Trzebiatowa). Właśnie na tym obszarze koncentruje się większość pensjonatów (ul. Tysiąclecia i Nadmorska), a także kwater prywatnych. Z ul. Tysiąclecia, pokonując 250 m pieszo w kierunku ul. Kopernika, spotkamy obiekt sportowy (Mrzeżyńskie Centrum Sportu z halą widowiskową, siłownią, ścianką wspinaczkową), który jako jeden z nielicznych, położony jest tak blisko morza. W południowej części letniska, na wczasowiczów czekają ośrodki wypoczynkowe, mogące przyjąć nawet do 100 turystów. Do tańszych ofert należy zaliczyć noclegi w pobliżu Regi, która jest jednym z najciekawszych łowisk (z nadrzecznych pensjonatów korzystają także miłośnicy żeglarstwa i spływów kajakowych). Nocleg znaleźć można w pokojach, z okien których roztacza się widok na Bałtyk, jak i na Port Morski Mrzeżyno (ul. Trzebiatowska). Najszybciej w kierunku plaży dotrzemy z kwater przy ul. Wypoczynkowej i Nadmorskiej (100-200 m), z nich także najłatwiej przedostać się na wschód do Dźwirzyna i nad jezioro Resko Przymorskie.

Informacje o Mrzeżynie

Przejść wybrzeżem chronionym pasem nadbałtyckiej przyrody, zobaczyć port morski i spacerować wzdłuż jeziora Resko Przymorskie, a następnie udać się na spływ kajakowy Regą – to wszystko atrakcje Mrzeżyna. Ta turystyczna miejscowość, powstała w XV w., zapewnia dobrą bazę wypoczynkową wśród sosnowych lasów. Mrzeżyno leży na Pomorzu Zachodnim, w odległości 22 km od Kołobrzegu, w pobliżu Dźwirzyna (8 km) i Niechorza (27 km).

Mrzeżyno – zaślubione morzu

Atrakcją Mrzeżyna jako dawnego ośrodka rybołówstwa jest port morski i falochrony. Można się stąd wybrać na rejs po Morzu Bałtyckim statkiem pasażerskim, specjalistyczną łodzią lub jachtem. Nazwa Mrzeżyno pochodzi od gwarowego określenia rodzaju rybackiej sieci. Miejscowość otacza Trzebiatowsko–Kołobrzeski Pas Nadmorski chroniący tutejszą faunę i florę, w szczególności bory bażynowe. To letnisko spodoba się wędkarzom, ponieważ można łowić na morzu, nad rzeką Regą i w jeziorze Resko Przymorskie. Kościół św. Piotra i Pawła wybudowany w stylu neoromańskim należy do najstarszych budynków Mrzeżyna. Spacerując po plaży można natknąć się na ogromny pomnik Zaślubin Polski z morzem, których tutaj dokonał kapral Sochaczewski. Uroczyste obchody tego wydarzenia odbywają się w lutym. Letnisko cyklicznie odwiedza Festiwal Indii, rozpowszechniający w nadbałtyckich miejscowościach kulturę indyjską.