Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Port rybacki w Dźwirzynie

Noclegi w pobliżu Portu rybackiego w Dźwirzynie

Port rybacki w Dźwirzynie

Jeśli zastanawiecie się czy funkcjonuje jeszcze zawód rybaka i jak on wygląda to odpowiedź znajdziecie w województwie zachodniopomorskiem. Najlepiej wybrać się do kurortu Dźwirzyno, a konkretnie do znajdującego się tam portu morskiego. Kierować się należy ku Wybrzeżu Trzebiatowskim, gdzie pomiędzy latarnią w Niechorzu, a tą w Kołobrzegu odnajdziemy nasz cel - idealne miejsce na wakacyjny urlop.

Gdzie rybaków sześć…

Powstanie portu rybackiego Dźwirzyno datuje się na 1975 rok, zaliczany jest on więc do tych młodszych. Jego powierzchnia to 3 hektary, a cały teren obfituje w magazyny rybackie, sklepiki z pamiątkami i punkty gastronomiczne. W sercu portu znajduje się stalowy most drogowy, a także doceniana przez turystów przystań, wokół której kołyszą się łodzie. To, co przyciąga największą liczbę odwiedzających to widok pracujących rybaków - każdy z bliska może obserwować, w jaki sposób poławiane są ryby.

Ponadto, co ucieszy wielu smakoszy istnieje tu możliwość zakupu ryb prosto z połowu - to niebywała okazja do spróbowania różnych gatunków o niepowtarzalnym smaku i świeżości. Ograniczenia wynikające z ochrony tych zwierząt sprawiają, że na ucztę wybierzemy się jedynie w sezonie wiosenno-letnim, bowiem od września do grudnia w kurorcie panuje zakaz połowu. Dodatkową atrakcją dla całej rodziny są rejsy po morzu. Bez wcześniejszych rezerwacji skorzystać można z relaksującego pobytu na statku wśród samotnych fal. Dla amatorów bardziej ekstremalnych wrażeń dostępne są przejażdżki skuterami lub motorówkami.

Urlop bez wydatków

Port morski jest otwartą przestrzenią dla każdego turysty niezależnie od pory, w jakiej chce odwiedzić to miejsce. Mimo, że z największej liczby atrakcji skorzysta się w ciągu dnia, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się tam na nocny spacer. Miasto nie pobiera żadnych opłat związanych z wejściem na teren portu, a korzystanie z usług rozrywkowych stanowi indywidualną kwestię prywatnych przedsiębiorców.

W sezonie letnim do kurortu Dźwirzyno zjeżdża pokaźna suma turystów, jednak nie ma potrzeby do zamartwiania - liczba odwiedzających nie jest na tyle duża, aby utrudniać poruszanie się po porcie lub zakłócać odpoczynek. Więc jeśli poszukujemy miejsca do relaksu, zrewitalizowania sił i pozbycia się stresu - Port rybacki w Dźwirzynie jest przyjemnym i interesującym miejscem.

Polecane obiekty w pobliżu Portu rybackiego w Dźwirzynie