Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Stegna

Nocleg w Stegnie

Niektóre obiekty noclegowe w Stegnie – na przykład pensjonaty swoją budową przypominają budynki nadmorskie z okresu XIX w. Wypoczynek w miejscach, gdzie pamięta się o tradycji, lecz urządzonych w nowoczesnym stylu (domy i pokoje gościnne), a umieszczonych w centrum miejscowości (ul. Gdańska, Morska, Jagiełły), pozwoli docenić malownicze walory gminy podczas urlopu. Większość obiektów noclegowych rozmieszona jest właśnie przy trasie 501 (ul. Gdańska), która stanowi również bazę do podróży zarówno na zachód (Jantar 6 km), jak i na wschód (Sztutowo 5 km, Krynica Morska 24 km). Sieć miejsc noclegowych rozrasta się także w kierunku głównej Plaży Stegna. W trójkącie równoległych do siebie ulic (Grunwaldzka, Świerkowa, Wczasowa), oprócz dwóch campingów, znajdziemy noclegi w mnóstwie ośrodków wypoczynkowych, które od plaży dzieli zaledwie 1 km. Za nocleg w tych miejscach zapłacimy od 40 zł wzwyż, lecz należy mieć na uwadze wzrost cen w okresie wakacji. Droższy pobyt czeka na turystów w ośrodku z basenem, boiskiem i kortem tenisowym (ul. Brzozowa – 650 m od plaży), to atrakcje szczególnie dla rodzin z dziećmi. Ciekawą propozycję stanowi także obiekt wczasowo-rehabilitacyjny, który oprócz przestronnych domków otoczonych nadmorskim lasem, oferuje nocleg dla ponad 300 osób.

Stegna – informacje

Położona na obszarze obejmującym rozległą równinę deltową Wisły wieś Stegna stanowi rybacką przystań morską oraz popularne kąpielisko wypoczynkowe. Można tu podziwiać zarówno Żuławy Wiślane i Morze Bałtyckie, jak i udać się stąd na wycieczkę do Trójmiasta. Od 2013 r. w Stegnie działa wielofunkcyjne lądowisko, przeznaczone dla nowoczesnych samolotów i śmigłowców, o pasie startowym o długości 480 m. Stegna to miejsce, gdzie krzyżują się wojewódzkie trasy 501 i 502 – osoby decydująca się na noclegi w tej części Pomorza, mogą liczyć na wygodny dojazd do Gdańska (46 km), Krynicy Morskiej (24 km) i Nowego Dworu Gdańskiego (16 km).

Letnia stolica Radiowej Jedynki

Ta niewielka wieś w sezonie tętni życiem i atrakcjami. W mieście cyklicznie organizowane są koncerty Lata z Radiem, a samo miasto objęte jest patronatem Radiowej Jedynki. Działa tu także park linowy Zegarowscy oraz – nie tylko dla dzieci – Wystawa Kinder Niespodzianek. Rejony Mierzei Wiślanej znane są z występowania złóż bursztynu. W Stegnie przy ul. Gdańskiej 64 mieści się tutaj Bursztynowa Komnata, czyli muzeum ukazujące bursztyn jako „żywy kamień”, który kryje w sobie pamiątki świata sprzed 40 mln lat. Przy tej samej ulicy zwiedzimy także zabytkowy Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII w. z 400-letnim dzwonem oraz unikatowymi organami. W kościele na przełomie lipca i sierpnia odbywają się co roku Międzynarodowe Koncerty Organowe, których organizatorem jest Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Plaża w Stegnie daje szerokie możliwości do uprawiania sportów wodnych oraz zdrowotnego odpoczynku (duża ilość jodu w powietrzu), a sama miejscowość jest jedną z najbardziej nasłonecznionych na wybrzeżu – wszystko to sprawia, że noclegi w Stegnie każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów nie tylko z Polski, ale i zza zachodniej granicy.