Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kielce - oferta noclegu w Kielcach i okolice

Gdzie szukać noclegu w Kielcach ?

Hotele i apartamenty to najczęściej spotykane w Kielcach obiekty noclegowe. W centrum miasta skoncentrowane są wokół rynku i ul. Sienkiewicza (jednego z najpopularniejszych polskich deptaków), pomiędzy dzielnicami Karczówka (zachodnia strona miasta) i Wielkopole (wschodnia). Te przygotowane są na obsługę dużej ilości osób. Pozostałe z nich ulokowane są w pobliżu drogi krajowej nr 7, prowadzącej w kierunku dwóch największych aglomeracji otaczających Kielce tj. Krakowa i Warszawy. Wybór miejsc noclegowych w Kielcach należy zaplanować ze sporym wyprzedzeniem i mieć na uwadze obłożenie miejscowych i okolicznych obiektów, szczególnie w czasie odbywających się w mieście targów. Ich siedziba oddalona jest nieco od centrum miasta (w kierunku północno-zachodnim), co przekłada się na możliwość wynajęcia w okolicy Centrum Kongresowego również kilku tańszych pensjonatów. Noclegi w Kielcach wybierają turyści, którzy podróżują w celach biznesowych, a także krajoznawczych.

Informacje o Kielcach

Kielce to centrum województwa świętokrzyskiego, miasto z potencjałem, w którym już od 1992 r. rozwija się polska branża wystawiennicza, dziś stanowiąca 30% polskiego rynku targowego. Miasto, pod względem liczby wystawców, w Europie Środkowo-Wschodniej zajmuje drugie miejsce. Już od wczesnych wieków można było zauważyć ekonomiczny i demograficzny rozkwit, który eskaluje do dziś. Walory regionu Kielce wykorzystują obecnie w dziedzinie przemysłu budowlanego, spożywczego i przetwórczego.

Miasto kultury i targów

Trudno dziś spotkać miejsce, gdzie kumuluje się tak wiele pamiątek i zabytków, jeszcze z czasów, gdy Kielce były w posiadaniu biskupów krakowskich (Zespół Zamkowy). Stolica województwa to skupisko aż pięciu rezerwatów geologicznych, np. Biesak-Białogon (to skamieniałości sprzed 500 mln lat). Nie zabraknie miejsc, gdzie kultura spotyka się z rozrywką. W Hali Widowiskowo-Sportowej rozgrywane są m. in. mecze koszykarskie oraz imprezy artystyczne. Do nowoczesnych placówek kulturalnych zalicza się Muzeum Dialogu Kultur (Oddział Muzeum Narodowego), które pozwala na interaktywną naukę wielokulturowości oraz Institute of Design, gdzie promuje się produkcję i ekspozycję z dziedziny wzornictwa.

 

 

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Kielcach

 • Który hotel w Kielcach ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Kielcach oferuje hotel "Hotel Przedwiośnie". Umożliwia zakwaterowanie 200 osób.
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Kielcach?

  Kielce to miasto w którym znajdziesz około 164 noclegów.
 • Który nocleg w Kielcach znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Kielc znajduje się willa "Pokoje Gościnne Belka".
 • Gdzie w Kielcach znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Kielcach ma kwatera pracownicza "Pokoje Gościnne Spoko". Przenocujesz tam już za jedyne 30 złotych.
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Kielcach?

  Kielce - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Rezerwat Przyrody Ślichowice im. Jana Czarnockiego w Kielcach" czy "Rezerwat przyrody Kadzielnia w Kielcach". Warto również polecić "Muzeum Zabawek w Kielcach" i "Kościół Św. Karola Boromeusza w Kielcach"
 • Która oferta w Kielcach ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się agroturystyka "Noclegi Na Wzgórzu ".