Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Zielona Góra - oferta noclegu w Zielonej Górze i okolice

Noclegi w Zielonej Górze

Baza noclegowa Zielonej Góry skupiona jest w środkowej części miasta – wokół rynku (ul. Krawiecka) oraz wzdłuż otaczającej centrum ulicy – al. Konstytucji 3 Maja (to zarazem droga wojewódzka 282 łącząca Zieloną Górę z miejscowością Bojadła). W Zielonej Górze zanocujemy głównie w hotelach i agroturystykach, których ceny są zróżnicowane. Najdroższe apartamenty spotkamy w promieniu 50 m od ratusza, który otaczają najważniejsze zielonogórskie świątynie – 120 m do kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej, 130 m do Konkatedry Św. Jadwigi. Noclegi nieopodal alei Niepodległości pozwolą mieć w zasięgu wzroku Teatr Lubuski i Muzeum Ziemi Lubuskiej, a także Park Winny z Palmiarnią (270 m) i Park Tysiąclecia (300 m). Tanie noclegi (pokoje gościnne) spotkamy wzdłuż ul. Podgórnej, jadąc z centrum w stronę Starego Kisielina, a także w promieniu 1 km od dworca PKP (ul. Dworcowa). Będąc w Zielonej Górze służbowo lub przejazdem znalezienie noclegu także nie stanowi problemu. Wybór kwater na obrzeżach miasta pozwoli zaoszczędzić czas i uniknąć konieczności przejazdu przez centrum. Jadąc od północy spotkamy zajazdy przy ul. Poznańskiej, od południa - pokoje i apartamenty (ul. Jędrzychowska), a od wschodu i zachodu - noclegi na trasie do Leszna.

Informacje o Zielonej Górze

Bachus, bóg winorośli i wina, oraz św. Urban, papież opiekun właścicieli winnic – to dwaj patroni dolnośląskiego miasta znanego z najstarszych plantacji winnej latorośli w Polsce. Bachus tutaj co roku we wrześniu prowadzi miejski korowód w święto nowego wina, a w wielu uliczkach można spotkać figurki bachusików, czyli dzieci Bachusa. Zielona Góra nie tylko najbardziej wysunięte na północ miejsce uprawy winorośli, lecz ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy, miasto z Centrum Nauki Keplera, oryginalną starówką oraz pięknymi terenami zielonymi – otoczone Borami Zielonogórskimi i Lasem Nadodrzańskim. Rozwija się tutaj także branża IT oraz przemysł drzewny. Zielona Góra leży przy trasie nr 3 w pobliżu Krosna Odrzańskiego (40 km), Świebodzina (44 km) i Nowej Soli (23 km), w odległości 58 km od granicy z Niemcami (Gubin).

Wypoczynek w polskiej stolicy wina

Leżąca w zachodniej części kraju Zielona Góra dzięki klimatowi i korzystnym warunkom naturalnym stanowi doskonałe miejsce na uprawę winorośli. Najstarsze powstałe tu winnice utworzyli bracia zakonii na początku XIV w. Fani tego trunku mogą wybrać się tutaj na wycieczkę szlakiem zielonogórskich winnic. Trasy turystyczne zapewnią ciekawą rozrywkę turystom lubiącym spędzać czas aktynie i sportowo. Bachusiki - symbol miasta i jego winiarskich tradycji - figurki przedstawiające dzieci Bachusa są poustawiane w różnych częściach miasta, a jest ich obecnie już 40. Ich poszukiwanie może być sposobem na poznanie tajemnic i zakamarków miasta. Palmiarnia z okazami egzotycznych roślin oraz Ogród Botaniczny to miejsca przyrodnicze warte odwiedzenia. Ciekawą ekspozycję posiada Muzeum Ziemi Lubuskiej, gdzie obok rękodzieła zgromadzono narzędzia i akcesoria niezbędne przy produkcji wina. Niedaleko Zielonej Góry znajduje się arboretum zlokalizowane nad starorzeczem Odry. Wydarzeniami na stałe wpisanymi w tradycję i historię miasta są: Zielonogórska Noc Kabaretowa i odbywające się we wrześniu Winobranie. Poza wyścigami żużlowymi lokalnego Falubazu można obejrzeć lub wziąć udział w innych sportowych zmaganiach np. Półmaratonie Zielonogórskim albo Ultramaratonie Zielonogórskim Nowe Granice.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.