Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Augustów

Oglądasz Augustów (Augustów / augustowski / podlaskie).
Czy chodziło Ci o:

Jeśli nocleg w Augustowie, to gdzie?

Obiekty noclegowe rozlokowane są równomiernie po całym Augustowie. Zlokalizowano je zarówno w sąsiedztwie pomnika króla Zygmunta II Augusta, jak i przy jeziorach Necko i Białe Augustowskie. Obiekty znajdujące się w o obrębie jezior lub Kanału Augustowskiego oferują dodatkowo wypożyczenie sprzętu wodnego. Wśród rodzin z dziećmi powodzeniem cieszą się drewniane domki letniskowe lub przestronne apartamenty, gdzie ceny za nocleg nie są zbyt wygórowane. Dla bardziej wymagających turystów jest kilka hoteli, w których cena za nocleg zaczyna się już od 80 zł. Jeden z nich zlokalizowany jest nad brzegiem Jeziora Białego, w lesie Puszczy Augustowskiej, co zapewnia niepowtarzalny klimat. Lokalny hotel oferujący komfortowe noclegi zapewnia dostęp do pięknej plaży i przystani. Jednak najliczniejszą grupą obiektów noclegowych w Augustowie stanowią zdecydowanie kwatery prywatne. W mieście przez cały rok działa komunikacja miejska, jak i podmiejska.

Kilka słów o Augustowie

Położony na Podlasiu w obszarze Zielonych Płuc Polski Augustów to popularny kurort turystyczny, dogodny zarówno dla miłośników sportów wodnych, jak i kuracjuszy. Miasto, założone w 1557 roku przez króla Zygmunta Augusta, posiada od 1993 r. status uzdrowiska, a zbudowany między Wisłą a Niemnem Kanał Augustowski sprawił, że ośrodek w XX w. zyskał miano raju dla wodniaków. Malownicze położenie na terenie Puszczy Augustowskiej w otoczeniu 9 jezior nadaje miejscu charakterystyczny, unikalny mikroklimat. Choć jest to typowe miasto sportów wodnych, co roku chętnie odwiedzają go także kuracjusze, jak i zwykli turyści, na których czekają tu noclegi w pensjonatach oraz licznych gospodarstwach agroturystycznych. Augustów zlokalizowany jest na szlaku tranzytowym Via Baltica, który łączy Europę z krajami nadbałtyckimi i skandynawskimi. Wokół miasta biegnie obecnie obwodnica.

Raj dla wodniaków i nie tylko

Rejsy zabytkowym Kanałem Augustowskim (dł. 112 km), spływy kajakowe magiczną Czarną Hańczą, wyciąg dla narciarzy wodnych (od 1999 r., pierwszy w Polsce) czy lipcowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym – niewątpliwie sporty wodne to największe atrakcje Augustowa. Ze wszystkich stron Polski (i nie tylko) przyjeżdżają tu miłośnicy żeglarstwa, windsurfingu, nart wodnych i kajakarstwa. Augustów to bez wątpienia miejsce do rozpoczynania i trenowania narciarstwa wodnego. Na wyciągu wodnym (można tu rozwinąć prędkość do 58 km/h) w drugiej połowie sierpnia, odbywają się Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem, a w lipcu – Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych „Netta Cup”. Ci, którzy lubią spokojniejszą formę odpoczynku i chcą zatrzymać się na nocleg w Augustowie, mogą zażywać kąpieli słonecznych na zadbanych, piaszczystych plażach lub trochę powędkować w jednym z jezior (trzeba pamiętać o wykupieniu zezwolenia). Otaczające lasy obfitują w grzyby, najbardziej zadowoleni będą amatorzy borowików. Przez Puszczę Augustowską przebiegają liczne szlaki rowerowe. Trasy są bardzo różnorodne, zarówno dla doświadczonych rowerzystów, jak i dla rodzin z małymi dziećmi. Panujący w Augustowie mikroklimat pozwala na leczenie osób z chorobami dróg oddechowych oraz osób z obniżoną odpornością. Bogata historia miasta pozostawiła ślad w odbudowanym dworku gen. Ignacego Prądzyńskiego (1829 r.), budynkach dawnej poczty (z XIX w.) i oficerskim Yacht Clubie (z 1935 r.).