Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Ustroń

Nocleg w Ustroniu

Ponad 20% wszystkich obiektów noclegowych w Ustroniu to kwatery prywatne, rozlokowane na całej powierzchni miejscowości, ze znaczną jednak przewagą w jej północnej części – od ul. 3 Maja aż do Lipowskiej. Apartamenty znajdują się w centrum, w pobliżu ul. A. Brody, ok. 500 metrów od przystanku kolejowego Ustroń Zdrój, obok Urzędu Miasta i kościoła św. Klemensa, droższe hotele zaś po prawej stronie Wisły, obok Szpitala i Sanatorium Równica, blisko Pijalni Wód. Nieco więcej spokoju niż w centrum miasta można znaleźć w pobliżu ul. Wczasowej, obok Bike Park Palenica – tutaj mieszczą się nieco droższe ośrodki wypoczynkowe, oferujące nie tylko noclegi, ale także usługi z zakresu SPA. Jeśli chodzi o komunikację, to przez miasto przebiega linia kolejowa 191, w Ustroniu są dwie stacje kolejowe i przystanek Ustroń Zdrój. W miejscowości znajdziemy liczne przystanki komunikacji autobusowej PKS.

Informacje o Ustroniu

Jedno z dwóch uzdrowisk znajdujących się w województwie śląskim, na historycznych terenach Śląska Cieszyńskiego. Otoczone wzniesieniami Beskidu Śląskiego leży w wartkim potoku Wisły, ok. 20 minut jazdy od Cieszyna czy Brennej. Odwiedzane zimą i latem ze względu na najpopularniejszy szczyt Beskidu Śląskiego – Czantorię – z najnowocześniejszą kolejką w polskiej części Beskidów.

Ustroń – szlakami przez Park Niespodzianek

Ustroń to miasto dla ludzi aktywnych, mogące poszczycić się dobrą bazą noclegów do wycieczek po całym Beskidzie Śląskim. Bliska odległość do Czantorii, Orłowej czy Równicy powoduje, że w pobliżu znajdziemy wiele oznakowanych szlaków turystycznych, takich jak np. Główny Szlak Beskidzki czy szlak J. Galicza, prowadzący przez Schronisko na Czantorii. Dla osób pragnących nieco więcej spokoju, w samym Ustroniu utworzono trasy spacerowe, jak np. Ścieżkę Rycerską czy liczne dróżki rowerowe – przez miejscowość przebiega Międzynarodowy Szlak Rowerowy Greenways Kraków-Morawy-Wiedeń. Wspomniany ośrodek narciarski Czantoria to nie jedyny, który przyciąga tu zimowych turystów, bo spragnieni zabaw na stoku mogą skorzystać także z kolejki na Palenicę czy ośrodek Poniwiec. Dla nieco młodszych wczasowiczów (i nie tylko) przygotowano Leśny Park Niespodzianek z kilkoma ścieżkami, m.in. edukacyjną, bajkową, widokową czy sokolarnią i sowiarnią. Osoby chcące poprawić swój stan zdrowia odnajdą tu Grotę Solną i Pijalnię Wód. Rokrocznie podczas sezonu uzdrowiskowego w Ustroniu, gdy tutejsze noclegi są oblegane przez turystów z różnych zakątków Polski, odbywa się wiele imprez i koncertów, w tym wydarzenia dedykowane osobom aktywnym, takie jak Ustroński Bieg 66 Dookoła Doliny Wisły, w którym pokonać trzeba około 66 km.