Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Łukęcin - oferta noclegu w Łukęcinie i okolice

Oferty bazy noclegowej w Łukęcinie

Baza noclegowa Łukęcina jest dosyć rozbudowana. Co ciekawe, ponad 20% obiektów stanowią apartamenty. Biorąc pod uwagę położenie miejscowości, apartamenty są zlokalizowane najbliżej plaży (wschodnia część wsi, ul. Spacerowa, 200-250 m do plaży) oraz w otoczeniu lasu, tym samym gwarantują odpoczynek w cichej i spokojnej okolicy. Niektóre z nich należą do jednych z najdroższych noclegów w Łukęcinie, lecz w zamian za to oferują m. in. odkryte baseny, boiska oraz place zabaw, które zapewnią udany pobyt dla całej rodziny. Po zachodniej stronie Łukęcina, do najdroższych propozycji należy zaliczyć ośrodki wczasowe i domki, których cena sięga nawet do 575 zł/doba. Pomimo kilku wyjątków, większość noclegów mieści się w przystępnych granicach cenowych. Do najtańszych należy zaliczyć domki letniskowe, położone już na granicy wsi od strony południowej, przy ul. Morskiej, na wysokości Kościoła NMP Królowej Polski (warto podkreślić, że im dalej na północ, ul. Morska zamienia się w zejście na plażę, tak więc bez względu na to, który nocleg wybierzemy, główna ulica poprowadzi do strzeżonego kąpieliska). Większość noclegów zlokalizowana jest przy urokliwych i spokojnych uliczkach, w otoczeniu kilku klimatycznych restauracji.

Łukęcin – Pomorze Zachodnie

Urokliwe letnisko nad Bałtykiem na Wybrzeżu Trzebiatowskim. Łukęcin to dawna osada rybacka, która obecnie przekształciła się w ośrodek turystyczny. Nieco dzika i szeroka plaża nad Bałtykiem oraz rozległe tereny lasów sprawiają, że miejscowość posiada korzystny mikroklimat wytwarzany przez morską bryzę oraz żywice drzew. Dzięki kameralnej – w porównaniu z pobliskimi kurortami – bazie noclegowej wioska świetnie sprawdza się jako centrum rodzinnego wypoczynku. Łukęcin leży w pobliżu Dziwnowa (8 km), Pobierowa (6 km) oraz Międzyzdrojów (35 km) i Kołobrzegu (58 km).

Nadbałtyckie letnisko otoczone przez lasy

Atrakcje Łukęcina to przede wszystkim plaża i letnie kąpielisko. Nie są to jednak jedyne atrakcje miasteczka. Poza spacerami brzegiem Bałtyku można w Łukęcinie spędzić czas na polu golfowym (9 dołków plus obok mini-golf) i jeżdżąc konno. Dobre warunki znajdą tu miłośnicy kajaków, windsurfingu i innych sportów wodnych. Warto pamiętać o tym, że Łukęcin posiadał przez kilka lat status nadmorskiego uzdrowiska, leczącego choroby układu krążenia i układu oddechowego. Osada letniskowa oferuje swoim wczasowiczom ciszę i spokój. Nie ma tutaj głośnych imprez, festiwali czy wydarzeń kulturalnych, które gromadzą tłumy turystów. Jednak doskonałe położenie i bliskie sąsiedztwo innych nadmorskich miejscowości pozwala na dogodne korzystanie z wydarzeń kulturalno–rozrywkowych w pobliskich letniskach.