Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Giżycko

Nocleg w Giżycku

Pokoje, mieszkania i apartamenty wzdłuż jeziora Niegocin są zlokalizowane przy ulicy Kolejowej oraz na ulicach krzyżujących się z główną ulicą Warszawską, czyli: Bohaterów Westerplatte, Plac Dworcowy, Kętrzyńskiego, Pasaż Portowy, 1 maja, Sikorskiego.
Kwatery w domach jednorodzinnych usytuowane są blisko jeziora Niegocin w kompleksie budynków przy ulicy Gdańskiej i Słowiańskiej lub po przeciwnej stronie miasta, wzdłuż Kanału Łuczańskiego, czyli przy ulicach  Orlicz Dreszera, Kajki, Słowackiego, Nadbrzeżnej oraz przy ulicach Sportowa, Wesoła, Jasna. Prywatne kwatery znajdują się również w dzielnicy Wilanów, tuz za obwodnicą miasta wzdłuż ulicy Rolniczej.
W szczycie sezonu znalezienie noclegu w samym Giżycku może być utrudnione, więc warto poszukać miejsca trochę dalej od centrum np. w Wilkasach, Pierkunowie, Bystrym czy Gajewie.
Ceny noclegów w pokojach w domach wynoszą od 25 zł za osobę, a w apartamentach w centrum miasta od 40 zł za osobę. Miasto posiada obwodnicę, usprawniającą transport samochodowy. Na terenie samej miejscowości i terenów ościennych działa darmowa miejska komunikacja autobusowa.

Informacje o Giżycku

Giżycko położone jest nad jeziorami Niegocin, Kisajno, Tajty i Wojsak. Przez miasto przepływa Kanał Łuczański, łączący jeziora Niegocin i Kisajno, Kanał Niegociński łączy jezioro Tajty i Niegocin, a Kanał Piękna Góra zamyka pętlę łącząc Tajty z Kisajnem. Z tego powodu teren zamknięty powiązanymi ze sobą jeziorami nazywany jest Wyspą Giżycką. Giżycko to modne i niezwykle gwarne miasto, często nazywane stolicą polskiego żeglarstwa. Jednak noclegi są tu chętnie rezerwowane nie tylko przez żeglarzy, ale także miłośników wielu innych sportów wodnych. Jeden z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, które uznane zostały za jedne z 14 najpiękniejszych miejsc na Ziemi w konkursie fundacji New7Wonders. Na terenie miasta znajdują się też jeziora mało powierzchniowe, takie jak Popówka Wielka, która łączy się z jeziorem Kisajno, oraz Popówka Mała. Miejscowość znana także z Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”. Miasto założone jeszcze przez Krzyżaków (w XIV w.) nazwę posiada od Gustawa Gizewiusza – pastora propagującego kulturę polską na Mazurach. Miasto stanowi lokalny węzeł komunikacyjny, leży na trasie do Olsztyna (104 km), do Suwałk (91 km) oraz do Pisza (55 km).

Atrakcje w polskiej stolicy żeglarstwa

Korzystanie z giżyckich jezior – żegluga, rejsy statkami, uprawianie sportów wodnych czy plażowanie na brzegach akwenów – to nie jedyne atrakcje Giżycka, na które warto znaleźć czas, decydując się na noclegi w tym mieście. Warto obejrzeć Twierdzę Boyen, przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej, znajdującej się na przesmyku między Niegocinem a Kisajnem. Wart zobaczenia jest także średniowieczny zamek krzyżacki, leżący nad kanałem Łuczańskim czy wybudowana w 1900 roku wieża ciśnień zwana Wodną Wieżą. W okolicy Giżycka atrakcję dla siebie znajdą miłośnicy zwierząt – w miejscowości Okrągłe mieści się Mazurskie Safari, a w Wolisku rezerwat żubrów. Oprócz Szant w Giżycku cyklicznie odbywają się tam liczne imprezy związane z Dniami Giżycka, a także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w lipcu i sierpniu w Kościele Ewangelicko-Augsburskim. Zdecydowanie inna muzyka prezentowana jest na imprezie w amfiteatrze Twierdzy Boyen – tam bowiem odbywa się Mazury Hip-Hop Festiwal, najstarszy w Polsce festiwal tego typu.