Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności

Noclegi Giżycko

Nocleg w Giżycku

Jedna czwarta całej bazy noclegowej Giżycka to domki letniskowe, znajdujące się nad samymi akwenami – np. blisko jeziora Kisajno, w pobliżu al. Wojska Polskiego. Chcąc mieć jednak większy wybór, skierujmy się w stronę pobliskiej miejscowości Wilkasy – tam nad jeziorem Tajty, w okolicy ul. Liliowej i Lawendowej znajdziemy kilkanaście domków, które idealnie sprawdzą się w szczególności na noclegi w okresie letnim. W samym zaś Giżycku, nad brzegiem Niegocina znajdziemy kilkadziesiąt apartamentów, których większość mieści się między ul. Kolejową a Warszawską. Pamiętajmy jednak, że jest to droższa opcja noclegu, który średnio w Giżycku kosztuje ok. 40 zł. Zdecydowanie więcej zapłacimy za noc w nietuzinkowym Hotelu St. Bruno, który powstał poprzez odbudowę zamku krzyżackiego z 1285 roku lub Hotelu Masovia, mieszczącym się w jednej z odrestaurowanych XIX-wiecznych kamienic przy ul. Dąbrowskiego. Jeśli szukamy tańszego zakwaterowania, skierujmy się znowu w kierunku Wilkasów – tu w okolicy ul. Leśnej znajdziemy kwatery prywatne. Przez Giżycko prowadzi droga krajowa nr 59, przebiega tędy linia kolejowa 38 Białystok-Głomno, a także trasa szlaku żeglugowego. Miasto posiada obwodnicę, usprawniającą transport samochodowy. Na terenie samej miejscowości i terenów ościennych działa miejska komunikacja autobusowa.

Informacje o Giżycku

Leżące nad jeziorami Niegocin (trzecie co do wielkości jezioro regionu) i Kisajno Giżycko to modne i niezwykle gwarne miasto, często nazywane stolicą polskiego żeglarstwa. Jednak noclegi są tu chętnie rezerwowane nie tylko przez żeglarzy, ale także miłośników wielu innych sportów wodnych. Jeden z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, które uznane zostały za jedne z 14 najpiękniejszych miejsc na Ziemi w konkursie fundacji New7Wonders. Miejscowość znana także z Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”. Miasto założone jeszcze przez Krzyżaków (w XIV w.) nazwę posiada od Gustawa Gizewiusza – pastora propagującego kulturę polską na Mazurach. Miasto stanowi lokalny węzeł komunikacyjny, leży na trasie do Olsztyna (104 km), do Suwałk (91 km) oraz do Pisza (55 km).

Atrakcje w polskiej stolicy żeglarstwa

Korzystanie z giżyckich jezior – żegluga, rejsy statkami, uprawianie sportów wodnych czy plażowanie na brzegach akwenów – to nie jedyne atrakcje Giżycka, na które warto znaleźć czas, decydując się na noclegi w tym mieście. Warto obejrzeć Twierdzę Boyen, przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej, znajdującej się na przesmyku między Niegocinem a Kisajnem. Wart zobaczenia jest także średniowieczny zamek krzyżacki, leżący nad kanałem Łuczańskim czy wybudowana w 1900 roku wieża ciśnień zwana Wodną Wieżą. W okolicy Giżycka atrakcję dla siebie znajdą miłośnicy zwierząt – w miejscowości Okrągłe mieści się Mazurskie Safari, a w Wolisku rezerwat żubrów. Oprócz Szant w Giżycku cyklicznie odbywają się tam liczne imprezy związane z Dniami Giżycka, a także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w lipcu i sierpniu w Kościele Ewangelicko-Augsburskim. Zdecydowanie inna muzyka prezentowana jest na imprezie w amfiteatrze Twierdzy Boyen – tam bowiem odbywa się Mazury Hip-Hop Festiwal, najstarszy w Polsce festiwal tego typu.