Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Warszawa

Nocleg w Warszawie

Aglomeracja warszawska posiada bardzo bogaty wybór obiektów noclegowych. Jak w przypadku wszystkich większych miast ich rozłożenie jest najbardziej skumulowane w centrum Warszawy – dzielnica Śródmieście Południowe, Stare Miasto, Mirów, a także po prawobrzeżnej części miasta – Saska Kępa i Praga-Południe (należąca kiedyś do gminy Centrum). Właśnie w tym rejonie noclegi charakteryzują się niższą ceną (najtańsze są kwatery), z uwagi na bardzo dobrą sieć połączeń komunikacji miejskiej, dojazd do centrum stolicy trwa nieco ponad 20 minut, a autobusy odjeżdżają stąd średnio nawet co 5 min. Podążając na zachód w kierunku Wisły, ceny noclegów wzrastają, spotkamy tu nieco droższe apartamenty oraz większość ekskluzywnych warszawskich hoteli, które otaczają Trakt Królewski i Krakowskie Przedmieście, Powiśle oraz południowe tereny parku i Alei Ujazdowskich. Ciekawą i łatwą do znalezienia propozycję stanowią hostele (z uwagi na sporą liczbę tych obiektów), ulokowane szczególnie po prawej stronie Warszawy (jadąc od Pragi-Południe), przecinającej śródmieście drogi nr 631 (w promieniu ulic Tamka oraz Foksal), a także po lewej – w obrębie ul. Ludwika Waryńskiego oraz Koszykowej. Wysokie koszty noclegu poniesiemy także na Żoliborzu, który oddalony jest od jednej z głównych ulic (Marszałkowskiej) o ok. 5 km, jednak do wyboru noclegu w tej dzielnicy skusić może fakt, że dojazd metrem z Centrum na Żoliborz (stacja linii M1 - Plac Wilsona) zajmuje zaledwie 10 min.

Informacje o Warszawie

Miasto rodzinne Fryderyka Chopina i Marii Skłodowskiej-Curie. Największy ośrodek miejski w kraju i zarazem nowoczesne centrum gospodarcze i polityczne. Siedziba wielu instytucji nauki i kultury. Warszawa rozkwitła dopiero na początku XVII w., kiedy stała się stolicą kraju i siedzibą królów. Od swoich początków była mocno związana z burzliwymi losami Polski i historia odcisnęła na niej silne piętno. Starannie odbudowane miasto tętni życiem, a otwartość stolicy sprawia, że staje się wielokulturowym centrum innowacji. Decydując się na noclegi w Warszawie, oprócz kolorowych i zabytkowych kamienic, kościołów i pałaców warto tu zobaczyć liczne wysokościowce (najwyższe Warsaw Spire – 220 m oraz Warsaw Trade Tower - 208 m). Tutaj swoją siedzibę mają najważniejsze instytucje administracyjne. Warszawa to także skupisko muzeów, galerii, teatrów i kin. Miasto stanowi ważny węzeł komunikacyjny w kraju – położone na skrzyżowaniu najważniejszych krajowych dróg wschód-zachód oraz ważnych tras północ-południe.

Weekend z tradycją i nowoczesnością

Stolica Polski jest bogata w najróżniejsze zabytki, które można poznać, rezerwując nocleg w Warszawie i poświęcając kilka dni na bliższe poznanie miasta. Najlepiej zacząć zwiedzanie od góry i spojrzeć na stolicę z umieszczonego na wysokości trzydziestego piętra tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Szczególne wrażenie robi widok z tarasu nocą, ale jest on dostępny tylko sezonowo od maja do września. Obok obowiązkowych na trasie zwiedzania miejsc – Plac Zamkowy, Starówka, Trakt Królewski przez Krakowskie Przedmieście – warto poszukać wśród klimatycznych uliczek i zaułków własnych atrakcji. Unikalne miejsce to spacer przez Łazienki Królewskie – założone przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. To niezwykły zespół pałacowo-ogrodowy. Perełką parku jest Pałac na Wodzie w stylu klasycystycznym. Po Warszawie można także urządzić sobie bardzo ciekawy spacer śladami najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, który spędził w stolicy 20 lat życia. Mieści się tu jego muzeum i co 5 lat odbywa się prestiżowy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Zatrzymując się na noclegi w stolicy, wśród instytucji muzealnych warto zobaczyć Muzeum Powstania Warszawskiego – budynek upamiętniający ważny rozdział w dziejach miasta. Historię polsko-żydowskich relacji można bliżej poznać w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Sportowym symbolem miasta jest powstały w miejscu Stadionu Dziesięciolecia nowoczesny Stadion Narodowy w Warszawie. Wśród rzeszy instytucji naukowych rodzynkiem jest popularnonaukowe Centrum Nauki Kopernik. Miłośnicy sztuki i kultury powinni zaglądnąć na Pragę – kultową dzielnicę artystyczną stolicy.