Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kołobrzeg

Nocleg w Kołobrzegu

Na turystów czeka w Kołobrzegu ponad 600 obiektów noclegowych, z czego najwięcej (ponad połowę) stanowią kwatery prywatne i apartamenty, rozlokowane w całym mieście. Największe ich skupisko znajdziemy między Parkiem im. Jedności Narodowej a Parkami im. Stefan Żeromskiego i Aleksandra Fredry. W zaciszu Ekoparku Wschodniego, w oddaleniu od głównych części miasta, wokół ulicy Lwowskiej i Nowogródzkiej mieści się kilkanaście kwater, pokoi gościnnych i apartamentów. Tych ostatnich warto szukać także w okolicy Latarni Morskiej – tam jest ich najwięcej. Kołobrzeg to miasto, w którym znajduje się ponad 20 obiektów sanatoryjnych, położonych po prawej stronie brzegu Parsęty, będących jednymi z najdroższych miejsc noclegowych. W mieście znajdują się także hotele, pensjonaty, wille i domy gościnne. Najtańsze noclegi w Kołobrzegu najłatwiej znaleźć w okolicy ul. Wylotowej i Grzybowskiej. W Kołobrzegu dostępne są także kempingi z całym zapleczem socjalnym, gdzie można spędzić urlop pod namiotem. Sezon zaczyna się tu w maju – jeśli pogoda na to pozwala, na majówkę przyjeżdżają pierwsi turyści, których rzesze odwiedzają miasto podczas wakacji, a ulice wyludniają się dopiero z końcem września. Choć warto pamiętać, że Kołobrzeg jest dobrym miejscem na wypoczynek przez cały rok. Omawiane miasto stanowi przedostatni przystanek pociągów zmierzających na wybrzeże. Na pewno będzie tłoczno, gdy latem będziemy chcieli się dostać do miasta koleją. Jednak jest to dla wielu osób wygodna i bezpieczna opcja dojazdu, gdyż Kołobrzeg ma bezpośrednie połączenie z bardzo wieloma miastami (m.in. Poznań, Wrocław, Łódź, Gdańsk). Dobrym pomysłem by dojechać do Kołobrzegu, jest także skorzystanie z komunikacji autobusowej. Działa tu dworzec, który jest dobrze skomunikowany z całą Polską. Jeśli natomiast ktoś zdecyduje się na przyjazd do miasta własnym autem, to też nie powinien mieć z tym problemu. W niewielkiej odległości od Kołobrzegu przebiega droga ekspresowa S6 (E28), a także DK11. Natomiast przemieszczanie się po samej aglomeracji nie stanowi dla odwiedzających problemu. Najdogodniejszym środkiem transportu są autobusy komunikacji miejskiej z aż 144 przystankami, rozlokowanymi po całym mieście. W pobliżu Kołobrzegu znajduje się Lotnisko Kołobrzeg-Bagicz. Jest to lotnisko cywilne, gdzie loty wykonują prywatne jednostki.

Informacje o Kołobrzegu

Kołobrzeg położony jest na Wybrzeżu Bałtyckim (dokładnie przy Zatoce Pomorskiej), przy ujściu rzeki Parsęta. Rzeka dzieli miasto na dwie części. Kołobrzeg zlokalizowany jest ok. 42 km od Koszalina i 116 km od Świnoujścia. Jest to bardzo korzystne i malownicze położenie, dzięki któremu miasto cieszy się ogromnym uznaniem turystów. Administracyjnie miasto leży w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kołobrzeskim, zamieszkuje je ponad 43 000 mieszkańców, a powierzchniowo zajmuje około 25 km2. Miasto znajduje się przy wydmach nadmorskich, warto przy tym wspomnieć, że pewne fragmenty miasta znajdują się na terenach objętych ochroną przyrody Natura 2000, natomiast północna część miasta stanowi część Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego, będącego obszarem chronionego krajobrazu.

Nazwa miasta ma pochodzenie prasłowiańskie i pochodzi od słów które oznaczały pal i wzgórze. Niemiecka nazwa Colberge (taka nazwę odnotowano w XII wieku), którą przez wieki nosiło miasto wywodzi się wprost od nazwy słowiańskiej. Na przestrzeni lat zachodziły w niej drobne zmiany, ale ostatecznie miasto od początku XIX wieku było nazywane Kolberg. Również polska nazwa przechodziła pewne zmiany od Kolbrzegu, przez Kolberk, aż do uznanego oficjalnie w roku 1946 Kołobrzegu.

Miasto jest jednym z najstarszych pomorskich miast. Jego początki sięgają VIII wieku, wtedy była tu osada, której mieszkańcy pozyskiwali sól, ze znajdujących się tu źródeł solankowych. W wieku IX wzniesiono tu gród, który w wieku X należał do Polski, a potem, przez kolejne stulecia do Dani, Księstwa Pomorskiego, Brandenburgii, Prus, Niemiec. W tym czasie gród cały czas się rozwijał, aż w roku 1255 otrzymał prawa miejskie (lokacja na prawie lubeckim). Przez wieki miasto było świadkiem i uczestnikiem wielu wojen i bitew. W XVII wieku Kołobrzeg umocniono i obwarowano – stało się miastem-twierdzą. W pierwszej połowie XIX wieku przebadano znajdujące się tu solanki i stwierdzono zawartość korzystnych dla zdrowia pierwiastków, co pchnęło rozwój Kołobrzegu na nowe tory. Zaczęły tu powstawać zakłady kąpielowe i miasto stało się znanym w całej Europie uzdrowiskiem. W tym okresie odbudowano zniszczone w licznych wojnach: ratusz, kolegiatę, teatr, budynek Urzędu Miejskiego, wybudowano kamienne molo, rozwijała się także komunikacja (otworzono nowe połączenia kolejowe). II wojna światowa przerwała ten złoty okres rozwoju. Miasto przekształcono w twierdzę, a Niemcy pod koniec wojny zacięcie bronili miasta (ciekawostką jest, że tutaj w czasie wojny została stoczona przez Wojsko Polskie największa bitwa uliczna). Miasto zostało zdobyte 18 marca 1945 roku, a zniszczenia wynosiły 90% zabudowy. Po wojnie miasto zostało wcielone w granice Polski i szybko odbudowane.

Obecnie Kołobrzeg to największe polskie uzdrowisko z trzema kąpieliskami morskimi i dobrze rozbudowaną bazą noclegów oraz infrastrukturą turystyczną, które w sezonie letnim odwiedza około 300 000 turystów, a rocznie nawet 1 000 000.

Poza funkcją turystyczną miasto pełni też funkcje portowe – znajduje się tu port handlowy (z funkcją rybacką, jachtową), przystań pasażerska, a także port wojenny i morskie przejście graniczne.

Spacerem po molo i smoczą łodzią przez miasto, czyli letni Kołobrzeg

Kołobrzeg to piękne miasto, idealne do spędzenia letniego wypoczynku. Czeka tu na turystów wiele atrakcji oraz wiele miejsc, gdzie można spacerując podziwiać urok tego pięknego miasta. Przede wszystkim warto wybrać się na spacer po plaży oraz po molo. Plaża jest tu niezwykle urokliwa, piaszczysta, szeroka. Kołobrzeg może pochwalić się trzema plażami głównymi: Plaża Wschodnia, Plaża Zachodnia i Plaża Centralna. Ta ostatnia jest oczywiście najbardziej zatłoczona w sezonie, ze względu na to, że to właśnie tu znajduje się molo oraz najbogatsza baza gastronomiczna. Pozostałe dwie plaże są bardziej kameralne. Co ważne dla miłośników czworonogów, na Plażę Zachodnią można wchodzić ze zwierzętami. Kołobrzeskie molo to najdłuższa tego typu żelbetonowa konstrukcja w Polsce, z której można podziwiać wspaniałe Morze Bałtyckie. Poza tym w Kołobrzegu znajdują się 3 szlaki turystyczne: szlak czerwony, którego długość wynosi 12 km, prowadzi malowniczymi uliczkami miasta oraz wybrzeżem, szlak zielony (inna nazwa: szlak Jana Frankowskiego – pierwszego przewodnika po Kołobrzegu) o długości 6 km oraz Szlak Solny o długości 4 km, o charakterze regionalnym. Jeśli planujemy noclegi w Kołobrzegu, wówczas poza zwiedzaniem miasta, możemy wyruszyć statkiem na duńską wyspę Bornholm (tylko od kwietnia do października). W rejs po Bałtyku zabierają także statki pasażerskie, często stylizowane na łodzie wikingów, bądź pirackie statki. Warto też skorzystać z tramwajów wodnych, które zabierają pasażerów na rejsy po rzece Parsęcie. Takie wodne wycieczki to wspaniała rozrywka, dla turystów w każdym wieku.

Przybywając do Kołobrzegu warto pamiętać, że jest to lokalny ośrodek kulturalny – na letnich scenach odbywa się wiele koncertów i festiwali, takich jak coroczny Interfolk, czyli Międzynarodowe Spotkanie z Folklorem. Wydarzenie odbywa się od roku 1991 i podczas jego trwania można doskonale się bawić przy ludowej muzyce. Od kilkunastu lat Kołobrzeg staje się również światową stolicą muzyki elektronicznej – tysiące fanów uczestniczy w imprezie Sunrise Festival, jednym z największych europejskich festiwali tego typu. Osoby aktywne z pewnością zainteresuje Międzynarodowy Bieg Zaślubin czy Regaty Smoczych Łodzi na rzece Parsęcie – bardzo widowiskowe wydarzenie, które przyciąga wielu turystów.

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Klimat kołobrzeskiego kurortu najłatwiej odnaleźć w części uzdrowiskowej. Cześć ta mieści się na prawym brzegu Parsęty, powstała w momencie, gdy miasto zaczęło rozwijać się jako uzdrowisko, czyli w drugiej połowie XIX wieku. To właśnie tu powstały pierwsze w mieście hotele, zakłady kąpielowe, pensjonaty. Niestety podczas bitwy o Kołobrzeg w 1945 roku zdecydowana większość została zniszczona. Po wojnie, dopiero w latach 60. i 70. część ta została odbudowana, a wiek XXI również sprzyja jej rozwojowi, powstają tu nowe obiekty noclegowe, a także osiedla mieszkaniowe. To właśnie w tej części miasta znajdują się m.in. takie atrakcje miasta jak:

• Molo – stanowi przedłużenie ulicy Mickiewicza, znajduje się przy bulwarze Jana Szymańskiego. Jest to konstrukcja żelbetonowa, która została oddana do użytku w czerwcu 1971 roku. Długość molo to 220 m, szerokość 9 m, a znajduje się ono około 4,5 m nad poziomem morza, a na jego końcu znajduje się przystań dla niedużych statków wycieczkowych.

• Amfiteatr w Parku Aleksandra Fredry – wybudowany w roku 2002, z miejscem dla 4500 osób. Corocznie organizowane są tu liczne koncerty, kabarety i festiwale, podczas których występują artyści z Polski oraz zza granicy.

• Lapidarium żydowskie – powstało na terenie dawnego cmentarza żydowskiego, w roku 2000. Znajdują się tu ocalałe z dwóch kołobrzeskich cmentarzy żydowskich macewy oraz tablica pamiątkowa, na której znajdują się napisy w języku polskim, hebrajskim oraz niemieckim.

• Pomnik Sanitariuszki – przy ul. Sikorskiego. To pomnik wykonany z brązu, którego projektantem jest Adolf Cogiel. Pomnik został odsłonięty w roku 1980, przestawia sanitariuszkę, która pomaga rannemu żołnierzowi i stanowi hołd dla kobiet-żołnierzy, które brały czynny udział w walkach podczas II wojny światowej. Sanitariuszka, która została uwieczniona w pomniku, to Ewelina Nowak ps. Linka. Zginęła podczas walk o Kołobrzeg w roku 1945, próbując wyciągnąć rannego żołnierza z pola walki. Pomnik jest tak zbudowany, że twarz Linki, pozostaje cały czas w cieniu.

• Kamienny Szaniec – to pozostałość po Twierdzy Kołobrzeg. Znajduje się przy skrzyżowaniu trzech ulic: Sułkowskiego, Sikorskiego i Fredry, nad brzegiem Bałtyku, w pasie wydm. Szaniec został wybudowany w latach 30. XIX wieku i stanowił osłonę twierdzy i portu. W drugiej połowie XIX wieku przestał pełnić funkcje militarne i przystosowano go do celów turystycznych – tworząc we wnętrzu restaurację, natomiast na wale taras z kawiarnią. W trakcie walk w roku 1945 roku, szaniec uległ częściowemu zniszczeniu, a w kolejnych latach niszczał, wyburzony został także kamienny falochron, co spowodowało zabranie przez może bardzo dużego obszaru plaży. W roku 2013 wykonano prace, które powstrzymały dalsze niszczycielskie działanie morza oraz przywróciły dawną szerokość plaży. Na terenie gdzie wcześniej znajdowała się budowla obecnie znajduje się restauracja i kawiarnia.

• Port przy ujściu Parsęty – można tu zobaczyć zabytkowe galeony i okręty wojskowe (m.in. ORP Fala). Jest to też miejsc, gdzie cumują statki wycieczkowe, z których oferty warto skorzystać, by udać się na rejs po Morzu Bałtyckim.

• Pomnik Zaślubin Polski z Morzem – znajduje się przy bulwarze Jana Szymańskiego i upamiętnia dzień 18 marca 1945 roku, gdy zakończyła się bitwa o Kołobrzeg i właśnie w tym miejscu odbyły się symboliczne zaślubiny Polski z Bałtykiem. Pomnik został odsłonięty w roku 1963.

• Latarnia morska – Do roku 1945 w Kołobrzegu działała latarnia zbudowana pod koniec XIX wieku, została jednak wysadzona przez Niemców w trakcie walk o Kołobrzeg, gdyż stanowiła punkt orientacyjny dla ostrzeliwującej Kołobrzeg artylerii. Odbudowano ją jednak szybko, bo już jesienią roku 1945 stał nowy budynek, tylko trochę przesunięty w głąb lądu, w stosunku do pierwotnej lokalizacji. Na latarni znajduje się także tablica upamiętniająca poległych w walce z hitlerowcami. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania.

Wiele ciekawych miejsc, wartych zobaczenia znajduje się także w pozostałych dzielnicach miasta. W centrum Kołobrzegu znajduje się m..in.:

• Ratusz – znajduje się przy ul. Ratuszowej. Wcześniejszy, średniowieczny ratusz, który stał w tym miejscu został zniszczony na początku XIX wieku. Nowy ratusz został wybudowany w latach 1829-1832, według popularnego wówczas stylu neogotyckiego. Jego projektantem był słynny architekt Karl Friedrich Schinkle. Budynek swą bryłą nawiązuje do średniowiecznych zamków, wyróżniają go blanki strzelnicze i wieże. Ratusz nadal pełni swoją funkcję – działa w nim urząd miasta, a także mają swoją siedziby różne instytucje kulturalne. Przed ratuszem jest umieszczona bardzo ciekawa fontanna w kształcie kuli ziemskiej.

• Nowa Starówka – ponieważ miasto zostało niemal całkowicie zniszczone w trakcie bitwy o Kołobrzeg, po wojnie w miejscu Starego Miasta, wybudowano nową dzielnicę, która otrzymała nazwę Nowa Starówka. Jest to wyjątkowo malowniczy zakątek miasta, gdzie w starą, ocalałą zabudowę wkomponowano nowe budynki. Udało się to wyjątkowo pięknie i harmonijnie. Aktualnie to jeden z najładniejszych kwartałów miasta, gdzie wśród stylizowanych kamienic znajdują się liczne sklepy, galerie i kawiarnie.

• Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – ul. Mariacka 5a. Prawdopodobnie budynek został wybudowany w XIV wieku, a na przestrzeni wieków był rozbudowywany i przebudowywany wielokrotnie, a także niszczony w wyniku licznych działań wojennych, które toczyły się na tych terenach. W roku 1945 bazylika została zniszczona przez artylerię. Po wojnie świątynia, która wcześniej była świątynią ewangelicką, została przekazana kościołowi katolickiemu i odbudowana. W kościele znajdują się cenne zabytki m.in.: trzy ołtarze drewniane, które pochodzą z przełomu wieku XV i XVI, bogato zdobione stalle rajców miejskich, chrzcielnica z połowy XIV wieku, płaskorzeźba przedstawiająca Ostatnią Wieczerzę z końca XVII wieku.

• Muzeum Oręża Polskiego przy ul. Armii Krajowej 13. Muzeum zlokalizowane jest w zabytkowym budynku Pałacu Braunschweigów – Brunszwickich. Jest to piękny budynek w stylu empire (bardzo popularny za czasów Napoleona). Ocalał z wojny praktycznie bez większych zniszczeń. Muzeum posiada wystawy stałe oraz organizuje wystawy czasowe, posiada także kilka oddziałów na terenie miasta, jak chociażby Oddział Dzieje Oręża Polskiego przy ul. Emilii Gierczak 5, gdzie można obejrzeć bardzo bogaty zbiór eksponatów. Znajduje się tu największa w Polsce kolekcja mundurów z okresu wojen światowych (m.in. mundury Legionów Polskich, Błękitnej Armii), plenerowa wystawa ciężkiego sprzętu, cenne militaria z XX wieku. Muzeum oferuje dla zwiedzających także Skansen Morski, gdzie można podziwiać okręty wojskowe, jachty pełnomorskie, kontrtorpedowiec oraz inne zabytki techniki morskiej (broń, torpedy, bomby głębinowe itp.).

Będąc w Kołobrzegu warto też wybrać się na spacer do Ekoparku Wschodniego. Jest to park o powierzchni ponad 380 hektarów i jest niezwykle malowniczo położony pomiędzy morzem a torfowiskami. Można w nim podziwiać przepiękną, bujną roślinność. Poza roślinnością park może się też pochwalić występowaniem licznych gatunków ptaków (m.in. perkozy, bąki, kormorany, czaple).

Co zjeść w Kołobrzegu?

Kołobrzeg to miasto przede wszystkim turystyczne, które oferuje dla swoich gości nie tylko bogate zaplecze noclegowe, ale i gastronomiczne. Można tu znaleźć wiele restauracji, barów, kawiarni, lodziarni, które zadowolą nawet najbardziej wymagających smakoszy. Pyszną rybkę (danie obowiązkowe dla każdego będącego nad morzem) oraz owoce morza serwują takie restauracje jak:

  • Restauracja Rewiński przy bulwarze Jana Szymańskiego 6,
  • Restauracja My Fish przy ul. Reymonta 3AB/20,
  • Fisha-Fisha – ul. Solna 12,
  • Barka – ul. Zwycięzców 11.

Dania kuchni polskiej serwują:

  • Restauracja Kartofel & Coś – ul. Mariacka 26,
  • Restauracja Pod Winogronami – ul. Towarowa 16,
  • Wichłacz Bistro Bar – ul. Towarowa 14,

Dania kuchni międzynarodowej:

  • Domek Kate – ul. Ratuszowa 1,
  • Restauracja Sublima – ul. Dworcowa 10,
  • Restauracja 4 Locos Grill House – ul. Cicha 6A/2 (kuchnia meksykańska i amerykańska),
  • Zaab – pl. Ratuszowy 5A/L1A (kuchnia tajska).

W Kołobrzegu działają także liczne kawiarnie, serwujące pyszną kawę i desery:

  • So Coffee! – ul. Towarowa 14/5c,
  • W Filiżance Cafe – ul. Narutowicza 11,
  • Coffeedesk – ul. Mazowiecka 24,
  • Cafe Portowa 28 – ul. Portowa 28.

Będąc w Kołobrzegu warto także skosztować dań regionalnych, takich jak: śledzik kołobrzeski – czyli marynowany w occie z przyprawami, a potem w oleju z cebulą śledź, który jest wręcz kulinarną wizytówką miasta, różnego rodzaju zupy rybne, ryby smażone, pieczona gęś z kaszą gryczaną, gryz – deser z kaszy manny z sokiem owocowym.

Kołobrzeg – atrakcje dla rodzin z dziećmi

Kołobrzeg to miasto przyjazne także dla rodzin z dziećmi. Czeka tu wiele atrakcji, które spełnią oczekiwania turystów w różnym wieku. Oczywiście plaża jest przygotowana tak, by dobrze bawiły się tu dzieci – są wyznaczone bezpieczne kąpieliska, wypożyczalnie sprzętu plażowego, strefy zabaw z dmuchańcami i zjeżdżalniami. Idealna do spacerów (także z wózkiem) jest nadmorska promenada, która biegnie równolegle do plaży. Przy plaży są też liczne bary i knajpki, które często oferują specjalne dziecięce menu. Poza tymi atrakcjami, będąc z dziećmi w Kołobrzegu, warto odwiedzić poniższe miejsca:

Muzeum i Manufaktura Bursztynu ul. Obrońców Westerplatte 18A/U4 i 18B/U5 – wyjątkowe miejsce dla każdego miłośnika bursztynów. Można tu obejrzeć niezwykłe, ręcznie wykonane wyroby z tego pięknego kruszcu, a także je zakupić. Miejsce spełnia także funkcje edukacyjne, można tu zapoznać się z fascynującą historią bursztynu poprzez interaktywną ekspozycję, skorzystać z warsztatów i zajęć edukacyjnych.

Oceanarium (aleja I Armii Wojska Polskiego 6C) – to miejsce zachwyca różnorodnością morskich zwierząt. Podwodny świat pełen kolorowych i niezwykłych stworzeń (piranie, skrzydlice, rogatnice, nadymki itp.) zachwyci zarówno dzieci jak i dorosłych.

Miasto Mysz (ul. Morska 2) – można tu obejrzeć myszki różnych gatunków w ciekawie zainscenizowanej scenerii. W mieście mieszka ponad 500 osobników, które zachwycają różnorodnością wielkości, ubarwienia, długości sierści. Jest to wyjątkowa, baśniowa kraina. Myszy jeżdżą tu koleją, latają balonem, chodzą po linie, wylegują się na plaży, zwiedzają Paryż, a nawet podbijają kosmos.

Ukryta Kraina (ul. Obrońców Westerplatte 18E) – to magiczna kraina, gdzie można spotkać się z baśniowymi zwierzętami i postaciami, które są interaktywne. Można więc zanurzyć się w baśniowy świat wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe.

Muzeum 6d Maszoperia (ul. Rodziewiczówny 15) – to nowoczesne, interaktywne muzeum, jedyne takie miejsce w Europie. Dzięki specjalnej technice malowania oraz okularom, można poczuć się jakby się było w centrum wydarzeń: w chacie rybaka, nad brzegiem morza, w trakcie maszoperskiej uroczystości. To wyjątkowe miejsce, które zachwyci nie tylko najmłodszych.

Kołobrzeski Park Linowy (Park Teatralny – ul. Solna 1) – świetne miejsce dla tych, którzy lubią aktywność na świeżym powietrzu. Są tu trasy dla dla dzieci w różnym wieku, a także dla dorosłych. Do tego oczywiście atestowany sprzęt oraz pomoc profesjonalnych instruktorów.

Muzeum Figur Woskowych (ul. Rodziewiczówny 1A/25) – miejsce, gdzie można sobie zrobić zdjęcie ze największymi sławami tego świata (piłkarzami, aktorami, piosenkarzami, postaciami z największych filmowych i bajkowych hitów, sportowcami itp.). Według opinii wielu turystów, pokazywane tu figury, są jednymi z najlepiej wykonanych wśród tego typu atrakcji w Polsce. Turyści chwalą także muzeum za wielką różnorodność prezentowanych figur.

Kołobrzeskie Mewy Mariany – to niewielkie (około 30-40 cm) rzeźby wykonane z brązu, tworzone przez miejscowego artystę – Romualda Wiśniewskiwgo wg projektów Dariusza Jakubowskiego. Przestawiają mewę o imieniu Marian, w różnych sytuacjach (m.in.: mewa-pirat, mewa-kawosz, mewa-luzak, mewa-rowerzysta). Można je spotkać w różnych częściach miasta. Warto się więc pilnie rozglądać podczas spacerów, by nie przegapić żadnego Mariana.

Summer Car – to świetny sposób na zwiedzenie Kołobrzegu w wygodny i ekologiczny sposób. Przez cały rok można skorzystać z oferty wycieczek, podczas których można zapoznać się z najważniejszymi atrakcjami miasta, a lektor przekazuje wiele ciekawostek na temat oglądanych miejsc.