Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Zatoka Grzybowska

Noclegi w okolicy Zatoki Grzybowskiej

Zatoka Grzybowska

Zatoka Grzybowska stanowi akwen o szerokości aż 7 kilometrów, z charakterystycznym wcięciem wchodzącym do wnętrza lądu do głębokości 800 metrów. To właśnie z tego powodu woda jest tutaj znacznie cieplejsza, fale zdecydowanie mniej intensywne (co docenią z pewnością rodzice z małymi dziećmi), a plaże wyjątkowo malownicze i piaszczyste i to właśnie one czynią tutejsze plaże jednymi z najpiękniejszych na całym bałtyckim wybrzeżu.

Chronione tereny przyrodnicze

Amatorzy opalania i wygrzewania się na słońcu szczególnie upodobali sobie to miejsce. Na tych, którzy wolą zdecydowanie bardziej aktywny i zdrowy wypoczynek na świeżym powietrzu, czeka piękny dębowo-sosnowy las, bogaty w wyjątkowo interesujące trasy spacerowe oraz rowerowe.

Tym, którzy szczególnie umiłowali sobie spędzanie czasu wolnego w pięknych okolicznościach przyrody, powinien zainteresować fakt, że miejscowość wraz z otaczającymi ją terenami Pasa Nadmorskiego, stanowi siedlisko Natura 2000. Natomiast na zachód od miejscowości znajduje się obszar ochrony ptactwa - Wybrzeże Trzebiatowsiego – wymarzone miejsce wypoczynku dla ornitologów i miłośników ptactwa.

Wspaniały klimat

Grzybowo jest niewielką wsią położoną w północnej Polsce, tuż przy Bałtyku w gminie Kołobrzeg. Turyści odwiedzają tą miejscowość przede wszystkim pragną odpocząć na plaży. Jednak znaczna grupa odwiedzających zamiast kierować się ku morzu, woli zdecydowanie bardziej przechadzać się po wsi, w której nie brak interesujących pod względem kulturowym i historycznym miejsc.

Zabytki

Można tutaj znaleźć m. in. rzymsko-katolicką kaplicę pw. Matki Boskiej Licheńskiej wzniesioną w roku 1984. W miejscowości znajduje się także zbór Świeckiego Ruchu Misyjnego „Epifania”.

Polecane obiekty w okolicy Zatoki Grzybowskiej