Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Rowy

Nocleg w Rowach

Baza noclegowa w Rowach rozlokowana jest wzdłuż głównej ulicy – Bałtyckiej. Im bardziej zbliżamy się do plaży, tym więcej obiektów, a szczególnie domków letniskowych, atrakcyjnych głównie latem. Najwięcej z nich mieści się tuż obok Łupawy i ul. Nadmorskiej. W Rowach działa niewiele hoteli – dwa trzygwiazdkowe obiekty na ul. Wczasowej i Kościelnej (cena za apartament za dobę ok. 1150 zł). Osoby szukające wyższego standardu mogą wybierać wśród apartamentów (kilkanaście z nich zlokalizowanych jest na ul. Plażowej, 100-200 m od samego morza), czy pensjonatów, np. na ul. Kapitańskiej, z dala od centrum. Do popularnych miejsc noclegowych w Rowach należą także ośrodki wypoczynkowe oraz kwatery prywatne. Dojazd tutaj zapewniają dwie drogi nr 21 lub 213. Całoroczna komunikacja autobusowa działa ze Słupska do Rowów, a w lecie autobusy PKS i busy kursują także z Ustki.

Informacje o Rowach

W otulinie Słowińskiego Parku Narodowego, pomiędzy Ustką a Łebą, Bałtykiem a jeziorem Gardno leży nadmorska wioska letniskowa – Rowy. To miejsce jest bardzo starą osadą rybacką, która istniała już w 1282 r. Rzeka Łupawa, wpadająca do Bałtyku, bory nadmorskie, urwiste brzegi klifowe, ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, a także całkiem pokaźna baza noclegów – to wszystko przyciąga do Rowów wielu turystów. Rowy leżą 22 km od Ustki, 30 km od Słupska i 72 km od Łeby, w pobliżu drogi nr 213 biegnącej od Słupska na wschód.

W otulinie Słowińskiego Parku Narodowego

Oprócz piaszczystej plaży, na której rodziny z dziećmi mogą spokojnie wypocząć, niewątpliwie dużą atrakcją jest bliskość Słowińskiego Parku Narodowego z jego ruchomymi wydmami, rozciągającymi się na wschód od miejscowości. Lasy sosnowe wraz ze swoją mnogością pieszych i rowerowych szlaków gwarantują możliwość spędzenia aktywnych wakacji. Miłośnicy historii, którzy zdecydują się na noclegi w tej części Pomorza, z pewnością wybiorą się do portu i owianego licznymi legendami kościółka w Rowach. Co roku w znajdującym się w parku małym amfiteatrze odbywają się w sezonie letnim liczne koncerty i imprezy folklorystyczne. Warto zaglądnąć do miejscowości na Ogólnopolski Zjazd Maskotek czy Przegląd Orkiestr Dętych.