Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Ustronie Morskie

Nocleg w Ustroniu Morskim

Rozmieszczenie noclegów w Ustroniu Morskim jest adekwatne do zagęszczenia ulic. Najwięcej pensjonatów „wyrasta” od ul. Rolnej i jej przecznic (Morska, Wiejska) oraz dalej – podążając tą drogą na północny-wschód. Stąd łatwo dostać się do przystani rybackiej i molo. Po prawej stronie ul. Wojska Polskiego praktycznie w obrębie każdej ulicy znajdziemy kwatery prywatne. Należy mieć na uwadze fakt, że pomimo niższego standardu obiektu, ceny noclegów mogą wzrastać w tzw. sezonie wysokim (czerwiec-wrzesień). Skupisko domków wczasowych obserwujemy na obszarze Sianożęt (zachodniej części gminy), w obrębie 2 kilometrów od stacji kolejowej Ustronie Morskie. Jeśli przyjeżdżamy pociągiem, bez problemu znajdziemy tutaj kwaterę, a za nocleg w tej okolicy zapłacimy niewiele. Przystępną cenę gwarantuje pobyt w pokojach gościnnych, a także ośrodkach, które gotowe są przyjąć większą liczbę turystów (nawet do 60 osób). Im bliżej morza, tym ceny noclegów w Ustroniu Morskim wzrastają, szczególnie że liczba obiektów o wyższym standardzie jest niewielka (zaledwie kilka hoteli). Do ich wyboru przekonać nas jednak może wyśmienite położenie względem plaży (nawet do 20 m) oraz atrakcyjna oferta strefy Spa. W niedalekiej odległości od morza, pomiędzy ul. Ogrodową a Targową, znajdziemy też pole namiotowe, które będzie dobrym wyborem na tanie wakacje nad morzem.

Ustronie Morskie – letnisko dla każdego

Marzysz o wczasach nad Bałtykiem w zacisznym i malowniczym miejscu? Ustronie Morskie to właśnie małe letnisko ciekawie położone na stromym klifie. Spacer wśród zadbanych domków czy po wysuniętym na 87 m molo, nawet w pochmurne dni będzie korzystny dla organizmu. Ustronie Morskie do końca XIX w. było zaledwie wioską rybacką, której turystyczny rozkwit nastąpił na skutek otwarcia linii kolejowej (Koszalin-Kołobrzeg), z której już wtedy korzystali nawet turyści z Berlina. W tym czasie powstały tu pierwsze małe pensjonaty, oferujące noclegi gościom z Polski i zza granicy. Ustronie Morskie leży w pobliżu drogi do Koszalina, w odległości 11 km od Kołobrzegu i ok. 30 km od Koszalina.

Ciekawostki dla turystów

Sposoby wypieku pieczywa można poznać w tutejszym Skansenie Chleba, gdzie znajduje się XIX-wieczny piec opalany drewnem. Na terenie Ustronia Morskiego zobaczymy także dwa najstarsze drzewa – dąb Bolesław i Warcisław, których wiek szacuje się odpowiednio na 800 i 640 lat. Odpoczynek w Ustroni docenią młodsi, jak i starsi turyści. Dla młodszych osób miasteczko to dobra baza wypadowa na eskapady rowerowe – plażą blisko jest do Kołobrzegu, na wschód wąskim pasem leśnym można dojechać do Gąsek (10 km), Chłopów (16 km) i Mielna (20 km). Dla seniorów i osób chcących wzmocnić zdrowie jest tu kilka sanatoriów z ponad 100-letnią tradycją, które swoją działalność opierają na specyficznym nadmorskim klimacie (aerozol morski z jodem), pozbawionym wpływów przemysłu. Decydując się na nocleg w Ustroniu Morskim w sezonie letnim, warto znaleźć czas na ciekawe koncerty oraz wieczory kabaretowe, organizowane w amfiteatrze przy ul. Chrobrego. Ciekawe miejsca można zobaczyć samochodem na południu Ustronia – malownicze wioski z zabytkami – np. Rusowo (gotycki kościół, zabytkowe chałupy), Strzepowo (malownicze wzniesienie z kościołem), Miłogoszcz (zabudowania folwarczne i bogato ozdobiona kuźnia z przełomu XIX i XX w.).