Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Mrągowo

Nocleg w Mrągowie

Agroturystyki, które są w Mrągowie najbardziej rozpowszechnionym obiektem noclegowym, znajdują się na północny-wschód od akwenu Czos w okolicy Młynowa oraz wód Juno na wysokości Polskiej Wsi. Duże zagęszczenie obiektów to także pobliże Wieży Bismarcka w Parku im. gen. Władysława Sikorskiego i małego Jeziora Magistrackiego. Najwięcej kwater prywatnych znaleźć można na południowym krańcu jeziora Juno – wokół ulic Widok i Młodkowskiego oraz w okolicy jeziora Czos. Wokół jezior w Mrągowie znajdziemy także noclegi w domkach letniskowych, najczęściej drewnianych, które stanowią aż 16% całej oferty noclegowej. Droższe obiekty, o wyższym standardzie, takie jak apartamenty i hotele z widokiem na amfiteatr, mieszczą się między ul. Warszawską a Promenadą, tuż przy zbiorniku Czos. Mrągowo położone jest na linii kolejowej Olsztyn-Ełk, przebiega przez nie droga krajowa nr 16 i 59, posiada także obwodnicę zachodnią, w samym zaś mieście dobrze działa komunikacja autobusowa. Sezon trwa od długiego weekendu majowego aż do ostatnich ciepłych dni lata.

Informacje o Mrągowie

Położone na Mazurach Mrągowo, powszechnie znane jako polska stolica Muzyki Country, to miasto o wyjątkowych walorach krajobrazu i ośrodek wielu festiwali. Usytuowane na wzniesieniu między jeziorami Czos i Magistrackim wśród lasów Pojezierza Mrągowskiego to jedno z najchętniej wybieranych miast na wypoczynek, w którym noclegi czekają na turystów nie tylko w hotelach, ale także w licznych gospodarstwach agroturystycznych. Jego nazwa pochodzi od Krzysztofa Celestyna Mrągowiusza, propagatora polszczyzny w Prusach Wschodnich. Miasto oddalone jest ok. 24 km od Mikołajek, 43 km od polskiej stolicy żeglarstwa – Giżycka i 60 km od Olsztyna. 10 km od miasta mieści się Mazurski Park Krajobrazowy.

Mrągowo – miasto piosenki i ludzi aktywnych

Obok malowniczych krajobrazów mazurskich jezior i dobrze zorganizowanej bazy noclegów, do Mrągowa przyciągają liczne imprezy oraz zabytki. Oprócz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki „Piknik Country & Folk” (od 1981 r.), warto przyjechać do Mrągowa podczas Mazurskiej Nocy Kabaretowej, imprezy Disco pod Żaglami, Festiwalu Kultury Kresowej czy czerwcowych Mrągowskich Dni Kultury. Strażnica Bośniacka, ratusz z Oddziałem Muzeum Warmii i Mazur czy budynek najstarszej Apteki „Pod Orłem” to perełki tutejszej architektury. Warto także z bliska przyjrzeć się wieży Bismarcka. Na spacer można wybrać jeden z malowniczych parków (np. Park im. gen. W. Sikorskiego). W okolicy trzeba zobaczyć amfiteatr z lat 80. XX wieku nad jeziorem Czos i odwiedzić Miasteczko Mrongoville w stylu dzikiego zachodu (na obrzeżach miasta). W pobliżu Mrągowa w Kosewie (ok. 9 km) działa Ferma jeleniowatych, gdzie na wolnym wybiegu żyją jelenie, sarny, daniele i łosie. Na Górze Czterech Wiatrów jest czynny od 2005 r. wyciąg narciarski.