Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Jelenia Góra - oferta noclegu w Jeleniej Górze i okolice

Noclegi w Jeleniej Górze

Niektóre hotele, jakie znajdziemy w mieście, mają wygląd przypominający dawne pałace i rezydencje (okolice Parku Zdrojowego-Plac Piastowski, ul. Ściegiennego). Niejednokrotnie oferta obiektów noclegowych w Jeleniej Górze wzbogacona jest także o wachlarz usług leczenia sanatoryjnego. Taki charakter mają przede wszystkim obiekty noclegowe w obrębie jednego z najstarszych uzdrowisk Cieplice Śląskie-Zdrój, które słynie z otwartego w 2014 r. nowoczesnego kompleksu term. Na tym obszarze koncentruje się również większość najdroższych apartamentów, które spotkamy w podobnych cenach także na jeleniogórskiej Starówce - w promieniu, jaki zakreślają ulice: Podwale, Jana III Sobieskiego i Bankowa. Najtańsze miejsca na nocleg znajdziemy w pensjonatach, kierując się w stronę Dworca Głównego PKP i Lotniska Aeroklubu Jeleniogórskiego, praktycznie przy granicy z sąsiadującymi gminami: Mysłakowice i Janowice Wielkie. Do tańszych ofert należy także zaliczyć pokoje w domkach, ulokowanych na południowy-zachód, w kierunku graniczącego z Czechami Karkonoskiego Parku Narodowego.

Jelenia Góra - miasto pośród gór

Stolica Karkonoszy o 900-letniej historii jest atrakcyjnie położona w Kotlinie Jeleniogórskiej. To czwarte co do wielkości miasto na Dolnym Śląsku. Miasto znacząco powiększyło się po przyłączeniu w jego obszar ościennych miast - Cieplice Śląskie-Zdrój, Sobieszów i Maciejowa. Otaczające miasto pasma potężnych Karkonoszy, przez Niemców nazywanymi Górami Olbrzymów (Riesengebirge) sprawiły, że już w XVIII w., tuż po upadku przemysłu tkactwa, znacznie wzrósł rozwój turystyki, a Jelenia Góra stała się największym na obszarze Sudetów okręgiem miejskim. Dzięki temu, że miejscowość nie ucierpiała w działaniach II wojny światowej, można znaleźć tu zabytki sięgające historią XVI w. Tutaj też w 1803 r. stworzono pierwszy na świecie cukier z buraka cukrowego. Miasto leży przy trasie nr 3 do Legnicy (56 km) oraz trasie nr 30 do Zgorzelca (65 km), w odległości 112 km od Wrocławia i 58 km od Wałbrzycha.

Atrakcje w stolicy Karkonoszy

Aby poznać tradycje Jeleniej Góry wystarczy zawitać do miasta w czasie, gdy odbywają się tu cykliczne festiwale. Art&Glass Festival będzie okazją do poznania tradycji wytopu szkła, praktykowanej już od średniowiecza. Rynek stolicy Karkonoszy zamienia się wtedy w kolorową galerię sztuki. Inne średniowieczne obyczaje prezentują członkowie bractw rycerskich na terenie majestatycznego Zamku Chojnik przy tzw. Piekielnej Dolinie. Odwzorowanie sztuki wojennej tego okresu niemal przenosi widzów w czasie. Amatorzy widowisk mogą także wziąć udział w Jeleniogórskich Spotkaniach Teatralnych i Festiwalu Silesia Sonans, aby zobaczyć występy grup muzycznych i teatralnych z Polski i zagranicy. Wśród zabytków koniecznie trzeba zobaczyć jeden z najpiękniejszych rynków miejskich na Śląsku. Warto także odwiedzić Muzeum Okręgowe z kolekcją szkła artystycznego. W pobliżu miasta do największych atrakcji należą Jezioro Pilichowickie oraz Przesieka, niezwykle urokliwa karkonoska wioska ze wzgórzem Złoty Widok i Wodospadem Podgórnej.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Jeleniej Górze

 • Gdzie w Jeleniej Górze znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Jeleniej Górze ma kwatera prywatna "Pokoje Gościnne u Kuby". Przenocujesz tam już za jedyne 25 złotych.
 • Który nocleg w Jeleniej Górze znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Jeleniej Góry znajduje się hostel "Happy Home".
 • Która oferta w Jeleniej Górze ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się agroturystyka "Agroturystyka Eden".
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Jeleniej Górze?

  Jelenia Góra to miasto w którym znajdziesz około 204 noclegów.
 • Który hotel w Jeleniej Górze ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Jeleniej Górze oferuje hotel "Hotel Caspar". Umożliwia zakwaterowanie 64 osób.
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Jeleniej Górze?

  Jelenia Góra - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Pałac Paulinum w Jeleniej Górze" czy "Park Zdrojowy w Jeleniej Górze". Warto również polecić "Wieża widokowa na Wzgórzu Krzywoustego w Jeleniej Górze" i "Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze"