Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Jastrzębia Góra

Nocleg w Jastrzębiej Górze

Pomimo bliskiego sąsiedztwa Jastrzębiej Góry z Chłapowem i Karwią, noclegi w Jastrzębiej Górze są dosyć konkurencyjne. Na południowych i wschodnich granicach tej części gminy ceny kwater (w prywatnych pokojach i domach wypoczynkowych) zaczynają się już od 20 do 30 zł. Największy wybór miejsc znajdziemy, wjeżdżając do centrum miasta ul. Pucką, gdzie praktycznie w obrębie każdej ulicy jest szansa na znalezienie pokoju w pensjonacie lub domu gościnnym. Grupom zorganizowanym i wycieczkom, o zapotrzebowaniu noclegowym (nawet do 80 miejsc) naprzeciw wychodzą hotele, rozmieszczone głównie wzdłuż ul. Rozewskiej (od Bałtyckiej do Klifowej, na odcinku 3 km). Wybierając apartamenty w okolicy ul. Obrońców Westerplatte i Norwida, w zasięgu wzroku będziemy mieć klifowe wybrzeże oraz zaledwie ok. 300 m do „Gwiazdy Północy”. Domki i kempingi położone w pobliżu Przylądka Rozewie, pozwolą zobaczyć latarnię morską, o zasięgu największym ze wszystkich na polskim wybrzeżu.

Informacje o Jastrzębiej Górze

Letnisko na północnym krańcu Polski usytuowane na wysokim klifowym wzgórzu nad Bałtykiem. Rozkwit turystyki nastąpił tu jeszcze w okresie międzywojennym, kiedy miejsce odwiedzali m.in. Józef Piłsudski czy Edward Rydz-Śmigły. Ślady tamtych czasów, wioskę zwano wtedy Nową Warszawą, widać dziś spacerując wśród zabytkowych willi w centrum. Zabytkowa kaszubska osada swoją nazwę wywodzi od Góry Jastrzębskiej (okolice Chłapowa). Dzięki dobrej bazie wypoczynkowej, wielu miejscom noclegowym i dogodnej lokalizacji to jeden z popularnych obecnie kurortów. Jastrzębia Góra leży między Karwią (7 km) a Władysławowem (8 km), tuż w pobliżu Przylądka Rozewie (2 km), w odległości 72 km od Gdańska.

Weekend na nadbałtyckim jastrzębim klifie

Jastrzębia Góra zachwyca plażami i malowniczą przyrodą. Symbolem tej miejscowości jest przepiękny Lisi Jar, czyli ok. 350 m wąwóz. Znajduje się w nim pomnik upamiętniający króla Zygmunta Wazę. Wąwóz należy do otaczającego miejscowość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, w którym wyznaczono liczne ścieżki przyrodnicze i szlaki turystyczne. W pobliżu centrum Jastrzębiej Góry mieści się pomnik „Gwiazdy Północy” oznaczający umownie najdalej na północ wysunięty punkt Polski. W rzeczywistości miejsce to znajduje się na plaży poniżej pomnika. Decydując się na noclegi w tej części Pomorza, warto też zobaczyć Promenadę Światowida, uważaną za najbardziej rozrywkową część Jastrzębiej Góry. Zlokalizowany jest tam Dom do góry nogami, wspaniała rozrywka dla małych i większych turystów. Przez letnisko przechodzi pieszy Szlak Nadmorski Krokowa – Jurata oraz trasa konna. Nie brakuje tu również ścieżek dla fanów Nordic Walking.