Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kościelisko

Nocleg w Kościelisku

Najczęściej spotykanym rodzajem noclegów w Kościelisku są apartamenty, zlokalizowane w większości poza ścisłym centrum. Szczególnie licznie występują w okolicach Rysulówki, ulicy Nędzy Kubińca – głównego traktu biegnącego od strony Zakopanego – i na Kirach – blisko wejścia do Doliny Kościeliskiej. W centrum dominują kwatery prywatne oraz stylowe wille, często wykonane i wyposażone w góralskim stylu. Można wybrać również nocleg w pensjonatach z panoramą gór za oknem. Kościelisko to wieś w dużej mierze wypoczynkowa – przyjeżdża tu bardzo wielu turystów, szczególnie podczas sezonów urlopowych i dłuższych weekendów, co warto wziąć pod uwagę, jeśli w tym czasie planujemy tam nocleg.

Informacje o Kościelisku

Kościelisko to obok Zakopanego najchętniej wybierana miejscowość wypoczynkowa na Podhalu. Jej dawna nazwa brzmiała Polany, co oznaczało pasterskie osady. W skład Kościeliska wchodzi 21 takich osad, które dzisiaj są nazwami osiedli. To w Kościelisku urodził się i działał Sabała – gawędziarz, pieśniarz i prawdziwy symbol góralszczyzny. Turystów, którzy decydują się na noclegi w tej części Podhala, zachwyca tutaj Dolina Kościeliska i Dolina Chochołowska – szlaki spacerowe zapewniające najpiękniejsze widoki gór. Część gminy objęta jest ochroną w ramach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Kościelisko leży w powiecie tatrzańskim, ok. 5,5 km od Zakopanego.

Urokliwe miejsca Kościeliska

Największą zaletą tej podhalańskiej miejscowości jest dobrze rozbudowana baza noclegów, przyroda i ukształtowanie terenu. Wyciągi i stoki narciarskie zimą, a latem – trasy rowerowe i szlaki turystyczne pozwalają poznać Kościelisko oraz jego tatrzańskie okolice od najpiękniejszej strony. Przez miejscowość przechodzi Droga Królewska, którą według legend uciekał przed szwedzkimi wojskami król Jan Kazimierz. Kapliczka zbójnicka położona jest przy wejściu na polanę Stare Kościeliska przy szlaku zielonym. Ufundowali ją górnicy i hutnicy pracujący przy okolicznych rudach żelaza. Legenda głosi jednak, że kapliczka powstała jako wotum dziękczynne zbójników. Wypływająca spod ziemi w przeciwnych kierunkach woda i dość sporych rozmiarów rozlewisko to Lodowe Źródełko. Można to miejsce w Dolinie Kościeliskiej podziwiać z drewnianego pomostu. Kościół św. Kazimierza Królewicza jest przykładem świątyni, gdzie można zarówno w konstrukcji, jak i zdobieniach zauważyć cechy budownictwa ludowego i regionalnego. Jego ołtarze ilustrują sztukę z elementami stylu zakopiańskiego.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Kościelisku

 • Ile propozycji noclegów znajdę w Kościelisku?

  Kościelisko to miasto w którym znajdziesz około 291 noclegów.
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Kościelisku?

  Kościelisko - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Gubałówka" czy "Krupówki". Warto również polecić "Polana Biały Potok w Kościelisku" i "Lodowe źródło w Kościelisku"
 • Która oferta w Kościelisku ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się domek letniskowy "Domek Pod Żabią Strugą".
 • Który nocleg w Kościelisku znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Kościeliska znajduje się apartament "Apartament Wolny Czas".
 • Gdzie w Kościelisku znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Kościelisku ma domek letniskowy "Domki Góralskie Krupa". Przenocujesz tam już za jedyne 21 złotych.
 • Który hotel w Kościelisku ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Kościelisku oferuje pokój gościnny "Pokoje & Domki Góralskie - Highlander Chalet". Umożliwia zakwaterowanie 68 osób.