Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Ustrzyki Dolne - oferta noclegu w Ustrzykach Dolnych i okolice

Ustrzyki Dolne - noclegi u stóp Bieszczad

Rozmieszczenie bazy noclegowej w Ustrzykach Dolnych wpisuje się w położenie jego zimowych atrakcji, do których zalicza się stacje narciarskie: Gromadzyń (na południu, okolice ul. Bieszczadzkiej) oraz Laworta (północny-zachód Ustrzyk, Brzegi Dolne). Znajdziemy tam w przeważającej liczbie apartamenty, ale także tanie pokoje gościnne. Latem warto skorzystać z kwater w centrum (ul Pionierska, Wyzwolenia), gdyż położone są blisko szlaków spacerowych (z dworca PKP na szczyt Kamiennej Laworty 769 m n. p. m. i na Gromadzyń 655 m n. p. m. oraz do sanktuarium w Jasieniu). Ciekawe propozycje noclegowe znajdziemy także w dolinie rzeki Strwiąż (przy wjeździe od strony Sanoka). Pokoje i domki całoroczne pozwolą podziwiać malownicze tereny wokół drogi na Równię, która stanowi część tzw. Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej. Z ul. Przemysłowej zaledwie 14 km do Zapory Wodnej w Solinie. Nocleg w komfortowych pensjonatach można połączyć z zimowymi i letnimi atrakcjami (tradycyjne kuligi, śpiewne ogniska).

Informacje o Ustrzykach Dolnych

Otoczone malowniczymi bieszczadzkimi wzniesieniami miasto istnieje od XVI w., a latach 1939-1951 były pod okupacją sowiecką i w granicach ZSRR. Ustrzyki Dolne, położone nad rzeką Strwiąż, to dobra baza wypadowa na najwyższe okoliczne szlaki. Ustrzyki odwiedzane są także ze względu na festiwale i wydarzenia kulturalne. Zimą są bieszczadzką stolicą amatorów zimowych szaleństw. Kwitnie tu nadal rękodzięło i sztuka ludowa. Ustrzyki leżą przy trasie nr 84 do Sanoka (39 km), do granicy z Ukrainą w Krościenku jest stąd 11 km.

Wypoczynek na polskim Dzikim Zachodzie

Ustrzyki Dolne uważane są z jeden z najpiękniejszych zakątków Bieszczad. Wyjątkowe widoki turyści mogą podziwiać na Połoninie Caryńskiej. Te rozległe połacie umożliwiają oglądanie przepięknej panoramy gór. Występuje tu kilka rzadkich gatunków roślin. Na Połoninę Caryńską prowadzą czerwony i zielony szlak turystyczny. Można także wybrać się na jej zwiedzanie ścieżką przyrodniczą Buk. Ścieżka Buk, jak i Połonina Caryńska, zaliczają się do terenów chronionych przez Bieszczadzki Park Narodowy. Jest on 3 największym parkiem narodowym w naszym kraju. Zwiedzać go można dzięki licznym ścieżkom przyrodniczym i dydaktycznym. Ustrzyki Dolne przyciągają wczasowiczów także interesującymi wydarzeniami. Karpacki Jarmark Turystyczny to niezwykła i barwna promocja kultury karpackiej. Ciekawą imprezą jest także Przegląd Filmów Górskich. Sportową adrenalinę można natomiast poczuć podczas odbywającego się w lutym Bieszczadzkiego Biegu Lotników oraz w czerwcu w czasie ekstremalnego Biegu Rzeźnika. Wypoczynkiem tutaj zachwyceni będą także miłośnicy koni. Zostały w pobliżu Ustrzyk Dolnych wytyczone liczne trasy konne (ok. 150 km) po malowniczych bieszczadzkich terenach.