Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Gdańsk

Nocleg w Gdańsku

Największe skupisko propozycji noclegowych Gdańska oferuje Śródmieście oraz sąsiadujące z nią od północnej strony granice dzielnicy Młyniska. Ta tendencja rozłożenia noclegów utrzymuje również podobne ceny – wyższe niż w pozostałych częściach miasta (np. w jednej z mniejszych dzielnic Gdańska, o wdzięcznej nazwie Aniołki, nocleg można znaleźć w cenie niemal dwukrotnie niższej). Oferty apartamentów znacznie przewyższają liczbę hoteli, lecz ich ceny są porównywalne z luksusowymi obiektami tego typu. Podróżując pociągiem, nocleg w Gdańsku znajdziemy bez wysiłku, stacja kolejowa mieści się w promieniu 1-2 km od centralnych obszarów miasta (gdzie obserwujemy wysyp miejsc noclegowych). Na zachód od dworca, pokonując drogę (ok. 15-20 minut) w kierunku ul. Powstańców Warszawskich lub Beethovena, znajdziemy najtańsze opcje noclegowe (w granicach od 25 zł). Im dalej na północ Gdańska, kwater oferujących noclegi jest coraz mniej, dlatego warto zarezerwować miejsce na południu miasta, a do nadmorskich atrakcji (np. Westerplatte, Muzeum II Wojny, latarnia morska) dostać się za pomocą komunikacji miejskiej.

Informacje o Gdańsku

Miasto z tysiącletnią historią słynące z wyjątkowych zabytków i burzliwej historii. Gdańsk – Danzig – Wolne Miasto Gdańsk – tak w różnych etapach nazywany był ośrodek, który jest niekwestionowaną perłą wśród miast nad Bałtykiem. Od swoich początków jako miasto kupieckie i tolerancyjne przyciągało rozmaite kultury i tradycje – mieszkali tu Niemcy, Holendrzy, Szkoci i inni. Wielokulturowość pozostawiła trwały ślad m.in. w przepięknej architekturze miasta. Ogromne zniszczenia spowodowała II wojna światowa – ataki hitlerowskich Niemiec i wyzwolicielskiej Armii Czerwonej. Odbudowane po wojnie miasto stało się kolebką ruchu „Solidarności”, która zapoczątkowała przemiany ustrojowe w kraju. Gdańsk to obecnie dynamiczna i kosmopolityczna stolica Trójmiasta, w której noclegi są rozchwytywane przez turystów nie tylko w okresie letnim, ale i zimowym. Miasto leży ok. 360 km na północny-zachód od Warszawy i ok. 350 km na wschód od Szczecina. Bardzo dobre połączenie z miastem dla centralnej i południowej Polski zapewnia autostrada A1.

Wypoczynek w mieście Neptuna

Rezerwując noclegi w Gdańsku, w pierwszej kolejności warto zobaczyć unikalną Starówkę – ciągnące się wzdłuż ulic Długiej oraz Długi Targ kamienice wraz ze Złotą Bramą to najbardziej reprezentacyjna część miasta. Do szczególnie ciekawych budowli należą tu ratusz, Dwór Artusa, Zielona Brama i Złota Kamienica oraz zlokalizowana tuż obok fontanna Neptuna. Malowniczy deptak nad rzeką Motławą ze średniowiecznym Żurawiem to miejsce przypominające portową przeszłość Gdańska. Żeby poznać klimat gdańskiej Starówki, warto podczas spaceru zboczyć także do Bazyliki Mariackiej (z wieżą widokową), na Targ Węglowy i do Wielkiej Zbrojowni. Wśród interesujących atrakcji w pobliżu Starówki warto wymienić Gdański Teatr Szekspirowski (tutaj letnie spektakle teatralne pod gołym niebem mają niepowtarzalny klimat) oraz średniowieczny obraz „Sąd Ostateczny” (1467) Hansa Memlinga i zabytkowe szafy gdańskie w Muzeum Narodowym. Będąc w Gdańsku, nie sposób pominąć Europejskiego Centrum Solidarności – muzeum powstałego na terenach dawnej stoczni (obszary te są obecnie intensywnie rewitalizowane). 10 km od centrum miasta leży opactwo cystersów w Oliwie wraz z Katedrą Oliwską (słynne rokokowe organy, jedne z najstarszych w Europie) i z Parkiem Oliwskim. Wycieczki statkiem białej floty spod Bramy Zielonej to okazja do zobaczenia Twierdzy Wisłoujście – polskiego bastionu podczas obrony Westerplatte. Gdańsk to także miasto imprez i festiwali, wśród nich m.in. Jarmark Świętego Dominika, Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej czy Feta – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych. Decydując się na noclegi w czasie największych imprez, warto to robić z dużym wyprzedzeniem czasowym.